ARCHE İK'DAN İNSAN KAYNAKLARI İÇİN ÇOK YÖNLÜ HİZMETLER

Arche İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı, kurumların tüm insan kaynakları uygulamaları ve ihtiyaç duyulan yönetimsel yeniden yapılanma sür

ARCHE İK'DAN İNSAN KAYNAKLARI İÇİN ÇOK YÖNLÜ HİZMETLER
10 Ağustos 2017 Perşembe 10:19

Arche İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı, kurumların tüm insan kaynakları uygulamaları ve ihtiyaç duyulan yönetimsel yeniden yapılanma süreçlerinde, stratejik iş ortağı olarak faaliyet gösteriyor. İnsan kaynakları alanlarındaki tüm uzmanlıkları bünyesinde bir arada yapılandırmış olan şirket, deneyimli uzman kadrosuyla; bordro süreçlerinden performans yönetimine ve eğitime, 360 derece kapsamlı hizmetler veriyor. Şirketin Yönetici Ortağı Tülin ÇalhanArche İK olarak, butik hizmet veriyoruz. Kurumların öncelikle sorun-ihtiyaç analizini yapıp; onlara en uygun öneri ve yönetim sistemlerini tasarlayarak, uygulama mentörlüğü de yapıyoruz.  Ücret/Prim Yönetim Sistemlerinin Kurulması, Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Yetenek Yönetimi ve Yedekleme Sistemleri, Yetkinlik Bazlı Ölçme/Değerlendirme ve Eğitim-Gelişim Yönetimi’nden, İK Operasyon Denetimi, Dönemsel İşgücü Sağlama ve Bordro-Özlük operasyonlarına kadar tüm İnsan Kaynakları süreçlerinde kurumlara danışmanlık yaparak, kurumların stratejik iş ortağı olarak hizmet veriyoruz” diyor.

Arche İK, Yeni Lider Adaylarını Değerlendirecek

Değerlendirme Merkezi uygulamasında oldukça deneyimli olduklarını dile getiren Çalhan, 2017 itibariyle özellikle Liderlik potansiyeli ölçümleme ve değerlendirme konusunda farklı araçlar üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaşarak, şunları söylüyor: “Kritik stratejilerin çok farklı ortamlarda yaşatıldığı, simüle edildiği araçların oluşturulduğu projelerimizin bir kısmı tamamlandı ve yeni araçlar geliştirilmeye de  devam ediyor. Yeni yılda çok farklı dinamik araçlar ve ölçme sistemleriyle yeni lider adaylarını, yönetici potansiyelini ve mevcut resmi farkındalık yaratarak daha net analiz edebileceğiz.”

KOBİ’lere özel İK Yönetim Sistemleri 

Çalhan’a göre, daha az kaynakla daha çok ve kaliteli iş yapmak, kaliteli insan gücü oluşturmakla sağlanabilir. Şirketlerin büyümesinde ve hizmet kalitesinin yükselmesinde insan kaynağının gelişiminin önemli olduğunun altını çizen Çalhan, bu nedenle KOBİ’lere özel İK Yönetim Sistemleri geliştirdiklerini açıklıyor. Çalhan, “Arche İK, personel yönetiminden stratejik insan kaynakları yönetimine geçiş sürecini dizayn ediyor, yönetiyor ve devamlılığını sağlayacak kurum personeli yetiştiriyor. Bu sistemlerin, kurum kimliğine özel sistemler olması çok önemli. Aynı sektörde aynı işi yapan şirketler bile olsa, uygulamalar ve sistemler ve etkisi aynı olmayabiliyor” diyor.

Kurumsallaşmada Yol Haritası Önemli

Arche İK’nın, hem mevcut insan kaynağının gelişimini hem de kuruma uygun dış insan kaynağını oluşturarak doğru ve uygun şekilde kuruma adaptasyonunu sağladığını belirten Çalhan, kurumun İnsan Kaynakları ihtiyaç analizlerini yaparak, her kurum için ayrı hedefe ve stratejilere uygun programlar ve eğitimler oluşturduğunu aktarıyor. Yönetici; eğitim ve uygulama içeriklerini, KOBİ’lerin sorun yaşadığı alanlarda yoğunlaştıran Arche İK’nın, sonrasında bunların iş hayatına ne kadar adapte edildiğini ölçümleyip aksiyon alınmasına destek olduğunu açıklıyor. Kurumsallaşmada, ortak yol haritası olmasının önemine dikkat çeken Çalhan, “Çalışan memnuniyeti, doğru insanları doğru yerlerde konumlandırmak, yedekleme, yetenekleri yönetme, ödüllendirme, adil ücret ve prim sistemleri, lider potansiyelini keşfetme, yönetsel becerileri geliştirme çalışmaları kurumları daha hızlı ve huzurlu şekilde hedeflerine ulaştırarak ileriye taşır” diyor.

 

Danışman İK Konseptini Geliştirmeyi Amaçlıyor

Arche İK olarak, Danışman İK modeli geliştirdikleri bilgisini veren Çalhan, böylece şirketlerin kendilerinden her an genel fikir, görüş ve yöntem önerisi alabileceklerini açıklıyor. Çalhan, sözlerini şöyle noktalıyor: “Bu platformu daha farklı ortamlara da taşıyarak önemli bir İK bilgi portalı olmasını hedefliyoruz. ‘Bordrolama ve Özlük Yönetimi’ birimimizdeki hizmet ağımızı da genişleterek, her açıdan Danışman İK modeliyle hizmet alan kurumlarda hem tasarruf hem de tüm İK uygulamaları ile fark edilen farklar yaratmak istiyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.