ProManage Cloud ile Üretimini Dijitalleştiren Sanayiciler Kazanıyor

Artık dijitalleşmeyen sanayici kalmayacak” hedefiyle ProManage Cloud’u geliştiren Doruk, sanayi ekosisteminin rekabetçi olmasını ve sürdürülebilir büyüme elde etmesini hedefliyor.

ProManage Cloud ile Üretimini Dijitalleştiren Sanayiciler Kazanıyor
kobiaktuel
kobiaktuel
08 Eylül 2022 Perşembe 11:30

Kolay, hızlı ve adım adım dijital fabrikaya dönüşme fırsatı yaratan ProManage Cloud, dijitalleşmenin önündeki engelleri kaldırarak üretim anlayışını Sanayi 4.0’a uygun hale getiriyor. Bu teknolojinin üretimde kârlılığı tam iki katına çıkardığını söyleyen Doruk Yönetim Kurulu Üyesi ve ProManage Corporation Genel Müdürü Aylin Tülay Özden, firmaların neden ProManage Cloud’u tercih etmeleri gerektiğini anlattı.

Üreticileraradıkları hız ve verimliliği ProManage Cloud’da buluyor

Türk sanayisinde faaliyet gösteren firmaların küresel düzeyde hareket kabiliyeti kazanması için dijitalleşmenin şart olduğunu belirten Aylin Tülay Özden; “Bugün dünya üzerinde gelişmiş olarak kabul edilen ülkelerin sanayisi Ar-Ge ve inovasyon ekseninde büyümesini sürdürüyor. Sanayi ekosisteminin istenilen hız ve verimliliğe ulaşabilmesi ise ancak yeni endüstri çağının gereği olan dijital teknolojilerle mümkün oluyor. Özellikle üretim yönetimini dijitalleştirmek, şirketlerin operasyonel süreçlerinin iyileştirilmesi anlamına geldiği içinfirmalara kazanç sağlıyor. Akıllı fabrika yolculuğunda en ekonomik çözüm olarak öne çıkan ProManage Cloud ürünümüz, üretim yönetimini dijitalize ederken ekstra makine yatırımına gerek duymadan mevcut internet altyapısıyla yönetilebilmesi avantajıyla da sanayicilere büyük kolaylık sunuyor.” şeklinde konuştu.

Üretim hızında yüzde 100 artış sağlıyor

IoT temelli bir üretim yönetimi (MES/MOM) sistemi olan ProManage Cloud’un makine duruşlarını görmeye ve hataları tespit ederek aksiyon almaya destek olduğunu söyleyen Özden;“Üretimdeki hataları görebilmek ya da olası hataları önceden tespit edebilmek proaktif olmak için çok kritik. Bu noktada ProManage Cloud, hatasız ve kesintisiz üretime devam edebilmek için büyük avantajlar sunuyor.

Üretimde kalite ve verimlilik standart hale geliyor

ProManage Cloud ile her ölçekten üreticinin daha düşük maliyetle verimli üretime geçebildiğini ifade eden Aylin Tülay Özden, bu teknolojinin sanayiciler için kazanımlarını şu sözlerle açıkladı:“Üretimde kalitenin her zaman korunabilmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi, tercih edilebilir olmak için çok önemli.Bunu sağlayabilmekse üretimin doğru yöntemlerle standardize edilmesiyle mümkün. ProManage Cloud, tam da bu noktada devreye girerek üretime üst kalite bir standart getiriyor.

Makinelerden toplanan veriler kazanca dönüşüyor

ProManage Cloud’un geleneksel ve modern makineler dahil her türlü makine için geniş veri toplama seçenekleri sunduğunu belirten Özden; “Görünmeyeni görünür hale getiren ProManage Cloud, makinelerden toplanan verileri kazanca dönüştürme imkânı sunuyor. Bunun temelinde ise proaktif olma refleksi yatıyor.

Dünyanın her yerinden tek tıkla erişim ve yönetim imkânı

ProManage Cloud’un sadece makinelerden değil sahadan da veri toplanmasını sağlayan endüstriyel bilgisayar, tablet ve mobil cihaz seçenekleri sunduğunun altını çizen Özden; “ProManage Cloud aslında güvenilir bir bulut platformu. Bu sayede; sunucu sağlama, depolama ve bakım etkinlikleri yerine müşterilere ve üretime odaklanmaya olanak tanıyor. Üstelik dünyanın her yerinden Windows, Mac, Linux, iOS ve Android cihazları ile erişim imkânı sunuyor. Böylece üretim yönetimi mekândan ve zamandan bağımsız hale gelerek tüm sınırları aşıyor” sözleriyle platformun uzaktan erişilebilirlik özelliklerine değindi.

Adım adım dönüşüm, uçtan uca dijitalleşme

Günümüzde dijitalleşme konusundaki en büyük sorunun maliyet ve ihtiyaç kapsamı olduğuna dikkat çeken Özden, bunun önüne geçmek için firmaların farklı ihtiyaçlarına göre hazırlanan ‘‘İşletmem Cepte, İşletmem Dijital, İşletmem Entegre ve İşletmem Akıllı’’ olmak üzere dört farklı abonelik seçeneği oluşturduklarını söyledi. Bu paketlerden birini tercih eden firmaların sadece bir günde dijital tarafa geçebileceğini belirten Aylin Tülay Özden, sözlerini şöyle tamamladı: “Fabrikalarla birlikte büyüyen bir sistem, fabrikalar için ideal bir çözüm ortağı oluyor. ProManage Cloud, en kolay kapsamdan en gelişmiş kapsama kadar aynı altyapı üzerinde ilerleyebilme imkânı veriyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.