Yemeksepeti üç odağa kilitlendi: Yemek, Yeni, Yarın

Yemeksepeti’nin sektöre öncülük eden projelerinin önümüzdeki dönemde Yemek’in Y’si, Yeni’nin Y’si ve Yarın’ın Y’si olarak açtıkları 3Y konsepti çerçevesinde şekilleneceğini açıklayan Yemeksepeti CEO’su Mert Baki, Yemeksepeti’nin kuruluşundan bu yana yeniliğin peşini bırakmaması sayesinde genç bir şirket olarak kalmayı başardığını söyledi.

Yemeksepeti üç odağa kilitlendi: Yemek, Yeni, Yarın
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Temmuz 2022 Pazar 22:34

Ülkemizin cesur girişimcilik hayallerinin gerçeğe dönüşmesinde Yemeksepeti’nin önemli payı olduğuna inanıyorum.” sözleriyle Yemeksepeti’nin girişim ekosistemindeki ağırlığını ortaya koydu ve şunları ekledi: “3Y çatı söylemimizin altında yer alan YEMEK, bizim en güçlü kasımız ve bunu daha iyi hale getirecek projelerimizi adım adım hayata geçiriyoruz. Yemek denince akla gelen ilk markanın Yemeksepeti olması, bizim için büyük bir gurur ve güç kaynağı. “YENİ” de bizim için, kuruluşumuzdan bu yana başucu kavramlarımızdan biri oldu. Daima Yeni kalmayı başardık, yenilendik, tazelendik, bu sayede genç kalmayı başarıyoruz. Geleceğin yaşam tarzını şekillendirirken, iyi ve sağlıklı bir gelecek inşa etme konusunda üstlendiğimiz sorumluluğun gereklerini yapıyoruz. Daha iyi bir YARIN için teknoloji ve çözümler geliştiriyor; sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerimizi çoğaltarak zenginleştiriyoruz.”

30 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla Yemeksepeti’nin, yeni dönemde “İçimizden Biri” yaklaşımıyla tanımlayacaklarını ve marka kişiliğini buna göre zenginleştirdiklerini ifade eden Baki; Yemeksepeti’nin herhangi bir grup veya segmentle sınırlanmadan, 21 yıl boyunca kendini herkese kabul ettirmiş olmasının da katkılarıyla; markanın verdiği güven, cana yakınlık ve ulaşılabilirlik hislerinin, bu yaklaşımı geliştirmelerinde önemli payı olduğuna dikkat çekti

Çoğu sektörde dijitalleşmeyi hızlandıran pandemi sürecinin Türkiye’de etkisini göstermeye başladığı 2020 Mart’ından bu yana Yemeksepeti, 50 bine yakın yeni restoranı dijitalleştirerek online paket servis sistemine dahil etti. Bu restoranların %82sinin mahalle restoranları olması, Yemeksepeti’nin yerel ekonomiye verdiği katkının da önemli bir göstergesi oldu.

57 ilde milyonlarca kullanıcıya 4 binin üzerinde ürün çeşidi ile hizmet veren Yemeksepeti Market ve 81 ilde 11 bin aktif satıcıyla faaliyet gösteren Yemeksepeti Mahalle hakkında da basın mensuplarını bilgilendiren Mert Baki,“E-ticaret alanındaki öncü misyonumuzla ve Yemeksepeti güvencesiyle, yerel esnafı gelişen ve büyüyen bu dünya ile buluşturmak üzere Yemeksepeti Mahalle’yi hayata geçirdik”

Restoran iş ortakları için yeni ve cazip büyüme imkanları

Kullanıcı ile iş ortaklarının beklenti ve ihtiyaçlarını daima ilk sıraya koyduklarının altını çizen Yemeksepeti CEO’su Mert Baki, “Mayıs ayının ilk günlerinde, teknolojik altyapımızı Delivery Hero’nun 20’den fazla ülkede kullanılan Pandora adlı altyapısına taşıyarak restoranlarımıza ve sipariş veren müşterilerimize çok daha hızlı ve kolay hizmet sunmaya başladık.

“Dijital dönüşümü hep canlı tutuyoruz”

2001de kurulduğundan bu yana kesintisiz biçimde inovasyona öncülük eden bir marka olarak Yemeksepeti, dijitalleşmeyi merkezine alarak tüm stratejik adımlarını planladı.

Mert Baki; Yemeksepeti’nin Türkiye’de e-ticarete liderlik etmeyi sürdürmesinin, dijital dönüşüme de öncülük etmesinden geçtiğini söyledi.

Yemeksepeti olarak Türkiye genelinde yerel ekonomiye ve istihdama katkı sağlıyor olmaktan gurur duyduklarını belirten Baki,bugün 10 bine yakın toplam çalışan sayısıyla Yemeksepeti,hızlı ticaret sektöründe en fazla doğrudan istihdam yaratan kurum özelliğini taşıyor. Yemeksepeti olarak, 6.000e yakın motorlu saha görevlisi çalışan sayısını da artırmaya devam edeceğimizi söyleyebilirim.Ayrıca iş hayatında cinsiyet eşitliği konusunda da projeler hayata geçiriyoruz”Mert Baki, “Ülkemizde eSporun gelişimini ve dünya çapında rekabet edebilmesini destekliyoruz. SuperMassive Blaze, Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe Espor takımlarına resmi sponsor olarak verdiğimiz desteği, eMilli Takım Ana Sponsorluğu ile taçlandırdık”

Yemeksepeti’den teslimat robotu: YEBO

Otonom teslimat robotu YEBOlar, Yemeksepeti’nin ilklerinden biri olarak kısa süre önce pilot uygulamasıyla teslimat yapmaya başladı. Teslimat süreçlerinin akıllı, hızlı, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşmesi için Delivers.ai iş birliğiyle geliştirilen YEBO'ların ilk olarak Kadıköy Caddebostanda hizmete girmesi ve zamanla tüm Türkiyeye yayılması planlanıyor.Yemeksepetinin bünyesinde bulunduğu Delivery Hero’nun doğrudan yatırımıyla kurulan Delivery Hero Türkiye Teknoloji Merkezi (Tech Hub) hakkında da bilgi veren Yemeksepeti CEO’su Mert Baki şunları söyledi: “Delivery Hero, küresel çapta teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerini hayata geçirdiği teknoloji merkezlerinden en büyüğünü, bu yıl içinde tamamlanan çalışmalarla Türkiyede kurdu. Türk mühendis ve yazılımcılarının bilgi ve deneyimleri, Tech Hub çatısı altında geliştirilerek, Delivery Heronun Pandora altyapısını kullanan 20yi aşkın ülkeye ihraç edilecek.

Yemeksepeti kuruluşundan bu yana sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularını politikalarının en üst noktasına taşıyarak,  pek çok önemli projeyi hayata geçirdi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.