Dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına büyük önem veriyoruz

Çobantur Boltas Türk-Alman lojistik ağı olmamızın getirdiği operasyon kabiliyeti ve özel çözümleri sayesinde lojistiğin her alanında A’dan Z’ye entegre hizmetler sunuyor.

Dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına büyük önem veriyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Haziran 2022 Cuma 22:44

Kara, hava, deniz, demir, intermodal, proje lojistiği, yurt içi dağıtım ve depolama gibi alanların tümünde müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek çözüm üreten firma, bini aşkın özmal araç ve ekipman filosunun yanı sıra alanında uzman lider kadrosuyla, 500’ü aşkın deneyimli çalışanı bulunuyor.

Çobantur Boltaş Satış ve Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Müge Karahan, yıllık 50 bini aşan yükleme sayıları ile  lojistik operasyonları en ideal sürelerde ve uygun maliyetlerle gerçekleştirdiklerini söyledi. Firma ayrıca güncel konular ve küresel trendler hakkında müşterilerilerine ve çözüm ortaklarına danışmanlık yaparak destek oluyor.

Ağırlıklı olarak Türkiye ile Avrupa ve Yakın Doğu ülkeleri arasında etkin çözümler ve kesintisiz tedarik zinciri sunan firma, özellikle Almanya ve İtalya hattı, en yoğun taşımalar gerçekleştirdiği ülkeler arasında. Bu iki ülkede de güçlü bir yapılanmalarınınbulunduğunu ifade eden Karahan, ofislerimiz, özmal araçları ve depolama alanları ile çözüm ürettiklerini sözlerine ekledi.

Özellikle hava ve deniz yolu taşımaları ile dünyanın her noktasına ulaşabilecek operasyonel kabiliyetlerinin olduğunu belirten Müge Karahan,“güçlü acente ağımız sayesinde özellikle yurt dışı taşımalarımızda kolayca hareket edebiliyoruz.  Bu durum bizi bir adım öne çıkarırken, mottomuz olan “İki Kat Daha İyi” söylemimizi hizmetlerimize yansıtmamızı da sağlıyor”

Pandemi sürecinin lojistik sektörü için önemli bir sınav olduğunu belirten Müge Karahan, “pandeminin ilk aylarında Avrupa ülkelerindeki kapanmalar nedeniyle durma noktasına gelen kara yolu taşımaları, teslimatları ve tedarik akışını yavaşlattı. Bunun yanında özellikle dijital altyapısı yeterli olmayan firmalar da süreci yönetmekte ve saha-ofis arasındaki koordinasyonu sağlamakta zorlandı. Çobantur Boltas olarak bu süreçten doğru hamlelerle büyüyerek çıktık. Kara yolundaki problemleri, uzun yıllardır hizmet verdiğimiz intermodal taşımalarımızla kolaylıkla aştık. Bu alandaki geçmişten gelen deneyimimiz, şartlar karşısında hızlı hareket etmemizi sağladı. Düzenli yatırım yaptığımız dijital altyapımız sayesinde tüm operasyonları eksiksiz tamamladık” dedi.

Çobantur Boltas dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına büyük önem veriyor. Müşterilerine teknoloji odaklı hizmetler sunabilmek adına Ar-Ge departmanları ile süreç geliştirici, verimlilik artırıcı projeler, yazılımlar ve uygulamalar geliştiriyor. Müge Karahan,“Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen yazılımlarımızla teklif, fiyatlandırma ve taşıma süreçlerimizi aktif ve kesintisiz sürdürdüklerini belirterek, farklı birimler için kurum içi geliştirilmiş olan yazılımlarımızı, ilave yeteneklerle tek bir çatı altında topladığımız QolayNet isimli programımızla 2022 yılı başı itibarıyla devreye aldık. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) süreçlerimizi Salesforce ve QolayNet Çatı Yazılım uygulamamız ile yönetiyor, müşterilerimizin olası talep ve beklentilerini önceden tespit ediyor, müşteri memnuniyetini artırmaya odaklanıyoruz” diye konuştu.

Müge Karahan,depolama alanında uzun yıllardır hizmet verdiklerini ve bu alandaki tecrübelerini gelecek 40 yılı inşa ettikleri yeni lojistik merkezi yatırımları doğrultusunda kullanmak istediklerini ifade etti. Karahan,“Yatırımımız tamamlandığında e-ticaret alanında ve e-ticaretin gerektirdiği tüm katma değerli servislerde hizmet vermeye başlayacağız. İdari, teknik ve teknolojik altyapımızı buna göre hazırlıyoruz”

Müge Karahan, 2022 hedeflerine değinerek, “Bu yıl, yatırımlarımızın odağında verimlilik ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik süreç iyileştirmeleri ve geliştirmeleri olacak. Bizim için 2022 yılının, organizasyonel altyapının tamamlandığı ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin geliştirileceği bir yıl olacağını söyleyebiliriz.Avrupa’da her yere çok daha hızlı ve rekabetçi hizmetlerle ulaşabilmek adına işbirlikleri geliştiriyoruz. Hava ve deniz yolu servislerinde de yapacağımız yeni atılımlarla müşterilerimize alışık oldukları Çobantur Boltas kalitesini hissettirmeye devam edeceğiz”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.