QNB Finansfaktoring Yaygın Şube Ağı ile Hızlı Çözümler Sunuyor

QNB Finansfaktoring, her ölçekten firmaya hizmet veriyor.

QNB Finansfaktoring Yaygın Şube Ağı ile Hızlı Çözümler Sunuyor
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Temmuz 2022 Pazar 23:11

Finansman, garanti ve tahsilat hizmeti sunan QNB Finansfaktoring, KOBİ müşterilerinin finansman ihtiyacını aynı gün karşılayabilmek için hayata geçirdiği mobil ve web uygulaması ile, günün 24 saati müşterilerinin kullanımınaaçık olarak hizmet sağlıyor. KOBİ’lerin finansmana erişimi büyük ölçekli firmalara göre daha kısıtlı olduğunu söyleyenQNB Finansfaktoring Satış ve QNB Finansfaktoring, Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Ali Ekmekci, “KOBİ müşterilerimizin finansman ihtiyacını aynı gün karşılayabilmek için hayata geçirdiğimiz mobil ve web uygulamamız, günün 24 saati müşterilerimizin kullanımına açık. Müşterilerimiz uygulama üzerinden dakikalar içerisinde başvuru yaparak talebinin sonucunu öğrenebiliyor ve kendilerine en yakın şube bilgisine ulaşabiliyor” dedi.

Müşterilerinin dijital kanallara gelen taleplerinin her geçen gün arttığını belirten Çağrı Ali Ekmekci, “Dijital kanallarımıza gelen talepler, toplam talebin yüzde 20’sine ulaşmış durumda. Tüm müşterilerimiz için dijital kanallarımızı ana talep kanalı haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda da sunduğumuz tüm hizmetleri dijital uygulamalarımıza entegre etmek için çalışıyoruz.Diğer yandan, QNB Finansbank’ın Dijital Köprü platformuna entegrasyonumuzu da tamamladık. Dijital Köprü müşterileri tek bir tıkla uygulamamıza erişerek başvurularını kolaylıkla yapabiliyor. Fintech’lerle olan iş birlikleri de gündemimizdeki konular arasında yer alıyor” dedi.

Tedarik finansmanı için yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam eden QNB Finansfaktoring, bu ürünün, işletmelerin daha verimli çalışabilmesine ve maliyetlerini düşürebilmelerine destek veren finansal araçlardan biri olmasını sağlıyor. Çağrı Ali Ekmekci bu ürünün hem ana firmaya hem de tedarikçilere büyük faydası bulunduğunu beliretrek,“Büyük alım yapan ana firmalara sağladığımız limitler sayesinde tedarikçi KOBİ’lerin daha ucuza, etkin ve hızlı bir şekilde finansmana ulaşmalarını sağlıyoruz. Tedarikçiler vadeyi beklemeden kolayca nakde ulaşım imkanına kavuşuyor ve nakit akışlarını düzenleyebiliyorlar. Ayrıca, firmaların tahsilat işlemlerini takip ederek zamandan ve kaynaktan tasarruf yapmalarına olanak sağlıyoruz. Uluslararası geniş muhabir ağımız sayesinde ihracat yapan ve alacaklarını garanti altına almak isteyen müşterilerimize, ihracat faktoringi hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu yılın ilk beş ayında yurt içi ve ihracat işlemlerinde yaklaşık 9 milyar TL ciro ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verdikerini belirtenEkmekci, “2022 yıl sonunda müşteri adedimizi, faktoring işlem hacmimizi ve alacak bakiyemizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde iş hacmini ve verimliği artırmaya yönelik projelerimiz devam edecek” dedi.QNB Finansfaktoring, ulaşılabilirlik, hız, esneklik ve uygun fiyat ile müşterilerine avantaj sağlıyor. Müşteriler istediği zaman telefon ya da bir tıkla hizmet alabiliyor.Firmaların ihtiyaçlarına birebir çözümler üreterek, yakın ilgi ve sürekli iletişim sayesinde uzun soluklu iş birliği kuruyor.

QNB Finansfaktoring olarak hem ithalat hem ihracat işlemlerinde faaliyet gösterdiklerini sözlerine ekleyen Cağrı Ali Ekmekci, “Uluslararası işlemlerimizin ağırlıklı bölümünü ihracat faktoring işlemleri oluşturuyor. İhracatçılarımıza gerek garanti gerekse finansman sağlayarak milli sermayenin korunmasına destek oluyoruz. İhracatçılar, sağlam istihbarat kaynakları ile alıcının kredibilitesi hakkında bilgi sahibi oluyor, ihracatlarını güvenle gerçekleştiriyorlar. Garanti verdiğimiz işlemler için alacakların tahsilat takibini gerçekleştirerek müşterilerimizin bünyesinde yer alan bir ihracat departmanı gibi çalışıyoruz. 2021 yılında 114 milyon Euro ihracat cirosu yaparak yüzde 58’lik oran ile sektörün üzerinde bir büyüme sağladık. 2022 yılında da bu büyümeyi devam ettirerek toplam işlem hacmimiz içindeki ihracat faktoringi payını artırmayı hedefliyoruz. Avrupa’da oldukça iyi bilinen ve kullanılan bu finansal ürün, ülkemizde hala yeterli sayıda ihracatçı tarafından bilinmiyor. Daha çok sayıda firmaya ulaşarak, ürünün bilinirliğini artırmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı ve buna paralel olarak müşteri portföyümüzü de büyütmeyi hedefliyoruz. Müşterilerimiz, QNB Finansbank’ın yaygın şube ağı ile Türkiye’nin her yerinden bize kolayca ulaşabiliyorlar. Tüm kanallarımızdan hızlı ve kolay işlem yapabilmenin, her an ve her yerden hizmet alabilmenin rahatlığını yaşıyorlar.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.