Operasyonlarınızdaki enerji tüketim maliyetleriniz hızla artarken seyirci kalmayın

Enerji maliyet verimliliği ve çevresel etkiler, özellikle ağır enerji tüketicileri için tüm dünyada birinci önceliktir. trexDCAS Enerji Yönetim Modülü, enerji maliyetlerini azaltmanıza, enerji verimliliğinizi artırmanıza ve karbon ayak izinizi yönetmenize yardımcı olur.

Operasyonlarınızdaki enerji tüketim maliyetleriniz hızla artarken seyirci kalmayın
kobiaktuel
kobiaktuel
06 Ocak 2022 Perşembe 15:29

Enerji, herhangi bir işletmenin çalışır durumda kalmasında hayati bir rol oynar. Elektrik ve diğer güç kaynakları da dahil olmak üzere bu enerjinin maliyetini, güvenliğini ve verimliliğini yönetmek, işletme giderlerini kontrol etmek ve arıza süresi ve hatta yıkıcı arıza riskini azaltmak için çok önemlidir; ancak karmaşık elektrik sistemlerinin yanı sıra birden fazla tesis, güç kaynağı ve kullanıcıyla uğraşırken enerji tüketimini ve kalitesini optimize etmek son derece zor olabilir. Artan enerji talebi, yaşlanan altyapı ve karbon emisyonları üzerindeki hükümet kısıtlamaları ile birlikte, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, enerji tüketimini azaltmalarına, varlıklarından en iyi şekilde yararlanmalarına ve uyumlu kalmalarına yardımcı olacak dijital çözümlere yöneliyor.

TrexDCAS Enerji Yönetim Modülü nedir?

trexDCAS Enerji Yönetim Modülü, bir veya birden fazla bina ve tesisisin enerji tüketimlerini izlemek ve analiz etmek için özel olarak tasarlanmıştır ve böylece daha fazla dikkat gerektiren tüketim izlenebilirliğini kolaylaştıran dijital bir IoT platformu oluşturur. Üretim sahanızdaki makinelerde işe çalışırken veya boşta çalışırken ne kadar enerji harcandığı ayrımını saniye bazında kayıt altına alır. Enerji verilerini fiziki sunucunuzda veya bulutta saklanmasını sağlayarak veri kaybının önüne geçer. Veriler bütünlüğü sonucunda sizlere geçmişe yönelik karşılaştırma yapabilmenizi sağlayan araçlar sunar.

ERP entegrasyonu

Firmaların bütünleşik bir yapıya bürünebilmesi için üretim sahalarına tam hakimiyet sağlamaları gerekir. Yani bir trexDCAS MES sistemi ve Enerji Yönetimi ile ERP’nin beraber tam entegre olarak çalışması firmalar için çok önemlidir. trexDCAS Enerji Yönetim Modülü ile ERP entegrasyonunu gerçekleştirerek makinelerinizdeki enerji sarfiyatınızı iş emriyle eşleştirmeniz sağlar. Bu eşleştirme sonrasında çıkan sonuçlara göre hangi makinede aynı iş emrini, daha az enerji tüketerek üretebildiğinizin karşılaştırmasını yapabilmenize imkân sunar. Birim maliyet analizi yapmak istediğinizde harcadığınız zamanı azaltmakla kalmayarak enerji / iş emri, enerji / ekipman, enerji / operasyon entegrasyonlarıyla sistemler arasında anlamlı veri akışı sürekli hale geldiğinde enerji maliyetlerinizi daha etkin kontrol altına almanızı sağlar.

Enerjiyi anlamlandırmak kritik ve zorludur

trexDCAS Enerji Yönetim Modülü, hızlı, kolay kurulumu ve en önemlisi de kurulum aşamasında makinalarınız kapalı hale getirilmeden, baraları sökülmeden direkt olarak akım geçen enerji kablolarına kelepçe akım sensörler konumlandırılarak ekipman bazlı 3 faz takibini, enerji izlenebilirliğini sağlamaktadır. Tesisin tüm enerji maliyetlerini idari enerji harcamalarından ayrışmadan ziyade enerji harcamalarınızı operasyon, ekipman, iş emri bazına kadar indirgeyerek üretim sahasında şunları yapmanızı sağlar:

• Tespit Et: Gizli enerji maliyetlerini belirlemek ve israfı ortadan kaldırmak için enerji maliyetlerini kıyaslamak ve sanal olarak ayrıştırmak için fatura verilerini ve bina bilgilerini analiz edin.

• Monitör Et: Cihaz bağlantısından yararlanın, tesis denetimi için varlıkların gerçek zamanlı ve geçmiş enerji verilerini görselleştirin.

•  Analiz Et: Sorunları yükselmeden önce tespit etmek ve proaktif olarak ele almak için kestirimci bakımı kullanın.

Optimize Et: Akıllı telefon, tablet veya PC'den istediğiniz zaman uyarı alın ve değişiklik yapın.

• Harekete Geç: Enerji tüketimini ve plansız duruş süresini azaltmak için bilinçli kararlar alın.

• Standartlaştır: Karbon emisyonlarıyla ilgili hükümet standartlarına uyun.

Enerjide gerçek zamanlı görünürlük ile kullanımı anlamında küçük, orta veya büyük ölçekli tesise sahip kuruluşların güç tüketimini optimize etmesine ve arıza süresini en aza indirmesine yardımcı olur.

Yiğit Yalçınsoy

trexDCAS Proje Satış Uzmanı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.