'Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler Yaratır'

“KOBİ’lere nitelikli çalışanlar ve istihdam teşvikleri sağlıyoruz. İşini severek ve geliştirerek iyi yapan çalışan, müşteriye verilen

'Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler Yaratır'
06 Kasım 2018 Salı 16:47

“KOBİ’lere nitelikli çalışanlar ve istihdam teşvikleri sağlıyoruz. İşini severek ve geliştirerek iyi yapan çalışan, müşteriye verilen hizmetin kalitesini de arttırır ve mutlu müşteriler yaratılır.”

Bizim mottomuz; ‘Doğru insan kaynağı, mutlu çalışanlar ve mutlu müşteriler yaratır’. Eğer çalışanlarınız mutluysa işlerini ve çalıştıkları şirketi seviyorlar demektir. İşlerini severek yapan ve çalıştıkları şirkette mutlu olan kişiler, büyük oranda daha verimli ve kaliteli iş çıkarırlar. Yaptıkları işi ve kendilerini geliştirmek için çaba harcarlar, sadece verilen görevi yapmakla kalmaz şirkete bir katma değer yaratırlar” diyerek sözlerine başlayan Happy İnsan Kaynakları Şirket Kurucusu ve Yöneticisi Özgül Topkan Koruyan, işini severek ve geliştirerek iyi yapan bu çalışanın müşteriye verilen hizmetin kalitesini de arttırdığını ve mutlu müşterilerin yaratıldığını söylüyor. Topkan Koruyan, mutlu çalışanlar ve mutlu müşteriler yaratabilmek için ilk önce doğru insan kaynağını ekibe almanın son derece önemli olduğunun altını çiziyor ve ekliyor: “Başarı bir ekip işidir, sadece yöneticilerin veya şirket sahiplerinin başarıyı tek başına sağlamaları mümkün değil; ancak diğer çalışanlar da mutlu ve verimliyse şirketin başarı tablosu tam anlamıyla oluşabilir.”

"Başarı bir ekip işidir, sadece yöneticilerin veya şirket sahiplerinin başarıyı tek başına sağlamaları mümkün değil; ancak diğer çalışanlar da mutlu ve verimliyse şirketin başarı tablosu tam anlamıyla oluşabilir."


“İşe alımda özel ve butik bir hizmet veriyoruz”
Happy İnsan Kaynakları olarak, şirketlere personel işe yerleştirme hizmetleri ve istihdam teşvikleri konusunda danışmanlık hizmeti verdiklerini, ayrıca Türkiye İş Kurumu’nun lisanslı Özel İstihdam Bürosu olduklarını belirten Topkan Koruyan, “İşe yerleştirme alanında, müşterilerimizin işe alım ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre iş planlarını hazırlıyor, nitelikli personele hızlı ve kaliteli biçimde ulaşmalarını sağlıyoruz. Yetkin ve tecrübeli bir ekibimiz var. Beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere iki farklı alanda, giriş pozisyonlarından üst düzey yönetici pozisyonlarına kadar yapılan tüm işe alım süreçlerinde, Türkiye genelinde hizmet veriyoruz” diyor. İşe alım yöntemlerini müşterilerinin kendi süreçlerine özel tasarlayarak uyguladıklarını dile getiren Topkan Koruyan; ihtiyaca göre farklı ölçme ve değerlendirme sistemlerini aktif kullandıklarını, güçlü bir iş takip sistemlerinin olduğunu, daha özel ve butik bir hizmet verdiklerini aktarıyor. Topkan Koruyan, sundukları hizmetlerin şirketler için önemine değinerek, “Bir çalışanı işe almak dışarıdan çok kolay bir iş gibi görülebiliyor, ancak düşünüldüğü gibi kolay ve basit bir süreç değil. Hem çok zaman ve emek harcayabilir hem de doğru seçme yöntemlerini kullanmazsanız yanlış kişileri işe alıp zaman ve iş kaybı yaşayabilirsiniz. Özel bir İnsan Kaynakları ve İşe Alım ekibi olan firmalar bu süreci daha hızlı ve rasyonel yöntemlerle yürütebilirler; fakat bir İK departmanı olmayan veya tüm İK işlerini bir veya iki kişinin yaptığı özellikle KOBİ’lerde işe alımın hızlı ve doğru yapılabilmesi için bir uzman desteği alınması çok faydalı olur” diyor.

"Özellikle personel maliyetlerinin düşürülmesi açısından her işletme faydalanabileceği istihdam teşviklerini yakından takip etmeli; ancak işletmelerin bu konuda uzman bir çalışanlarının olmaması, mevzuatları yakından takip edememeleri ve bu işlere zaman ayıramamaları nedeniyle biz bu konuda uzman olarak müşterilerimizin teşviklerden faydalanmalarını sağlıyoruz."


“Müşterilerimizin istihdam teşviklerinden faydalanmalarını sağlıyoruz”
“İstihdam teşvikleri alanında, kurum müşterilerimize istihdam etmekte oldukları veya yeni işe alacakları çalışanlar için yürürlükte olan istihdam teşviklerinden faydalanmalarını sağlıyoruz” diyen Özgül Topkan Koruyan, yürürlükte olan 7103 sayılı kanun teşvikleri, 6111 sayılı kanun teşvikleri, SGK teşvikleri, KOSGEB teşvikleri, 6645 İşkur teşvikleri konusunda aktif olarak danışmanlık verdiklerini aktarıyor. Topkan Koruyan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Önümüzdeki yıl, işe yerleştirme ve istihdam teşvikleri hizmetlerine ek olarak, yetkinlik ve kişilik değerlendirme testleri, çalışan memnuniyet anketleri, İnsan Kaynakları alanında teknik eğitimler gibi hizmetler de vermeye başlayacağız. Şu an işe yerleştirme hizmetlerinde 150’ye yakın kurumsal müşterimiz var, 2019’da müşteri sayımızı minimum yüzde 50 arttırmayı hedefliyoruz.”

“Gündemdeki istihdam teşvikleri yakından takip edilmeli”
İstihdam teşviklerinden faydalanmanın küçük ve büyük bütün işletmeler için çok önemli bir tasarruf kalemi olduğunu vurgulayan Topkan Koruyan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Özellikle personel maliyetlerinin düşürülmesi açısından her işletme faydalanabileceği istihdam teşviklerini yakından takip etmeli; ancak işletmelerin bu konuda uzman bir çalışanlarının olmaması, mevzuatları yakından takip edememeleri ve bu işlere zaman ayıramamaları nedeniyle biz bu konuda uzman olarak müşterilerimizin teşviklerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Kullandığımız özel yazılım sayesinde işletmenin tüm çalışanlarının hangi teşviklerden faydalanabileceğini hem geçmiş dönem için hem de mevcut cari dönem için hatasız ve eksiksiz şekilde tespit ediyoruz, bu çalışanlar için teşvik başvurularını yaparak müşterimiz teşvik indirimlerini alana kadar süreci takip ediyoruz.”

 

 

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.