Boyner IQ hayata geçirildi

Boyner, müşteri ve teknolojiyi odağına aldığı Boyner IQ’yu hayata geçirdiğini duyurdu

Boyner IQ hayata geçirildi
kobiaktuel
kobiaktuel
09 Mart 2021 Salı 21:45

Fiziksel ve dijital tüm kanallarında zengin ve farklı müşteri deneyimi stratejisiyle çalışmalarına yön veren şirket, Boyner IQ lansmanında teknoloji hedef ve vizyonunun yanı sıra teknoloji alanında uzmanlaşmış insan kaynağına yatırım ve bu kıvılcımla başlayacak bütünsel teknolojik dönüşüm hedefinin detaylarını duyurdu.

Boyner, müşteriyi ve teknolojiyi odağına aldığı bir dönüşüm başlattı. Teknoloji ekiplerinin liderliğinde yürütülecek ve Boyner IQ olarak adlandırılan bu dönüşüm yolculuğunun lansman toplantısı bine yakın çalışanın katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Boyner’in teknoloji vizyonunun ve Boyner IQ’nun anlatıldığı toplantıda Boyner Grup CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Boyner Büyük Mağazacılık Omni-channel Genel Müdürü Erdem Çalışkan, Boyner Grup İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Emek Yurdanur çalışanlarla bir araya geldi. Bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu da ilham verici konuşması ile Boyner IQ lansmanında yer aldı.

“Boyner IQ ile artık müşteri mutluluğu teknolojileri işindeyiz”

Cem Boyner, Boyner’de her zaman müşteri memnuniyeti ilkesini gözettiklerini belirtti. Boyner IQ ile teknoloji yatırımları artırdıklarını dile getiren Boyner, sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojiyi sadece yazılım, yapay zekâ, bulut, mobil uygulamalar dünyası olarak görmüyoruz. İşimizin özünde ticaret ve teknoloji ile insani değerleri buluşturmak var. Kanal bağımsız online-offline, yani all-line müşterilerimizi mutlu etme işindeyiz. Boyner IQ ile de işimiz artık müşteri mutluluğu teknolojileri. Boyner IQ’nun ana yapı taşı ise Boyner’de 40 yıl boyunca geliştirdiğimiz Boyner EQ’su. Yani müşterilerimize duyduğumuz koşulsuz sevgi ve saygı. İşte Boyner IQ, Boyner EQ’sunu dijitalleştirerek geleceğe taşıyacak. Boyner IQ geliştirdiği çözümlerle perakende sektörünü dönüştürecek yeniliklerin merkezi hâline gelecek. İçinden pek çok yeni liderin yetişeceği bir inovasyon ve teknoloji okulu olacak.”

Boyner IQ, teknoloji vizyonumuzda kaldıraç görevi üstlenecek

Erdem Çalışkan, Boyner’in teknoloji vizyonunu aktardığı konuşmasında şunları söyledi: “Kanal bağımsız müşteri mutluluğu ve deneyimini temel alan all-line stratejimizin odağında teknoloji var. IT ekiplerimiz liderliğinde teknolojiyi tüm iş süreçlerimize oturtmak, dijital ve teknoloji odaklı düşünmeyi şirketimiz bünyesindeki her birime, her departmana yaymak için çalışıyoruz. Burada başrol, teknoloji ekiplerimizde. Boyner IQ, bu süreçte kaldıraç görevini üstlenen, teknoloji ekiplerimizi anlayan, dinleyen, çözüm üreten, eğiten, geliştiren, takdir eden, katılımcılığını artıran, diğer departmanlarla arasındaki bağı güçlendiren çok önemli bir platform. Şu ana kadar perakende sektöründe hep öncü olduk, örnek alınan işler yaptık, bundan sonra da teknoloji vizyonumuzla hayata geçireceğimiz yeni projelerle sektörün teknoloji önderlerinden biri olacağız. Bu süreçte de her zaman olduğu gibi odağımızda müşterilerimiz ve onların mutluluğu olacak.”

“Odağımızda insan ve insana yatırım var”

İnovasyon ve teknoloji odaklı yaklaşımın Boyner Grup’un DNA’sında olduğuna ve bu yaklaşımla şu ana kadar birçok icat çıkartıldığına değinen Emek Yurdanur konuşmasında şunları söyledi: “Teknoloji, çok uzun yıllardır strateji ve yatırım kararlarımızda öncelikli sırada yer alıyor. Bununla birlikte, insan odaklı yaklaşımımız hiç değişmedi, değişmeyecek. Sonuçta, teknolojiyi de iş sonuçlarına dönüştürecek, dijital dönüşümü gerçekleştirecek bu ekipteki yetenekler. Bu nedenle, insana yatırım yapmaya devam ediyor; yenilikçi ve çağdaş İK uygulamaları ile ekiplerimizin dijital yetkinliklerini artıracak eğitim ve gelişim programlarının yanı sıra ekibimizi güçlendirmemize yardım edecek daha esnek ve daha rekabetçi İK uygulamaları için çalışıyoruz. Boyner IQ çatısı altında yapılandırdığımız bu programlar, sadece Boyner çalışanları için değil, dijital yetkinlik sahibi olmak ve bu alanda gelişmek isteyen herkes için ilham verici olacak.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.