Aklease uygun maliyetli ve avantajlı finansman çözümleri sunuyor.

Aklease müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak üzere onlara özel geliştirdiği ürünleri ile uygun maliyetli ve avantajlı finansman çözümleri sunuyor.

Aklease uygun maliyetli ve avantajlı finansman çözümleri sunuyor.
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Eylül 2022 Çarşamba 11:46

AKLease GenelMüdürü ÇetinDüz, “Türkiyede leasing sektörünün ilk ve tek sürdürebilirlik temalı ürünü olan ECOLease ile çevreci yatırımlar hayata geçirenler müşterilerimize rekabet avantajı sağlıyoruz. Yenilikçi ürünlerimizin yanısıra, alanında uzman ekiplerimiz tarafından sunduğumuz hızlı ve basite indirgenmiş leasing süreçlerimizle de müşterilerimizin hızına hız katıyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkemiz ekonomisinin kalkınmasında KOBİ’ler büyük bir öneme sahip. Çetin Düz, “AKLease olarak ekonomimizin itici gücü olan KOBİ’leri doğru finansal çözümlerimizle destekliyoruz. Uygun vade ve ödeme seçenekleriyle ihtiyaç duyulan taşınır ve taşınmazlara kira ödeyerek erişmelerini sağlıyoruz. Ekipman alım süreçlerinden ithalat ve gümrük mevzuatına, ödeme ve teslim şekillerinden teşvik ve faiz desteği mevzuatına kadar satın alma sürecindeki birçok kritik konuda alanında uzman ekiplerimizle KOBİ’lerimizin yanında oluyoruz. Onların çıkarlarını maksimize etmek adına gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz” dedi.

Çetin Düz konuşmasında, “Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası gibi önemli finans kurumları ile imzaladığımız kredi sözleşmeleriyle de KOBİ’lerin uzun vadeli makine ve ekipman gibi endüstriyel ve ticari amaçlı yatırımlarına finansmanlar sağladık. Yatırımların ve ekonominin gelişimine katkı sağlama amacıyla KOBİ’lere desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Dijital dönüşüme odaklanıyoruz”

Süreçlerin hızlı ve kolay ilerlemesi için  dijitalleşme her geçen gündaha da önemli hale geliyor. Çetin Düz, “Biz de bu önemin bilinciyle dijital dönüşüme odaklanıyoruz. Müşterilerin ihtiyacını hızlı karşılayabilen ve kolay süreçleriolan leasing şirketi olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı teknolojik altyapımızda yenilikler yaparak attık. Müşterileri dinleyerek onların da kullanmaktan büyük keyif aldığı online müşteri platformumuzu devreye aldık. Bu platform geliştirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Sektör içerisinde hem özkaynak hem de aktif kârlılık oranlarında 2021 yılını güçlü bir konumda kapattıklarını belirten Çetin Düz, “İşlem hacminde TL bazında yüzde 100’ün üzerinde büyüme ve sözleşme adetlerimizde de ciddi artış sağladık. İmzalanan sözleşmelerde ise; yarısından fazlasını yeni müşteriler ve müşterilerimizin üçte birini de daha önce hiç leasing yapmamış müşterilerimiz oluşturdu.Geçen yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemde de sağlıklı ve istikrarlı büyüme hedefimizle yenilikçi ve verimlilik odaklı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başta makine, enerji, tekstil, metal işleme ekipmanları olmak üzere enerji verimliliği ve atık yönetimine katkı sağlayacak yeni yatırımlar odağımızda olacak. ECOLease’in portföyümüz içerisindeki payını arttırarak, 2025 yılı itibarıyla sahip olduğumuz oranı yüzde 60’lara, 2030’da da yüzde yüze ulaştıracağız” dedi.

Çetin Düz, “AKLease olarak hem sektörümüzün büyümesine hem de ülke ekonomisine önemli katkıları olan yeni müşteri kazanımına da çok önem veriyoruz. Mevcut portföyümüze ek olarak yüzde 50 oranında yeni müşteri kazanımı planlıyoruz. Dijital dönüşüm ve teknolojik altyapımızdaki yatırımlarımızı da sürdüreceğiz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.