Paraşüt’ten Anahtar Teslim e-Dönüşüm hizmeti

Paraşüt, KOBİ’lere ihtiyaç duydukları temel ön muhasebe hizmetlerini, gerçek zamanlı, kolay ve anlaşılır şekilde sunuyor.

Paraşüt’ten Anahtar Teslim e-Dönüşüm hizmeti
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Ocak 2022 Cuma 19:51

Şirket, Anahtar Teslim e-Dönüşüm hizmetiyle e-fatura, e-arşiv, e-ihracat ve e-SMM'ye geçiş yapacak KOBİ'lerin başvuru süreçlerini kısa sürede tamamlamalarını sağlıyor.

KOBİ’lerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmeleri için geliştirilmiş bulut tabanlı bir ön muhasebe programı olan Paraşüt; KOBİ’lere fatura takibi, gelir gider takibi, raporlama, stok takibi, kredi kartı ile online tahsilat, e-fatura, e-arşiv, e-ihracat gibi ihtiyaç duydukları temel ön muhasebe hizmetlerini, gerçek zamanlı, kolay ve anlaşılır şekilde sunuyor. Bu kapsamda, akıllı banka entegrasyonları, Anahtar Teslim e-Fatura ve e-SMM, cepten fiş okuma (CFO) ve mobil barkod okuyucu, e-ticaret ve CRM entegrasyonu, teklif yönetimi gibi hizmetler sağlıyor. Kullanıcılara ön muhasebe hizmetleri sunarken, aynı zamanda onların dijital dönüşüm süreçlerindeki en güvenilir çözüm ortağı olma rolünü de üstlendiklerini ifade eden Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu, özellikle 2019 yılında Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında bir araya gelmeleriyle birlikte uçtan uca teknoloji çözümlerine hız verdiklerini aktarıyor. Yu, “KOBİ’lerin iş süreçlerindeki en büyük destekçilerinden olan mali müşavirlere de ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programımız olan Paraşüt Atlas ile katkı sağlıyoruz. Paraşüt kullanıcılarını tek çatı altında buluşturarak, ticari faydayı artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Paraşüt Pazaryeri ise abonelerimizin, ürün ve hizmetlerini on binlerce potansiyel müşteriye sunmalarına olanak tanıyor” diyor.

Birçok avantaj sunuyor

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde özellikle son dönemde yaptığı düzenlemeler ile e-faturaya geçişin neredeyse tüm sektörler için zorunlu hale gelmeye başladığını aktaran Yu, özellikle pandemi sürecinde e-dönüşümün avantajlarını fark ederek, zorunlu olmadığı halde e-dönüşüme geçen işletme sayısının da giderek arttığını kaydediyor. Yu, sözlerine şöyle devam ediyor: “e-Dönüşüm her şeyden önce önemli bir maliyet avantajı sağlıyor; çünkü e-fatura, kağıt faturaların beraberinde getirdiği arşivleme, baskı ve kargolama maliyetlerini ortadan kaldırıyor. Bugün matbu faturanın gönderim maliyeti 14-16 TL seviyesinde iken e-fatura ile bu rakamı 18 kuruşa kadar indirmek mümkün. Bununla birlikte yaptığımız incelemeler, e-fatura kullanan kurumların kullanmayanlara göre tahsilatlarını üçte bir oranında daha kısa sürede yaptığını gösteriyor. Paraşüt olarak sunduğumuz özellikler ile aynı zamanda, günlük mesailerinin yüzde 50’sini veri girişi ve bu verilerin yönetilmesine harcayan işletmelerin, ön muhasebe için ayırdıkları süreyi kısaltmayı amaçlıyoruz.” Yu, Anahtar Teslim e-Dönüşüm hizmetiyle e-fatura, e-arşiv, e-ihracat ve e-SMM'ye geçiş yapacak KOBİ'lerin başvuru süreçlerini yalnızca 30 dakika içinde tamamladıklarını sözlerine ekliyor.

Operasyonel ve finansal yönetim hizmetleri tek pakette

Pandemiyle birlikte artan yeni pazar arayışının, işletmelerin e-ticarete yönelik ilgisini de artırdığını belirten Yu, “Paraşüt olarak, 2020 yılı itibarıyla e-ticarete giriş yapmak isteyen firmalar için özel paketler oluşturduk. Bu süreçte ilk satın almamızı gerçekleştirdik ve büyük e-ticaret altyapısı sağlayıcıları ile Türkiye’deki tüm büyük pazaryerlerine entegrasyon sunan Shopside’ı bünyemize kattık. 2021 yılında ise bu hizmetlerimizi bir adım daha ileriye taşıyarak, operasyonel ve finansal yönetim hizmetlerini ‘Paraşüt e-Ticaret’ adıyla tek bir pakette birleştirdik. Bu pakette yer alan Paraşüt-Shopside entegrasyonu sayesinde, kullanıcılarımız iki hizmeti tek bir paket ile yüzde 48 oranında daha az ödeyerek kullanabiliyorlar” bilgilerini veriyor. Bu hizmetlerin yanında, ihracat yapan firmaların Paraşüt kullanımını kolaylaştırmak üzere e-ihracat faturasını da devreye aldıklarını dile getiren Yu, işletmelerin farklı lokasyonlardaki ürünlerinin stok miktarını tek ekrandan takip etmelerine ve güncellemelerine olanak tanıyan Depo Takibi hizmetini de her geçen dönem yeni varyantlar ekleyerek geliştirdiklerini söylüyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.