80’İNCİ YAŞ VE İŞ HAYATINDA 70’İNCİ YIL KUTLAMASI

Kayalar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, 80’inci yaşını ve iş hayatındaki 70’inci yılını iş dünyasının önemli isimleri, akademisyenleri, devlet adamları, ailesi, dostları ve çalışanları ile birlikte kutladı.

80’İNCİ YAŞ VE İŞ HAYATINDA 70’İNCİ YIL KUTLAMASI
kobiaktuel
kobiaktuel
12 Haziran 2019 Çarşamba 17:18

Kaya, açılış konuşmasında, iş hayatında uzun yıllar başarıyı korumanın ve işini severek yapmanın önemini anlattı.

Çalışma hayatındaki başarısını 1956 yılından günümüze dek her geçen gün artırarak devam eden, Türkiye’nin öncü firmalarından Kayalar Endüstriyel Mutfak, Kayalar Plastik ve Kayalar Medikal’in Murahhas Üyesi, Kayalar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, Rahmi Koç Müzesi’nde verdiği yemekte 80’inci yaşını ve iş hayatındaki 70’inci yılını iş dünyasının önemli isimleri, akademisyenleri, devlet adamları, ailesi, dostları ve çalışanları ile birlikte kutladı. Mustafa Kaya’nın yeni yaşını ve 70 yıllık iş hayatını konu alan etkinliğe, birçok başarılı iş insanı katılım gösterdi.

“İnsan sevdiği işi yaptığında o iş, hayatının amacı olur”

70 yıl önce, 10 yaşında bir çocukken başladığı iş hayatına, bugün aynı heyecan ve yeni hedeflere duyduğu hevesle devam eden Mustafa Kaya, açılış konuşmasında, 70 yıllık iş disiplininde işine duyduğu saygıyı ve çalışma isteğini samimi bir üslupla konuklarına aktardı. İçinde hiç tükenmeyen bir yenilik ve üretim isteği olduğunu aktaran Kaya, “İnsan sevdiği işi yaptığında o iş, hayatının amacı olur. İnsanı sağlıklı tutan, içindeki sevgiyi, umudu, güzelliği büyüten ise elbette yaşamına dair belirlediği amaçlardır. Ben işimi bu yaşımda dahi büyük bir azimle yapıyor ve karşınızda bu kadar zinde ve sağlıklı durabiliyorsam bunun sebebi, bir gün bile ara vermeden işimin başında çalışmamdır” dedi.

 “Başladığımız her işi yüreğimizi de katarak sürdürelim”

1950'lerde Trabzon'dan İstanbul'a gelen; sayısız başarıya imza atmış ve çalışma hayatında durmaksızın aktif rol almış olan Kaya, konuşmasının devamında, “Yola çıktığımda 10 yaşımda, tek başıma hayatta kalmaya çalışan, yalnız bir çocuktum. Şimdi sahneden siz değerli konuklarıma baktığımda, artık kocaman bir ailem olduğunu görüyor ve bu sebeple beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca dürüstlüğümden ve çalışma isteğimden hiç ödün vermedim. Her yeni güne işimin heyecanı, sürdürülebilir bir yenilik tutkum ve geleceği okuma azmimle başlıyor; bugün dahi yeni neler yapabileceğimizi, üretime nasıl katkı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Bu gece beni yalnız bırakmayan saygıdeğer konuklarım ve değerli ailem var oldukça, inanıyorum ki, bizler daha çalışacak, ülkemiz için nice başarılara imzalar atacağız. Başladığımız her işi sadece emeğimizi değil, yüreğimizi de katarak sürdürelim. İşimizi ve birbirimizi sevmekten, saymaktan hiç vazgeçmeyelim” diyerek tüm misafirlerine dileklerini ve teşekkürlerini iletti. Katılımcılar gece boyunca Mustafa Kaya ile olan anılarını ve duygularını kürsüde söz alarak toplulukla paylaştı. Deniz Aslanları İş Adamları Derneği, Mustafa Kaya’ya iş hayatında öncü bir başarı ile 70’inci yılı doldurası sebebi ile bir plaket takdim etti.

 “Çocukların geleceğini, ülkenin geleceği olarak görüyorum”

Hiç okul yüzü görme imkânı yakalamamış, İstanbul’a geldikten sonra bu özlem ve ihtiyacını gidermek adına çabalamış ve Beyoğlu’nda bir okuldan mezun olmayı yıllar sonra başarmış olan Mustafa Kaya için eğitime ve bilime verdiği önem kazanılan tüm başarılardan çok daha kıymetli bir noktada. Hayat görüşü ve vizyonuyla Kaya, Türk milli eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda; öğrencilere güvenli bir ortamda nitelikli eğitim vermek, iletişime açık, sorumluluk duygusu yüksek, meslekî ve akademik alanlarda başarılı, mesleğiyle ilgili yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden, yeniliğe açık nesiller yetiştirme umudu ve isteğiyle 1999 yılında Kayalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptırdı. Eğitimin ve üretkenliğin, bireyin meslek edinmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlayan sorumlu bir yurttaş olmasının, kendisi için başarının en temel vazgeçilmezi olduğunu dile getiren Kaya, “Bir insanın mesleği yoksa eli kolu bağlı demektir. Ben çocukların geleceğini, ülkenin geleceği olarak gördüğüm için bugün bu okulun varlığını çok önemsiyorum. Siz başarılı iş dünyasından arkadaşlarımı da bu konuyu önceliğinize almanızı, eğitime destek vermenizi, memleketimize eğitim ve bilim merkezleri alanında katkı sunmanızı cani gönülden istiyorum. Kim gelir de böyle bir projede destek isterse bilsin ki tüm kalbimle ve imkânlarımla yanında olacağım” ifadelerinde bulundu.

 “Değişen ve gelişen iş hayatı için algımız açık olmalı”

Günümüz şartlarında çalışma koşullarının çok değişkenlik gösterdiğinin bilincinde olan Kaya, iş hayatında ve özellikle sanayi sektöründe, durmaksızın araştırmalara devam edilmesi gerektiğini, çağın gerisinde kalmadan, yeniliklerin ve özellikle Ar-Ge, inovasyon gibi çok önemi disiplinleri dikkate alarak ilerlemek gerektiğini belirtti. Kaya, “Değişen ve gelişen iş hayatı için algımız açık olmalı, yılmadan ve yorulmadan yeniliği takip etmeli, gerekli yatırımları yapmalıyız. Ar-Ge ve inovasyon koşullarını en az Avrupa’daki kadar ve hatta daha ilerisine taşıyarak, ülke içi yatırımları desteklemek ve geliştirmek çabasında olmalıyız. Bu koşulları sağladığımız sürece sayısız başarılar kazanacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.