Micro Focus Türkiye Ar-Ge yatırımı ile büyüdü

2020 Micro Focus için beklentilerinin üzerinde bir büyüme yılı olarak geride kalıyor. Yıl içinde Atar Labs ile Türkiye’nin siber güvenlik alanındaki en büyük satın almasını gerçekleştiren şirket, aynı zamanda “Micro Focus Virtual Realize Tour '20” ile sektörün en önemli etkinliklerinden birine imza attı.

Micro Focus Türkiye Ar-Ge yatırımı ile büyüdü
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Ocak 2021 Perşembe 01:02

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus, 2020 yılını hedeflerinin üzerinde bir büyümeyle kapattı. Covid-19 pandemisinin damgasını vurduğu yılda, dijital dönüşümün ve bilişim teknolojilerinin ön plana çıktığını belirten Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca, Teknolojiye hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde Micro Focus olarak sektörlerin ve şirketlerin kritik dijital dönüşümüne yardımcı olduk. Müşterilerimizin BT altyapılarını dijital dönüşümle sadeleştirmek, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine destek olmak, oluşan yeni fırsatları yakalamalarını sağlamak bizim en önemli misyonumuz. Yenilikçi teknoloji ve çözümlerimizi müşterilerimizin bulundukları alanda hızlanmaları, işlerini geleceğe taşımaları için onlara sunduk. Ayrıca Atar Labs satın alması ve Micro Focus Virtual Realize Tour da bu yıl bizim gündemimizdeki en önemli konular oldu” diyor. Yazılımda dünyanın ilk 10 şirketinden biri olan Micro Focus’un Atar Labs’ı satın almasıyla, siber güvenlik Ar-Ge’sini bundan böyle Ankara’da yapacağını belirten Kırca; bu satın almayla birlikte, Atar Labs’ın kabiliyetlerinin Türkiye sınırlarından çıkıp, dünyanın diğer ülkelerine kolaylıkla yayılabileceğini kaydediyor.

Yeni fırsatlara açık

Micro Focus, toplam 50 ülkede 18 bin çalışanıyla 40 binden fazla müşteriye hizmet sunuyor. Türkiye, Micro Focus içinde Güney ve Kuzey Avrupa Bölgeleri arasında yer alıyor ve son yıllarda gösterdiği performansla da pilot ülke olarak konumlandırılıyor. Micro Focus Türkiye’nin pilot ülke olarak seçilmesinin büyük bir başarı olduğuna değinen Kırca, bu başarının son yıllarda kaydettikleri hızlı büyümeyle geldiğini ifade ediyor. Kırca, bu büyümeyi nasıl yakaladıklarını şöyle anlatıyor: “2017 yılında Micro Focus’un Hewlett Packard Enterprise’ın (HPE) yazılım bölümüyle birleşmesiyle birlikte dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olduk. Birleşme sürecinin yaşandığı en kritik yıl olan 2018’de Micro Focus, Türkiye’de yüzde 15 büyüdü. 2019 yılında Micro Focus Türkiye hedeflerinin yüzde 120 üzerine çıkarak yüzde 40 büyüme gerçekleştirdi. 2019’da çok uluslu şirketler arasında en büyük 17’nci bilişim şirketi olduk. Ayrıca Türkiye’deki en büyük 6’ncı yazılım şirketi, en büyük 8’inci hizmet şirketi, en büyük 5’inci kurulum bakım destek hizmeti şirketi, veri güvenliği yazılımında 4’üncü, yapay zekâ yazılımında 7’nci, veri ambarı ve iş zekâsı yazılımında ise 5’inci büyük çok uluslu şirket olarak listede yer aldık. Tüm bu başarılar Micro Focus Türkiye olarak bize daha çok sorumluluk ve pilot ülke olma başarısı getirdi. İzleme, güvenlik ve KVKK projeleriyle tüm dünyada yenilikçi ve alanında ilk olan projelerin çıkarılmasıyla Micro Focus dünyasında özellikle dikkat çektiğimizi söyleyebilirim.”

Öne çıkacak teknolojiler

Micro Focus’un Türkiye’deki en önemli müşteri etkinliği “Micro Focus Virtual Realize Tour '20” bu yıl ilk kez sanal olarak gerçekleştirildi. Bilişim teknolojileri alanındaki son trendlerin masaya yatırıldığı etkinlikte, farklı sektörlerden duayenler, konuşmacı olarak yer aldı. Kırca, bu özel etkinlikte köklü deneyim ve teknolojinin getirdiği yenilikleri harmanlayarak oluşturdukları çözüm ve hizmetleri, katılımcılarla buluşturduklarını söylüyor. Kırca, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bu etkinlikte de gördük ki yapay zekâ giderek işimizde önemli bir yer ediniyor. Öte yandan siber güvenlik, büyük veri ve bulut teknolojileri de yenilikçiliğin adresi olmaya devam ediyor. Gerek siber güvenlik gerek büyük veri gerekse bulutta yeni ürün ve hizmetler üzerine çalışıyoruz. Ayrıca yeni müşteriler kazanmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bu doğrultuda yeni iş birliklerini hayata geçiriyoruz. Bu noktadaki çalışmalarımıza önümüzdeki yıl da hızla devam edeceğiz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.