SİGORTA CİNİ'NDEN TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASINDA KOLAYLIK

  Sigorta Cini, müşterilerine geniş ürün gamıyla web sitesi üzerinden karşılaştırmalı fiyat alma ve sigorta kapsamıyla ilgili bilgi

SİGORTA CİNİ'NDEN TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASINDA KOLAYLIK
08 Mart 2019 Cuma 11:47

 

Sigorta Cini, müşterilerine geniş ürün gamıyla web sitesi üzerinden karşılaştırmalı fiyat alma ve sigorta kapsamıyla ilgili bilgilendirme gibi hizmetler veriyor. Web sitesinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satışlarına da başlayan Sigorta Cini, kısa sürede işlem kolaylığı sağlıyor.

NN Group yatırımı olan Sigorta Cini, sigortacılık hizmetini mağazalaştırıp sigortanın kolay ulaşılır olması hedefiyle hizmetler sunuyor. Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı, “2018’i bir önceki yıla göre iki kat büyüyerek kapattık. Toplamda 10 mağaza açtık. 2018 sonrasında; 2019’da yakaladığımız bu ivme ile daha da yükselterek, yeni lokasyonlarda mağazalar açarak ilerlemeyi hedefliyoruz” diyerek sözlerine başlıyor. Sigorta Cini olarak, bugün 20 şirketle kaskodan trafik sigortasına, sağlıktan siber riskler sigortasına kadar geniş ürün gamıyla hizmet verdiklerini dile getiren Aydınlı, kullandıkları özel bir yazılım sayesinde bu şirketlerin ürünlerinin içeriğini ve fiyatlarını müşterilerine iki dakika gibi bir süre içerisinde karşılaştırma tablosu ile sunduklarını açıklıyor. Aydınlı, müşterilerin, web sitesinden fiyat bilgisi aldıktan sonra karşılaştırmayla ilgili sorularını telefonla veya 37 Sigorta Cini mağazasından kendisine en yakın olanına giderek ürünle ilgili detaylı bilgiler alabildiğini sözlerine ekliyor.

 

Dört Adımda İşlem Kolaylığı Sunuyor

Sigorta Cini, web sitesine her gün yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda şirket, kısa bir süre önce web sitesinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satışlarına başladı. Ayrıca, geçen sene DASK ve Seyahat Sağlık Sigortası poliçeleri için özel oluşturduğu arayüz ile saniyeler içinde poliçe teklifi sunup online satış yapmaya başlayan Sigorta Cini, müşterilerine sadece dört basit adımda vereceği bilgilerle işlemlerini kolaylıkla tamamlama imkanı veriyor. SMS doğrulaması ile gerçekleşen ödeme adımının ardından poliçesi anında aktif olup müşterilerin e-mail adreslerine otomatik olarak da gönderiliyor.

 

KOBİ’lere Özel Hizmet Paketi Planlıyor

Sigortanın KOBİ’ler için önemliyle ilgili de görüşlerini paylaşan Aydınlı, bu işletmelerin kendilerini güvende hissetmeleri ve geleceğe doğru yatırımlar yapabilmesi için minimum risk taşımaları gerektiğini vurguluyor. “En önemlisi, iş sürekliliği için tüm olumsuzluklara karşı sigortaya gerekli önemin verilmesi gerekiyor. Sigorta Cini olarak 2019 yılı için KOBİ’leri hedefleyerek neden sigortaya ihtiyaçları olduğunu anlatan bir iletişim planı izleyeceğiz” diyen Aydınlı, KOBİ Sigortaları  hizmet paketi adı  altında tüm ihtiyaçlarını karşılayacak çözüm önerileriyle KOBİ’leri ziyaret etmeyi planladıklarını kaydediyor.

 

Siber Risk ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarına Odaklanılacak

Aydınlı’nın açıklamasına göre; sorumluluk sigortaları, siber risk sigortaları ve tamamlayıcı sağlık sigortaları önümüzdeki dönemde gittikçe daha çok konuşulacak ürünler arasında. Sorumluluk sigortalarının ise AB uyum süreçleri ile birlikte uzun süredir sigorta şirketlerinin yoğunlaştıkları ve yeni ürünler ortaya koymaya başladıkları bir alan olduğunu aktaran Aydınlı, artık teknolojinin getirdiği risklere bağlı olarak siber risk sigortalarına ve değişmeye başlayan sosyal güvenlik sisteminin bir sonucu olarak tamamlayıcı sağlık ürününe odaklanılmasını beklediklerini sözlerine ekliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.