Kurumları bütünsel liderlikle rakiplerinden bir adım ötesine taşıyacağız.

Temel hizmetimiz koçluk olmakla birlikte, esas olarak kurumları liderler ligine taşımayı amaçlıyoruz

Kurumları bütünsel liderlikle rakiplerinden bir adım ötesine taşıyacağız.
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Nisan 2019 Perşembe 14:46

L4K mentorluğu ile bugüne kadar alışılagelmiş liderlik eğitimlerini ve koçluklarını aşan yepyeni bir eğitim tekniği oluşturuyoruz

Mor İnci olarak, bugün ağırlıklı olarak şirketlerin kendi sektörlerinde liderlik konumuna gelmeleri için organizasyonlarını, yöneticilerini ve çalışanlarını geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Temel hizmetimiz koçluk olmakla birlikte, esas olarak kurumları liderler ligine taşımayı amaçlıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Mor İnci Genel Müdürü İnci Tokatlıoğlu, bunun için farklı disiplinleri bir araya getirerek kurumların ihtiyacına yönelik butik yeni yöntemler kurguladıklarını belirtiyor. Tokatlıoğlu, “Eğitimlerimizde, oyun metodolojisi ve koçlukla farkındalık yaratma teknikleri ile katılımcıları alınan eğitimi hayatlarına geçirmelerini sağlamak birincil önceliğimizdir. Bununla birlikte, danışmanlıklarımızda kurumun kendi önceliklerini belirlemesine destek olarak yine kurumun kendine en faydalı olacak yolu bulması için ışık tutuyoruz” ifadelerinde bulunuyor.

“L4K adlı yepyeni bir eğitim tekniği oluşturuyoruz”

“Mor İnci olarak bugüne kadar alışılagelmiş liderlik eğitimlerini ve koçluklarını aşan ve kişilerin bilinç, duygu, yetkinlik ve kuvvet yönünde içsel değişimini sağlayarak bilgeliğe taşıyan yepyeni bir eğitim tekniği oluşturuyoruz” diyen Tokatlıoğlu, bu tekniğin adının L4K olacağını açıklıyor. Tokatlıoğlu, “L4K mentorluğu metaforları, hikâye anlatıcılığını, koçluğu ve bilgiyi içinde barındıran bir yolculuk olarak uzmanlarımızca tasarlandı. Bu eğitim yöneticilerin içsel kaynaklarını ve duygularını yöneten, anda karar verebilen, tekniğini en altlara kadar geçirebilen, liderler yetiştiren, yaratıcılığı ve sezgiselliği çok gelişmiş liderler olmasını sağlayacak” şeklinde açıklamada bulunuyor. Tokatlıoğlu, bunun yanında perakende sektörü için teknik eğitimler de veren ve sektöre yeni lider yöneticiler yetiştiren bir sertifikasyon sistemine başladıklarını belirtiyor ve ekliyor: “İş’te Perakende marka ismiyle çıkış yapacağımız bu sertifikasyon ile kendi alanlarında yıllarca uzman olarak emek vermiş eğitimciler tarafından sektörde yeni başlayacak satışçıların hızla kaliteli liderler olarak yetişmesi sağlanacaktır.”

“Yöneticileri lider olarak geliştiriyor”

Şirketlerin danışmanlık desteği almalarıyla ilgili görüşlerini de paylaşan Tokatlıoğlu, “Danışman kuruma geldiğinde ilk yapacağı şey en yaralı noktayı bulmaktır. Bunun için durumun analizini yapar. Çıkan fotoğrafa göre kurumun stratejik haritası oluşturulur. Daha sonra yeni vizyon ve misyon ile geleceğin planlanması yapılır. Eksik noktalarda danışmanlık ve eğitim desteği verilir” diyor. Bununla birlikte danışmanlık desteğinin yöneticileri lider olarak geliştirdiğini ifade eden Tokatlıoğlu, “Bu sayede kurum, attığı her adımını daha cesur, aldığı kararlara göre kendi kurumsal performansını ölçerek, dış verileri de göz önüne alarak sektöründe liderliğe gitmek için atar” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.