İş Faktoring Müşterilerine %100 Garanti Hizmeti Sunuyor

Ticaretin olduğu her yerde var olduklarını belirten İş Faktoring Genel Müdürü Şahismail Şimşek, “Güncel ekonomik konjonktürde ticaret erbabının işletme sermayesi ihtiyacının önceki dönemlere nazaran artış trendi sergilediğini görmekteyiz.

İş Faktoring Müşterilerine %100 Garanti Hizmeti Sunuyor
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Temmuz 2022 Pazar 23:16

Bu kapsamda faturalı çek iskontosundan tedarikçi finansmanına, yurtiçi fatura temliğinden ihracat ve ithalat faktoringi işlemlerine, DBS iskontosundan Eximbank kredilerine kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerimiz ile müşterilerimizin yanındayız” dedi. İhracat faktoringi hizmetleri ile önemli bir ivme yakalayan İş Faktoring, firmaların mal mukabili alacaklarına, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren muhabirler aracılığı ile garanti buluyor. İhracatçı firmalar aldıkları garanti hizmeti ile finansman olanaklarından kolayca faydalanabiliyorlar. Şahismail Şimşek, “Müşterilerimize verdiğimiz %100 garanti hizmeti ile ihracat bedelinin tamamını yurt içine güvenle getirmesini temin ediyoruz” dedi.

İş Faktoring, alacak garantisi sağlamanın yanı sıra finansman ihtiyacı bulunan ihracatçı ve ithalatçı firmalara sunulan uygun fon kaynakları, global rekabet ortamında hızlı ve güvenilir hizmet anlayışıyla birleşerek müşterileri için önemli bir avantaj sağlıyor. Şahismail Şimşek, “Uzman ekiplerimizin başarılı çalışmalarının yanı sıra, dijitalleşme boyutunda yaptığımız yeniliklerle müşterilerimize uçtan uca daha iyi bir müşteri deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Amacımız teknolojinin daha etkin kullanımı yoluyla daha fazla KOBİ’ye hizmet edebilmek. Müşterilerimizin çevik ve etkin çalışan süreçlerle erken finansmana kavuşabilmelerini, dış kaynak kullanımı yerine kendi alacaklarını kolayca ve ihtiyaç anında hızlıca nakde çevirebilmelerini çok önemsiyoruz” dedi.

İş Faktoring Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerindeki geniş muhabir ağı ile vadeli ihracat yapan firmalara garanti hizmeti veriyor, vade öncesinde finansman talebi olan müşterilerine ise piyasa koşulları paralelinde uygun koşullarda ön finansman sağlıyor.

Şahismail Şimşek konuşmasında, “İş Faktoring olarak uluslararası arenada ihracat yapan firmalarımızın faaliyet alanını ve etkinliğini artıracak şekilde, gerek çeşitli coğrafyalarda yeni müşteri edinimlerini desteklemek, gerekse mevcut müşterileri ile daha kapsamlı limitlerle çalışmalarına zemin oluşturmak üzere gayret ve girişimlerimizi artıracağız dedi.

“Faktoring hizmeti; finansmana hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşma fırsatı sunuyor”

KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarında faktoring’in yerinin gün geçtikçe arttığını belirten Şimşek, “Faktoring hizmeti; finansmana hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşma fırsatı sunması bakımından KOBİ’ler için önem arz ediyor. Bu kapsamda daha çok işletmeye ulaşmak adına organizasyonumuzu yeniliyor, iş süreçlerimizi gelişen teknolojiye uyumlu olarak güncelliyoruz. Güncel ekonomik konjonktürde ticarette vadelerin uzaması KOBİ’lerimizin finansman ihtiyacını daha da arttırıyor. Uzayan vadeler karşısında müşterilerimize, sektörün imkan verdiği vadeler içinde olabildiğince esnek davranarak, gelen taleplerin tamamını değerlendirmeye özen gösteriyoruz” dedi.

Müşterilerinin taleplerini değerlendirirken yapay zekanın ve otomatik kredi skorlama modellerinin kullanımı ile artan hız İş faktoring’in en önemli yönü. Özellikle tedarikçi finansmanında birlikte çalıştığı işletmelerle geniş bir tedarikçi ağına hizmet sağlıyor. Şahismail Şimşek, “Yurt dışı faktoring ürünlerinde uzman kadromuz ve geniş muhabir ağımız sayesinde hem ihracat hem de ithalat yapan firmaların taleplerini hızlıca alabiliyor, uygun koşullarda fon imkanı sunarak müşterimizin finansmanda en önemli çözüm ortağı ve yol arkadaşı olmayı başarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda dünya ticaretinde farklı sebeplerle yaşanan belirsizlik ortamının etkilerine rağmen, sektörün ihracat faktoringi işlemlerinde artışlar kaydettiğini belirten Şahismail Şimşek, “Faktoring sektörünün 2021 yılında ihracat işlemlerinde %51.9 oranında büyüdüğü görüldü. Bu ivmenin 2022 yılında da devam edeceğini tahmin ediyoruz. Uluslararası pazarlarda güçlü bir Türkiye yaratmak hedefi doğrultusunda Türkiye’nin güvenilir bir tedarikçi olmasının yanında mevcut endüstriyel altyapısı ve iş gücü kapasitesinin yeterli olduğunu dikkate alarak, bu dönemi ürün ve bölge açısından çeşitlendirmek için bir fırsat olarak kullanacak ihracatçılarımıza, biz de İş Faktoring olarak tüm muhabir ağımızı ve garanti sağlama olanaklarımızı seferber ederek destek olacak şekilde hizmetlerimizi kesintisiz olarak sürdürüyoruz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.