Kuveyt Türk'ten finansmana ulaşmada online finans sistemi kolaylığı

  KOBİ’lere finansmana ulaşmalarında kolaylıklar sağlayan Kuveyt Türk, Online Finans Sistemi ile şubeye gitmeden, internet veya mobil

Kuveyt Türk'ten finansmana ulaşmada online finans sistemi kolaylığı
07 Mart 2019 Perşembe 10:17

 

KOBİ’lere finansmana ulaşmalarında kolaylıklar sağlayan Kuveyt Türk, Online Finans Sistemi ile şubeye gitmeden, internet veya mobil şubeden finansman kullanma imkânı da veriyor.

Kuveyt Türk, KOBİ’ler için nakdi finansmandan Kredi Garanti Fonu’na, leasing’den Sağlam KOBİ Kart’a kadar pek çok ürün ve hizmet sunuyor. Banka, bu hizmetleri şubelerinin yanı sıra KOBİ kart, online finans, DBS ve tedarikçi finansmanı gibi alternatif kanalları üzerinden de hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, her KOBİ’nin ayrı ayrı ihtiyacı olduğunu bilerek ve her işletmenin nakit döngüsünün farklı olduğunu dikkate alarak, esnek ve ihtiyacı tam adresleyen bir değerlendirmeyle kredilendirme yaptıklarını dile getiriyor. Delipoyraz, “KOBİ’lerimizin ihtiyacı olan emtia ve hizmetleri, kâr ilavesiyle vadeli bir şekilde sağladığımız için fiyatlamamız hiçbir koşulda değişmiyor. Dolayısıyla KOBİ ve esnafımız herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor ve risk almamış oluyor. Vadeleri de firmanın nakit döngüsüne göre belirleyerek ödemeleri kendileri için en uygun zamana bırakıyoruz” şeklinde açıklamada bulunuyor.

 

14 Milyar TL Fon Kullandırdı

Kuveyt Türk’ün kendi segment yapısı içerisinde mikro ve işletme olarak tanımladığı müşterilerine kullandırdığı fonların, 2018 yılsonu itibarıyla 14 milyar TL düzeyine taşıdığını açıklayan Delipoyraz, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu tutar, toplam kullandırılan fonlarımızın yüzde 32’sine tekabül ediyor. KGF ortaklığıyla sağlanan kefalet desteğiyle teminat yetersizliği yaşayan işletmelere de, işletme sermayesi ve yatırım finansmanı alanında çözümler sunmaya devam ediyoruz. KGF ile entegre olduğumuz andan bugüne kadar yaklaşık 6 milyar TL düzeyinde KGF kefaletli fon kullandırım işlemi gerçekleştirdik. KOBİ’lere yönelik yeni ürün ve hizmetlerimizle bu segmentte büyüme ivmemizi devam ettirmeyi ve gelecek beş yıllık süreçte KOBİ’lere kullandırdığımız fonların payını yüzde 30’un üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.”

 

Online Finans Sistemi ile Finansmanda Kolaylık

Abdurrahman Delipoyraz, KOBİ’lere yönelik diğer hizmetleriyle ilgili bilgiler de paylaşıyor. Şubeye gitmeden, internet veya mobil şubeden finansman kullanma imkânı veren Online Finans Sistemi ile iç piyasa işlemleri yapan tüm işletmelere destek olmayı amaçladıklarını kaydeden Delipoyraz, “İki ay ödemesiz dönem ve 24 aya varan esnek ödeme planı çıkarılan sistemden, bankamızda hesabı ve limiti bulunan tüzel müşterilerimiz yararlanabiliyor. Finansmanı Türk Lirası cinsinden sağladığımız bu hizmetimizde, özellikle komisyon oranlarımızla ciddi bir avantaj sağlıyoruz” diyor.

 

CebimPOS ile Kolay ve Masrafsız Tahsilât

Bankanın son yeniliklerinden CebimPOS ürünüyle akıllı cep telefonlarını POS’a dönüştürerek esnaf ve KOBİ’lerin kolay ve masrafsız bir şekilde tahsilât yapabilmelerine olanak tanıdıklarını aktaran Delipoyraz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Tüm akıllı cep telefonlarını destekleyen ve banka fark etmeksizin tüm kredi kartı ve ATM kartlarından ödeme kabul edilmesini sağlayan CebimPOS için oldukça pratik bir kullanım tasarladık. Kurulum, kullanım, bakım veya cihaz gibi ücretlerin hiçbirini talep etmediğimiz CebimPOS’tan tüm şahıs firmaları ve tüzel müşterilerimiz yararlanabiliyor. Başvurusu Kuveyt Türk şubelerinden yapılan CebimPOS’u birkaç dakika içerisinde müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.”

 

İhracat Destek Paketi Fırsatı

Türkiye’deki KOBİ’lerin desteklenmesinin, toplumun tüm kesimleri ve ülke ekonomisi için büyük önem arz ettiğini dile getiren Delipoyraz, son yıllarda birçok alanda devlet tarafından verilen kredi teşviklerinin arttığına değiniyor. Delipoyraz, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Özellikle KGF, işini büyütmek ve yatırım yapmak isteyen KOBİ ve esnafa büyük katkı sağladı. Kısa süre önce açıklanan KOBİ Destek Kredisi’ni de bu doğrultuda değerlendiriyor ve çok olumlu buluyoruz. Kuveyt Türk olarak, işletmelerimizin ihracatını desteklemek ve ülkeye döviz girdisini artırmak amacıyla ihracat bedeli taahhütlü işlemlerde geçerli İhracat Destek Paketimizi bu yılın Ocak ayında açıkladık. Paket ile ihracat bedeli taahhüdü almak kaydıyla ilk 6 ay ödemesiz ve 30 eşit taksitte ödenecek şekilde toplamda 36 ay vadeli fon kullandırarak ihracatçımızın yanında oluyoruz. Fonlarımızı euroda aylık 0,34, dolarda ise aylık 0,48 gibi çok avantajlı kâr oranlarıyla sunuyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.