DenizLeasing’den avantajlı finansman çözümleri

DenizLeasing, finansal avantajlar sunmanın yanı sıra operasyonel süreçleri de gerçekleştirerek müşterilerine kolaylıklar sağlıyor.

DenizLeasing’den avantajlı finansman çözümleri
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Nisan 2021 Pazar 20:15

Şirket, uzman kadroları ile yenilenebilir enerji alanında sunduğu finansman çözümleriyle de öne çıkıyor.

Finansal leasing işlemleri ile birlikte müşterilerin orta ve uzun vadede her türlü yatırımını finanse eden DenizLeasing; aynı zamanda tüm işletmelere ödeme süresince sabit kira, istenilen para birimi ile geri ödeme imkânı ve nakit akışlarına uygun planlar sunuyor. Böylece müşterilerin ekonomik dalgalanmalardan ve finans piyasasındaki değişikliklerden etkilenmeden yatırımlarını gerçekleştirebildiklerini dile getiren DenizLeasing ve DenizFaktoring Yönetim Kurulu Üyesi ve DenizBank Genel Sekreterlik ve Yurtdışı İştirakler Genel Müdür Yardımcısı Hayri Cansever; bünyelerinde yer alan Deniz Filo ile de hem mevcut hem yeni müşterilerin filo kiralama ihtiyaçlarını güçlü finansal yapı, kurumsallaşmış ve profesyonel kadro ile karşılamaya devam ettiklerini aktarıyor.

Alternatif ödeme yöntemi sunuyor

Müşterilere sundukları avantajlı ürünlerin önemli bir kısmını yüzde 1 KDV’li ekipmanların oluşturduğunu belirten Cansever; müşterilerin döviz geliri olsun olmasın, KDV’si yüzde 1 olan yeni tüm makine ve teçhizat yatırımlarını döviz kullanım ile kiralayabildiklerini açıklıyor. Bunun yanı sıra konusunda uzman kadroları ile yenilenebilir enerji alanında sundukları finansman çözümlerle sektörde öncü konumda olduklarını aktaran Cansever, “Özellikle ülkemiz için çok değerli bir potansiyel taşıdığını düşündüğümüz öztüketime yönelik Çatı GES projelerinin finansmanını, ticari çatı alanlarından kamu binalarına kadar geniş müşteri yelpazesinde sürdürüyoruz. Ayrıca, yenilikçi ve inovatif bakış açısı ile geliştirdiğimiz yeni kanal ve ürünler çerçevesinde satıcılar ve bayiler üzerinden şahıs firmalarının 350 Bin TL’ye kadar, leasing ile makine ve ekipman alabilecekleri bir sistemi hayata geçirdik. Yine ürün gamımızın çeşitliliği içinde peşinat yaratmakta zorlanan firmalarımıza alternatif ödeme yöntemi olarak, kredi kartından peşinat ve diğer masrafları ödemeyi sağlayacak bir altyapıya da sahibiz. Operasyonel kiralama açısından ise uygun çözüm ve maliyetlerle filo kiralama hizmeti almak isteyen müşterilerimizi, sürekli çeşitlenen araç parkımız ve satış sonrası kapsamlı hizmet paketimiz ile buluşturuyoruz” diyor.

Operasyonel kolaylık da sağlıyor

Leasing ile müşterilerin ekipmanları satın almak yerine kiraladıkları için özkaynaklarını diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayırabildiklerini ifade eden Cansever, yatırımlarını leasingle yaparak KDV avantajından faydalanabildiklerini ekliyor. Cansever, “Finansal avantajlar sunmamızın yanı sıra operasyonel süreçler şirketimiz tarafından gerçekleştirildiği için müşterilerimiz zamanlarını istedikleri gibi yönetebiliyor ve takip gerektiren işlemler için iş gücü kaybı yaşamıyorlar. İmalat sanayi başta olmak üzere, hizmet ve tarım sektörleri de dâhil her alana hitap eden leasing, ülke ekonomisi açısından özellikle ihracatçı ve üretici firmaların desteklenmesi noktasında önem kazanıyor” ifadelerinde bulunuyor.

Yatırımların artması bekleniyor

2020 yılının ilk yarısında küresel salgın dolayısıyla birçok sektörde olduğu gibi leasing sektörünün de durağan bir dönem geçirdiğini belirten Cansever, bu zorlu süreçte müşterilerinin yanında olmak amacıyla kira ödemelerinde nefes alacakları ötelemeleri hayata geçirdiklerini aktarıyor. Yılın ikinci yarısını ise gelen taleplerde artışla birlikte, ilk 6 ayda yaratılan hacmin üzerinde kapattıklarını kaydeden Cansever, 2021’de de benzer bir ivme ile çalışmalara devam ettiklerini söylüyor. Sektörle ilgili öngörülerini de paylaşan Cansever, “Salgının etkileri devam etse de aşılanma seviyesinin yüksek olduğu ülkelerdeki yatırımların artacağını, dolayısıyla hem dünya hem Türkiye ekonomisi açısından gelişmelerin olumlu seyredeceğini düşünüyoruz. Yatırımların büyük kısmının ihracat odaklı olmasından dolayı ihracatta oluşacak tablonun büyümeye katkı sağlamasını öngörüyoruz” diyerek sözlerini noktalıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.