Müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.

BNP Paribas Finansal Kiralama, ticari araçlardan teknoloijk ekipmanlara, tarım makinelerinden güneş enerjisi panellerine kadar birçok ürünün finansmanı konusunda müşterilerine hizmet sunuyor.

Müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Şubat 2023 Cuma 01:01

BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdürü Sibel Alyar, “Ürün çeşitliliğini, ekonominin ve müşterilerin değişen ihtiyaçlarına göre sürekli geliştiriyoruz. Global bir kurum olmamızın sağladığı vizyon ile sektörlerinde öncüsatıcı firmalarla ortaklıklar oluşturmaya ve onlarla birlikte müşterilerimize destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

Sibel Alyar, “Sürdürülebilirlik konusunda elektrikli araç şarj istasyonları, güneş enerjisi panelleri gibi ekipmanların finansmanıyla enerji dönüşümüne katkı sağlayarak ülke gelişimini desteklemek ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu sektörlerdeki faaliyetlerimiz gündemimizde önemli bir yere sahip. Kuruluşumuzdan bu yana müşterilerimizden aldığımız güçle ve dijitalleşme alanında sağladığımız yeniliklerle hizmet kalitemizi her gün bir adım daha ileri taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sibel Alyar, “Geçen sene yapmış olduğumuz müşteri deneyimi çalışmasında her sektörden toplam 50’ye yakın firma ile görüştük. Bu çalışma neticesinde KOBİ’lerin bizi tercih etmesinde en önemli etkenlerin müşteri odaklı yaklaşımımız, hızlı çözüm sunmamız ve yüksek hizmet kalitemiz olduğunu gözlemledik. Bununla birlikte, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize sağlamış olduğumuz dijital süreçlerimizin bu duruma pozitif etkiside kanıksanamaz” diye konuştu.

BNP Paribas Finansal Kiralama, iş ortaklarının kullanımına sunduğu LeaseOffer uygulamasıyla sektörde bir ilk olarakyer alıyor. Sibel Alyar, “Bu uygulamamızla iş ortaklarımızın süreçlerini teklif aşamasından kredi onay aşamasına kadar uçtan uca online olarak takip edebilmelerini sağlıyoruz. Bu yıl yeni bir geliştirme olarak iş ortaklarımızın dijital platformlarımıza API aracılığıyla erişim sağlamaları için altyapı oluşturduk. Kullanıma sunduğumuz “Online İşlem Merkezi” uygulaması ise müşterilerimizinmevcut sözleşmeleriyle ilgili birçok hizmeti online olarak almasına imkan tanıyor. Bir yıl gibi kısa bir sürenin sonunda uygulamamız yaklaşık 3 bin müşterimiz tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu sayede müşterilerimiz çağrı merkezimize ulaşma gereği duymadan birçok işlemi daha hızlı gerçekleştirebiliyor” dedi.

2023 yılında sürdürülebilir ürünlerin finansmanı, yeni pazarlar ve iş ortaklıkları, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi ana önceliklerimiz olmaya devam edeceğini belirten Sibel Alyar, ”Sürdürülebilir finansman BNP Paribas Grubunun DNA’sında bulunuyor. Bu kapsamda çalışmalarımıza hız kazandırmak için2022 yılında EBRD’nin Turseff programına katıldık. Gösterdiğimiz performans ile “Mükemmellik Ödülü’ne” layık görüldük” dedi.

“Mobil uygulamamız sayesinde müşterilerimiz tüm hizmetleri dilediği zaman, dilediği yerden elde etme imkanı buluyor”

Sibel Alyar, ayrıca, elektrikli araç şarj cihazlarının dünyadaki öncü markalarından ABB ile yapmış olduğumuz yeni iş ortaklığıyla bu ekipmanların finansmanında büyüme hedeflediklerini belirterek,“Önümüzdeki dönemde, yalnızca yenilenebilir enerji alanında değil, iş ve tarım makinalarında da enerji verimliliği yüksek olan ekipmanların finansmanı da önceliklerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

BNP Paribas Finansal Kiralama, satış sonrası hizmet kalitesini artırılması için 2022 yılında Online İşlem Merkezi uygulamasının mobil versiyonunu Leasing Cepte’yi müşterilerimizin hizmetine sundu. Sibel Alyar konuşmasında,“Mobil uygulamamız sayesinde müşterilerimiz tüm hizmetleri dilediği zaman, dilediği yerden elde etme imkanı buluyor. Bunlarla birlikte, bu seneki önceliklerimizden bir diğeri değişen dünya dinamiklerinde proaktif davranarakmüşterilerimizegönderdiğimiz düzenli anketlerle memnuniyet ve net tavsiye skoruölçümleri yapmak olacak. Bunun neticesinde ihtiyaç noktalarını belirleyerek gerekli iyileştirmeleri gerçekleştirerek, müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşımak istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.