'Markanın sadece yerel değil uluslararası pazara da hitap etmesi lazım'

Köksal Danışmanlık hakkında kısaca bilgi vererek hizmetlerinizden söz eder misiniz? Köksal Proje Danışmanlı

'Markanın sadece yerel  değil uluslararası pazara da hitap etmesi lazım'
13 Aralık 2016 Salı 13:01


  • Köksal Danışmanlık hakkında kısaca bilgi vererek hizmetlerinizden söz eder misiniz?


Köksal Proje Danışmanlık Mühendislik A.ş.; İmalat, Tekstil, Enerji, Madencilik, Gıda, Turizm, Eğitim ve Sağlık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmaya; Yatırım Teşvik Danışmanlığı, Ar-Ge Proje Danışmanlığı, Kalkınma Ajansları ve Kosgeb Proje Danışmanlığı, İhracat Teşvik Danışmanlığı, Üretim ve Yönetim Sistemleri Eğitim Faaliyetleri konularında on yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

Şirketimiz, kurulduğu günden bu yana proje uygulama süreçlerinin yanında mühendislik hizmetleri de sunmaktadır. Bünyesinde yer alan endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, malzeme ve metalurji mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve işletme alanlarında nitelikli personel altyapısıyla Köksal Danışmanlık ülkemiz genelinde yüz milyonlarca liralık yatırıma, on binlerce istihdama, yüksek katma değere ve ihracata sahip olan birçok yatırıma ve Ar-Ge projesine doğrudan katkı sağlamıştır.

  • Sizce neden KOBİ’ler danışmanlık hizmeti almalı ve neden sizi tercih etmeliler?


Danışmanlık hizmeti almayan işletmelerin önemli bir kısmı devlet hibe ve kredi programları konusunda yeterli bilgiye sahip değillerdir. Devlet hibe programlarına danışmanlık desteği almadan başvuru yapan işletmelerin ise birçoğu eksik evrak, uygulama esaslarına uygun olmayan işlemler, yanlış yönlendirme gibi nedenlerle hakkı olan destekleri ya alamamakta ya da alması gerekenden daha düşük bir miktarda alabilmektedir. Bunlara ilaveten güncel teşvik ve hibe programlarıyla ve mevzuatlarıyla ilgili gelişmelerden haberdar olamamakta, kendi kaynaklarını etkin bir şekilde kullanma noktasında sorun yaşamaktadırlar.

Bu gibi nedenlerle KOBİ’lerin deneyimli ve nitelikli danışmanlık firmaları ile çalışmaya ihtiyaçları vardır. Bu vesileyle hem kendi iş süreçlerine odaklanabilecek hem de etkin bir şekilde güncel bütün programlara dair bilgi sahibi olup, uygun programlara en ideal şekilde başvuru yapabileceklerdir.

Köksal Danışmanlık marka tescili ile hizmet vermekte olan firmamız, tecrübe ve bilginin yanı sıra müşterileri ile güven esasına dayalı işbirliği, etkin, verimli ve süratli proje geliştirme özelliği ile tanınmaktadır. Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü'nde daire başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Mustafa Köksal başta olmak üzere kendi alanlarında ihtisaslaşmış olan mühendis ve uzman personeli, edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra mevzuatlardaki yenilikleri yakından takip etmekte ve deneyimlerini, güncel bilgileri ve uluslararası literatüre dair son gelişmeleri müşterileri ile paylaşmaktadır.

  • Marka imajını yaratmak için şirketlere ne gibi tavsiyeleriniz olur?


Marka imajının sağlam temellere dayanması ve yaygınlaşması için verilen hizmetin muadillerine kıyasla yenilikçi yönlere sahip olması, yüksek kalite standartlarında sunulması ve genel çözümlerden ziyade firmaya ve projeye özel çözümleri içermesi danışmanlık sektörünün olmazsa olmazlarıdır. Bunların yanı sıra sunulan hizmetin yerel ölçekte değil uluslararası pazarlara da hitap edecek bir yapıda olması, yani marka imajının milyonlara değil milyarlara ulaşması rekabetçi yapının sürdürülebilir kılınmasına katkı sağlayacaktır.

  • Son olarak hedeflerinizi açıklar mısınız?


Halihazırda yüzü aşkın yatırım, Ar-Ge ve ihracat projesinin danışmanlığını yürüten bir firma olarak gelecek hedeflerimiz öncelikle hizmet sunduğumuz müşterilerimizin rekabet gücünün arttırılması doğrultusunda global perspektifte teknik, teknolojik ve kurumsal süreçlere yönelik katkıda bulunmaktır. Üretilen ürünlerin/sunulan hizmetlerin katma değerinin arttırılması, ihracat potansiyelinin geliştirilmesi, yerli üretim imkanlarının arttırılması suretiyle ithal ikamesi sağlanması, istihdam olanaklarının geliştirilmesiyle ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine de katkı sağlayacak şekilde özverili ve disiplinli çalışma performansı, yüksek motivasyon ve inançla yolumuza devam edeceğiz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.