BeNova Consulting’den etki odaklı danışmanlık hizmetleri

Etki odaklı yönetim danışmanlığı hizmeti sunan BeNova Consulting, farklı yaklaşımları ile sektöre yeni bir soluk getiriyor.

BeNova Consulting’den etki odaklı danışmanlık hizmetleri
kobiaktuel
kobiaktuel
09 Eylül 2021 Perşembe 12:50

Bütüncül bakış açısı ile bir kurumu beş farklı boyutta analiz eden BeNova Consulting, kurumun gerçekten ihtiyaç duyduğu alanlarda danışmanlık hizmeti almasını sağlıyor.

BeNova Consulting, geçmiş deneyimlerden de yola çıkarak “etki” odaklı danışmanlık hizmetleri sunuyor.  BeNova Consulting’in sektöre getirdiği en önemli yeniliğin, bütüncül bakış açısı ile kurumları beş farklı boyutta analiz edebilmek olduğunu dile getiren BeNova Consulting Kurucusu ve Genel Müdürü Erdinç Mert, “BeNova Consulting olarak, kendi geliştirdiğimiz ‘five dimensional assessment method’ – (beş boyutlu değerlendirme yöntemi) ile hizmet verdiğimiz kurumları öncelikli olarak strateji, satış, pazarlama, İK ve dijitalleşme boyutlarında değerlendiriyor, bu sayede hizmet vereceğimiz kurumu tanıyarak danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Değerlendirme ardından, firma üst yönetimi ile detaylı toplantı yaparak, kurumun gerçekten ihtiyaç duyduğu alanlarda, yüzde yüz kuruma özel danışmanlık hizmeti almasını sağlıyoruz” ifadelerinde bulunuyor. Farklı sektörlerde başarılı projelere imza atan şirketin müşteri portföyü arasında, 10 binden fazla çalışanı olan dev firmalar olduğu gibi sadece 5 çalışanı olan KOBİ’lerin de olduğu bilgisini veren Mert; danışmanlık ve uygulama aşamalarında taahhüt ettikleri kalite ve etki sayesinde, birlikte çalıştıkları şirketlerin kısa sürede sektörde yaratılan değeri görmeye başladıklarını aktarıyor.

Uygulama aşamasında da firmaların yanında

Uygulama aşamasının, yönetim danışmanlığının en zor aşaması olduğunu belirten Mert, bu esnada zorluklarla karşılaşıldığını ve ciddi emek harcanması gerektiğini söylüyor. Mert, “BeNova Consulting, uygulama aşamasında da kurumların yanında yer alıyor. Kurumdan temsilcilerin de yer aldığı ‘Proje Yönetim Ofisi’ kurgusuyla takım halinde çalışarak, danışmanlık alanındaki bilgi ve birikimlerinin kuruma aktarılmasına da öncülük ediyor. Bu sayede, firmaların gerçekten fayda sağlaması ve uzun dönemde sürdürülebilir bir yapıya kavuşması sağlanıyor” diye açıklamada bulunuyor.

Tüm danışmanlık hizmetleri tek bir çatıda

BeNova Consulting’in bütüncül bakış açısıyla ve kaliteli çözüm ortaklarıyla tek bir çatı altında birçok danışmanlık hizmeti sunduğunu kaydeden Mert; şirket olarak kurumların ihtiyaç duyduğu her alanda yol arkadaşı olabildiklerini anlatıyor. Bunu yaparken, kaliteli ve kendini kanıtlayan ekipleriyle ve çözüm ortaklarıyla birlikte hareket ettiklerini belirten Mert, “Danışmanlık hizmeti sunduğumuz alanları kısaca özetlemek gerekirse; strateji, satış, pazarlama ve iş geliştirme, dijital pazarlama, marka yönetimi ve iletişimi, İnsan Kaynakları, dijital dönüşüm, devlet destekleri gibi başlıklar ön plana çıkıyor. Bununla birlikte kişisel gelişim eğitimleri, liderlik ve koçluk eğitimleri ile mesleki gelişim eğitimleri konusunda da kurumlara destek oluyoruz” diyor.

İyi tasarlanmış bir ihracat stratejisi önemli

Şirketlerin ihracat ile yeni pazarlara ulaşarak, iç piyasadaki rekabeti dengeleyebileceklerini, kapasite kullanım oranını ve kârını artırabileceğini ifade eden Mert, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Global koşullar göz önünde bulundurulduğunda, şirketler ihracat alanında dışarıdan bir desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. İyi tasarlanmış bir ihracat ve satış stratejisine sahip olmak, özellikle KOBİ seviyesindeki şirketler için oldukça önemli. Bu kapsamda beraber çalıştığımız şirketlere doğru yol haritasını çizerek ihracat için önemli noktaları belirliyor, yaptığımız hedef ülke analizleri sayesinde ise global pazarda güçlü bir konuma sahip olabilmeleri için yol arkadaşı oluyoruz. Böylece, olası yanlış stratejilerin önüne geçerek, KOBi’lerin global pazarda hak ettikleri yerde olmalarını sağlıyoruz.” Danışmanlık hizmeti kapsamında, sürdürülebilirliği merkeze alarak, firmayla bir takım oluşturduklarını aktaran Mert, “Verdiğimiz tüm hizmetlerin sürdürülebilir olması adına herkesin erişebileceği bir fiyat politikasına sahibiz. Kendimize koyduğumuz hedef gereğince politikamız hep ‘maliyet etkin danışmanlık’ olacak” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet - 1 ay önce
Çok faydalı hizmetler, ülkemizde bu gibi firmalar olduğunu görmek sevindirici