Yapı Kredi Faktoring’in odağında dijital çözümler var

Kısa vadeli ticaret finansmanında, firmaların ihtiyaçlarına bire bir çözümler üreten Yapı Kredi Faktoring, esnek ve hızlı hareket imkanı sunuyor. Müşterileri için takip ve tahsilat süreçlerini yöneten şirketin ana odağında dijital çözümler var. Web sitesinin fonksiyonlarını yenileyen şirket, mobil uygulamasını hayata geçirdi.

Yapı Kredi Faktoring’in odağında dijital çözümler var
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Temmuz 2021 Pazartesi 13:08

İhracat faktoringi başta olmak üzere tedarikçi finansmanı, ithalat faktoringi ürünleri ve tahsilat hizmetleri sunan Yapı Kredi Faktoring, KOBİ’lerin değişen ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sağlayarak iş hacimlerini artırmalarına destek oluyor. Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, “Faktoring sektöründeki segmentasyona adet bazında bakıldığında portföyün yaklaşık yüzde 95’ini KOBİ’lerin oluşturduğunu görüyoruz. Bu durum da KOBİ’lerin sektörümüz için önemini gösteriyor. Kısa vadeli ticaret finansmanında; firmaların ihtiyaçlarına bire bir çözümler üretebilmek, esnek ve hızlı hareket imkanı sunmak en önemli avantajlarımız arasında yer alıyor. Diğer yandan müşterilerimiz için takip ve tahsilat süreçlerini yönetiyor ve onlar için zamandan ve kaynaktan tasarruf sağlıyoruz. Ayrıca satışların açık hesap yapılabilmesi sayesinde dış pazarlarda rekabet avantajı sunuyoruz” diyor.

3 bin 600 aktif müşteriye ulaştı

19.7 milyar TL toplam ciro ve yüzde 13,26 pazar payı ile 2020 yılında şirketin ihracat işlemleri cirosunun 3.6 milyar TL olarak gerçekleştiği bilgisini veren Çöteli, “Güçlü sermaye yapımız, yüksek hizmet kalitemiz ve alanında uzman insan kaynağımızla aynı dönemde aktif müşteri sayımız yaklaşık 3 bin 600’e ulaştı. Kurulduğumuz 1999 yılından bu yana genç sektörün en eski şirketlerinden birisi olup, sahip olduğumuz deneyim, kanıtlanmış hizmet kalitemizle dünyanın en güçlü ve güvenilir faktoring kurumlarından birisi konumundayız. Ülkemizin en köklü ve tecrübeli faktoring kurumlarından biri olarak, 2021 yılında da kapsamlı hizmetlerimize devam edip, sektördeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” ifadelerinde bulunuyor. Bir yandan Türkiye’nin en büyük kurumsal firmalarına hizmet verirken; diğer taraftan küçük ve orta ölçekli işletmelere de hizmetler sunmaya devam edeceklerini aktaran Çöteli, önümüzdeki dönemde yeni firmaları da şirketin portföyüne katarak KOBİ segmentinde işlem hacmini daha da artırmayı hedeflediklerini kaydediyor.

Web sitesine yeni özellikler ekledi

Pandemiyle birlikte dijitalleşmeye yatırım yapmanın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü belirten Çöteli, “Müşterilerimizin ticari işlemlerine hız ve kolaylık katmak adına dijital çözümler bizim de ana odağımızda yer alıyor. Bu doğrultuda web sitemizin fonksiyonlarını genişleterek yeniledik. Kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan yeni web sitemize, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve onlara hız kazandıracak yeni fonksiyonlar ekledik. Web sitemizde bulunan online işlemler platformuyla Yapı Kredi Faktoring müşterileri artık çek, senet, temlik alınan faturalar gibi birçok belgeyi tek tıkla zahmetsizce görebiliyorlar” diyor. Müşterilerimizin hesaplarına çok daha kolay ulaşabilmesi adına mobil uygulamayı da hayata geçirdiklerini ifade eden Çötelli, diğer dijital çözümlerin yanı sıra bu uygulamayla da müşterilere büyük kolaylıklar sunduklarını söylüyor.

Faktoring hizmetleri dijitale taşınıyor

Yeni dönemde, dijitalleşme alanındaki çalışmaların daha fazla önem kazanacağını düşünen Çötelli, sektörde dijital dönüşüm çalışmalarının henüz gelişim aşamasında olduğunu aktarıyor. Bunun ilk adımı olarak atılan ve Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında kurulan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunu çok önemsediklerini kaydeden Çötelli, “Bu dijital platformu, dijitalleşmeyle birlikte değişen iş yapış şekillerinin bir gereksinimi ve sektörümüze heyecan katan bir gelişme olarak görüyoruz. Binlerce alıcı ve satıcıyı bir araya getiren bu sistem, sadece finansman sağlamakla kalmayıp, faktoring alacak yönetimi, tahsilat takibi ve garanti hizmetini dijital ortama taşıyor ve KOBİ’lerimize de değer katıyor” diyerek sözlerine son veriyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.