AKLease çevreci yatırımlara odaklanacak

ECOLease ile enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarını tek çatı altında buluşturan AKlease, bu ürünle müşterilerine uygun vade ve ödeme avantajları sunuyor.

AKLease çevreci yatırımlara odaklanacak
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Aralık 2021 Pazar 16:47

Başta makine, enerji, tekstil, metal işletme ekipmanları olmak üzere enerji verimliliği ve atık yönetimine katkı sağlayacak yeni yatırımlara odaklanarak istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Ekim 2021 itibarıyla işlem hacminde TL bazında yüzde 100’ün üzerinde, işlem adedinde ise yüzde 51 oranında artış sağlayan AKLease, bu yılı hedeflerinin üzerinde kapatmaya hazırlanıyor. Bu yıl hem şirket hem de sektör için önemli bir finansman modeli olan ECOLease’i müşterilerle tanıştırdıklarını dile getiren AKLease Genel Müdürü Çetin Düz, “Türkiye’de leasing sektörünün ilk ve tek sürdürebilirlik temalı ürünü olan ECOLease ile hâlihazırda finansman sağladığımız enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarını tek çatı altında buluşturduk. Kısa bir sürede de bu alanda ciddi bir büyüklüğe ulaştık. Hem müşterilerimizden hem de kreditörlerden aldığımız olumlu bildirimler de bizim bu projedeki en büyük motivasyonumuz oldu. Buna ek olarak müşterilerin ihtiyacını hızlı karşılayabilen ve kolay iş süreçleri olan leasing şirketi olma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı teknolojik altyapımızda yenilikler yaparak attık. Ayrıca müşterilerimiz ile bir araya gelerek ihtiyaçlarına kulak verdik. Bunun sonucu olarak müşterilerimizin de kullanmaktan büyük keyif aldığı online müşteri platformumuzu devreye aldık” diyor.

Ödeme avantajları sağlıyor

Bugün artık yatırımların da çevresel ve sosyal etkilerinin gözetildiğini belirten Düz, “AKLease olarak, bu beklentiden yola çıkarak çevreci bir finansman modeli olan ECOLease’i müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bu ürünü sadece yenilebilir enerji yatırımları ile sınırlamadık. Enerji verimliliği sağlayacak yatırımları da kapsayacak şekilde formülize ettik” ifadelerinde bulunuyor. Düz, bu ürünle müşterilere uygun vade ve ödeme avantajları sağladıklarını, onların bu alandaki yatırımlarını kolaylıkla hayata geçirme fırsatı sunduklarını kaydediyor.

ECOLease’in payını yüzde 60’lara çıkaracak

AKLease olarak sektörün önemli oyun­cularından biri olmaya devam edeceklerini söyleyen Düz, “Sahip olduğumuz rakamsal büyüklüğün yanı sıra viz­yonumuz ile de sektöre yön verecek ve konu­mumuzu güçlendireceğiz. ECOLease ürünümüz bu bakış açısının sonucu ortaya çıktı. Daha ni­celerini de hayata geçirmek üzere adımlarımızı atıyoruz” diyor. Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemde de sağlıklı ve istikrarlı büyüme hedefiyle çalışmalarını sürdüreceklerini açıklayan Düz, “Başta makine, enerji, tekstil, metal işleme ekipmanları olmak üzere enerji verimliliği ve atık yönetimine katkı sağlayacak yeni yatırımlar yine odağımızda ola­cak. ECOLease kapsamında çevresel ve sosyal risk anlayışı ile yapılan yatırımlara odaklanarak, hem şirketimize hem de sektörümüze yeni müşteri kazandırma hedefindeyiz. ECOLease’in portföyümüz içerisindeki payını arttıracak ve 2025 yılı itibarıyla sahip ol­duğumuz oranı yüzde 60’lara ulaştıracağız. Yine 2022 yılında mevcut portföyümüze ek olarak yüzde 50 oranında yeni müşteri kazandırmayı planlıyoruz” bilgilerini veriyor.

Hedef: Daha yeşil bir dünya bırakmak

Sürdürülebilir bir dünya hedefiyle faaliyet­lere devam ederken, AKLease olarak gittikçe önem kazanan enerji verimliliği ve yenilebilir enerji konularını daha çok gündemlerinde tuta­caklarını aktaran Düz; bu alanlarda ciddi işlem hacmine ulaştıklarını, bunu arttırarak sürdürmeye devam edeceklerini söylüyor. Bir diğer önemli ve kritik konunun, çevresel ve sosyal sorumluluk olduğunu belirten Düz, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Çevresel ve sosyal yönetişim kültürü çerçevesinde şirketimizi farklılaştırmayı ve dönüştürmeyi hedefliyoruz. Yatırım­larımızın büyük çoğunluğunu enerji verimliliği ve yeşil enerji oluşturuyor. İş süreçlerimizi bu yönde yapılandırmaya ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarımı­za devam edeceğiz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.