Turkcell Dijital İş Servisleri’nden işletmelere uçtan uca çözümler

KOBİ’lere bulut çözümleri başta olmak üzere e-Şirket platformu, Tek Ofis uygulaması, Dijital İmza ve Dijital Arşiv ürünleri gibi çözümler sağlayan Turkcell Dijital İş Servisleri, terzi usulü projeler de gerçekleştiriyor.

Turkcell Dijital İş Servisleri’nden işletmelere uçtan uca çözümler
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Nisan 2021 Pazar 16:20

Şirket, kurumlara uzaktan yönetilebilen bulut ve veri merkezi hizmeti de sunuyor.

KOBİ’lerin dijitalleşme çalışmalarına destek olmak amacıyla ürün ve çözümler hayata geçiren Turkcell, Dijital İş Servisleri ile uçtan uca çözümler sağlıyor. Bu kapsamda KOBİ’lere bulut çözümleri başta olmak üzere tüm mali süreçleri yönetmelerine imkan sağladığı e-Şirket platformunu, sabit numaralarına gelen çağrıları kaçırmamaları için Tek Ofis uygulamasını, cihaz kiralama çözümlerini, Dijital İmza ve Dijital Arşiv ürünlerini sunuyor. Ayrıca aylık enerji tüketim maliyetlerini takip etmek ve yönetmek isteyen KOBİ’lerin kullanabileceği Turkcell Enerjim Servisi ile enerji tüketimlerini takip edip raporlamasını ve enerji altyapısının bakım süreçlerinin yönetimini üstleniyor. Güçlü altyapıları üzerinden sundukları erişim çözümlerinin yanı sıra çeşitli uygulamalarla da KOBİ’lerin iş süreçlerini dijitalleştirerek verimli hâle getirdiklerini dile getiren Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, küçük işletmelerin dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik etmek ve uluslararası alanda rekabet güçlerini ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktarıyor.  

Financell ile Dijital Dönüşüm Kredisi sunuyor

Turkcell Dijital İş Servisleri ile ihtiyaca uygun ürünler, sektörel çözümler hatta terzi usulü projeler gerçekleştirdiklerini belirten Özata, işletmeleri yeni nesil teknolojilerle bir araya getirdiklerini açıklıyor. Bulut çözümleri hizmeti sundukları KOBİ’lerin, verilerine istedikleri yerden erişme imkanına sahip olduklarını ve bulut üzerindeki uygulamalarını uzaktan yönetebildiklerini açıklayan Özata, sözlerini şöyle sürdürüyor: “KOBİ’ler, veriden değer ürettiği Turkcell SAS Analitik çözümüyle, verileri yurt dışına çıkmadan analizlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bununla birlikte imza süreçlerini de Dijital İmza ile dijitalleştirirken; Dijital Arşiv ile evraklarını arşivleyip yönetebiliyorlar. Cep telefonunun yanı sıra tablet ve bilgisayar gibi teknolojik ürünleri satın almak isteyen şirketlere ise Financell ile Dijital Dönüşüm Kredisi sunarak KOBİ’lerin yanında oluyoruz. Sunduğumuz bu çözümlerle Türkiye’nin dijital ekonomisinin gelişimine katkı sağlıyoruz.”

Sanal veri merkezi hizmeti

Pandemiyle birlikte şirketlerin uzaktan çalışmaya geçmesiyle kesintisizlik, iş sürekliliği ve mekandan bağımsız sistemlere erişimin büyük önem kazandığını dile getiren Özata, “Turkcell Dijital İş Servisleri ile Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de aralarında olduğu bin 600’e yakın kuruma uzaktan yönetilebilen bulut ve veri merkezi hizmeti sunuyoruz. Sunduğumuz sanal veri merkezi hizmetiyle müşterilerimizin uçtan uca tüm altyapı servislerini içeren sanal bir kaynak havuzu sağlayarak mekandan bağımsız veri merkezi yönetimi sağlıyoruz. Bununla birlikte iş sürekliliği ve yedekleme servisleriyle de şirketlerimiz, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet alarak çalışmalarını evden de sürdürebiliyorlar” diyor. Ayrıca pandemi dönemine özel güvenli ve sağlıklı iş hayatı çözümleri de geliştirdiklerini açıklayan Özata, Turkcell IoT Platform ile nesnelerin interneti teknolojisini kullanarak, çalışanlar arası sosyal mesafeye yönelik geliştirdikleri çözüm ve iş yerinde termal kamera ile içeride var olan kişi sayısının kontrol edilmesinin bunlardan sadece birkaçı olduğunu söylüyor. Özata, KOBİ’lerin de büyük kurumlar gibi verilerinden değer yaratabilmeleri için çözümleri ve iş ortaklıklarını her geçen gün arttırdıklarını sözlerine ekliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.