BORDRO OUTSOURCING'DE RASYOTEK AYRICALIKLARI

Rasyotek, çeşitli sektörlerde ve farklı büyüklüklerdeki müşterilerine yasal mevzuatın getirdiği tüm komplikasyonları içeren bordro outsour

BORDRO OUTSOURCING'DE RASYOTEK AYRICALIKLARI
09 Ekim 2017 Pazartesi 22:31

Rasyotek, çeşitli sektörlerde ve farklı büyüklüklerdeki müşterilerine yasal mevzuatın getirdiği tüm komplikasyonları içeren bordro outsourcing hizmetleri veriyor. Şirketin Bordro Outsourcing’de sağladığı avantajları, Rasyotek Bordro Süreç Yönetimi Direktörü Zeynep Kizir ve Rasyotek Bordro ve Denetim Direktörü Cenk Zayim aktarıyor.

Outsourcing’in şirketler için önemi nedir?
Küresel düzeyde artan rekabet, şirketleri görece avantaj elde etmek için geleneksel yapı ve organizasyonlarını değiştirerek yeni yönetim stratejileri belirlemeye, inovasyon çalışmaları yapmaya zorluyor. Outsourcing (Dış Kaynak Kullanımı), yenilik yaratmada şirketlere önemli avantajlar sağlıyor.  Bu nedenle şirketler, tüm ihtiyaçlarını kendi iç yapısında karşılayan organizasyonlar yerine, ana faaliyet alanlarına odaklı, verimliliklerini arttıran yönetim stratejilerini giderek daha çok tercih ediyorlar. Faaliyet alanları ne olursa olsun ana faaliyet alanlarının dışında kalan konuları uzmanlaşmış şirketlerden outsourcing hizmeti alarak başlıyorlar. Rasyotek, çeşitli sektörlerde ve farklı büyüklüklerdeki müşterilerine yasal mevzuatın getirdiği tüm komplikasyonları içeren bordro outsourcing hizmetlerini deneyimli ve konusunda uzman ekibiyle veriyor. İşveren sorumluluklarını üstlenerek, yasalar karşısında oluşabilecek risklerden koruyan, çalışan haklarını gözeterek, işçi-işveren ilişkilerini düzenlemeye yardımcı olan yaklaşımıyla şirketlere maksimum faydayı sağlıyor.

Neden Bordro Outsourcing?
Bordro hesaplama detaylarının temelini İş Kanunu, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Vergi Kanunları, Borçlar Kanunu gibi kapsamı oldukça büyük ve detaylı olan, ayrıca sürekli değişkenlik gösteren kanunlar oluşturuyor. Bordro uygulamacıları, yaptıkları işlemlerin sonucu olarak, işverene, çalışanlara ve devlete karşı oldukça ciddi sorumluluklar taşıyorlar. Bu sorumluluğun bilincinde, kanunlara hakim, doğru yorumlama yetisine sahip bordro uygulamacılarını bulmak ve bünyelerinde sürekli istihdam etmek işverenler açısından her zaman mümkün olamıyor. Mevzuatın karmaşıklığının getirdiği uygulama zorlukları karşısında yazılımların yetersiz kalması ya da yanlış hesaplaması söz konusu olabiliyor. Uygulamaların mevzuata uygun şekillendirilmesinde; çalışan, işyeri, işin niteliği, statüsü gibi birçok kriter bazında yapılması gereken farklı işlemlerin yarattığı zorluklar, riskler mevcut. Ayrıca, bu programların şirketin ihtiyaç duyduğu tüm raporlamaları sağlama zorlukları, muhasebe ve insan kaynakları sistemleri ile entegre çalışmamalarından doğan zaman kayıpları oluyor.

Şirketler, bu konuda ne gibi risklerle karşılaşıyor?
Tüm bu sorunların getirisi olarak işverenler, cezai riskler, maliyetlerinin artması, çalışanların haklarında yaşanabilecek olası kayıplar ve dava açılma gibi birçok riskle karşı karşıya kalıyorlar. Şirketlerin kendi bünyelerinde bilgi güvenliğini maksimum düzeyde sağlayabilmeleri için ciddi anlamda yatırım yapmaları gerekiyor, zaman zaman bilgi kayıp riskleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Ayrıca, bordro hesaplamalarının şirket içinde yapılması durumunda ücret gizliliğinin sağlanamaması riski bulunuyor. Rasyotek, işverenleri ve çalışanları tüm bu risklerden koruyarak, verimliliklerini arttıran, işçi-işveren ilişkilerinde yaşanabilecek sorunlar karşısında koruyan, işveren maliyetini gözetirken, çalışan haklarını koruyan, devlete karşı sorumluluklarını yerine getiren anlayışla bordro hizmetini şirketlere özel hazırlanan çalışma modelleriyle sunuyor.

Bordro Outsourcing’de Rasyotek Ayrıcalıkları Neler?
Teknoloji şirketi olmamızın getirdiği kabiliyetlerimizi kullanarak, günümüz ihtiyaçları gözönüne alınarak oluşturulan bordro hizmet modellerimizi, doğabilecek ihtiyaçlar karşısında çözüm odaklı, maksimum fayda sağlama anlayışıyla, hızla yenileyebilecek esneklikte yapılandırdık.  Bu anlayışla müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sağlıyoruz. Bu hizmetlerimizi şöyle açıklayabiliriz:

  • Bilgi Güvenliği Ayrıcalığımız ile müşterilerimize verdiğimiz hizmetin ayrılmaz parçası olan bilgi güvenliği, müşteri memnuniyeti, kalite yönetim sistemleri konularında yaptığımız çalışmalar sonucunda ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), 10002 Müşteri Memnuniyeti ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini aldık. Ayrıca, Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında gerekli tüm düzenlemeleri yaptık.

  • Bütünleşik Tasarruf Sistemleri Ayrıcalığımız ile aylık bordro hizmetlerini Rasyotek bordro departmanından alan müşterilerimize, eş zamanlı olarak SGK tarafından sunulan, tüm teşvikleri ayrı ayrı hesaplayan, Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarına ve 35 bin işyerine de sağlanan Bütünleşik Tasarruf Sistemleri (BTS) departmanı hizmetlerimizi de ayrıcalıklı olarak sunuyoruz. Bu sayede, iş yükü oluşturmadan teşviklerden maksimum seviyede yararlanma imkanı sağlayarak işveren maliyetlerini azaltarak, istihdam artışına katkı yaratıyoruz.

  • İş Hukuku Çözümleri Ayrıcalığımız ile şirketin yapısına, uygulamalarına, personel yönetmelikleri ve sözleşmelerine hâkim olan bordro departmanımız, bordro hizmetlerine ilişkin iş hukuku konusunda doğabilecek ihtiyaçlara yönelik, en verimli iş hukuku çözümlerini, çözüm ortağı olan ve aynı zamanda Rasyotek’in hukuk danışmanlığını yürüten hukuk bürosu aracılığıyla sunuyoruz.

  • Süper Portal Hizmeti Ayrıcalığımız ile ekonomik rekabetin arttığı, işletmelerin yapılarının büyüdüğü ve birçok iş kalemi takibinin gerçekleştiği günümüz iş dünyasında, büyük veri diye tabir edilen bilginin anlaşılması ve yönetilmesi konusunda bilişim teknolojilerini kullanarak işletmeler adına fark oluşturacak, maliyetleri düşürecek, karar süreçlerine katkı ve yönlendirme sağlayacak analizleri işletmelere iş yükü oluşturmadan sunuyoruz.

  • Araştırma – Geliştirme Projelerine devlet tarafından sağlanan teşvikler kapsamında çıkarılan kanunlarla getirilen uygulama detaylarının, bordro sistemleri ve uygulamacılarına getirdiği zorluklar ve kanunun karmaşıklığı gibi nedenlerle işverenlerin maddi kayıpları söz konusu olabiliyor. Konusunda tecrübeli ve uzman bordro ekibimizle, Ar-Ge ve Teknokent bordro uygulamalarında efektif, hızlı, hatasız ve maksimum fayda sağlıyoruz.


Web Bordro hizmetinizden de bahseder misiniz?
Web Bordro Hizmeti ayrıcalığımız ile teknolojik altyapımız ve bilişim kabiliyetlerimizle yazılımını yaparak geliştirmiş olduğumuz web sayfamız aracılığıyla Şirketlere hizmet sunuyoruz. İhtiyaçlarına, yapılarına yönelik olarak şirketin kendisine özel olarak yapılandırılan Web Bordro Hizmetimiz ile;

  • Şirket insan kaynakları yetkililerinin bordro verilerini takip edip, sorgulayabilecekleri veri tabanı oluşturuluyor,

  • Tüm bordro verilerine, raporlarına güncel ve geçmiş dönem için ulaşım imkanı sağlanıyor,

  • Bilgi alışverişinde yaşanabilecek olası aksamalar, yanlışlıklar bertaraf ediliyor,

  • İş yükünü azaltan ve hata riski, bilgi kaybı gibi birçok riski ortadan kaldıran hizmet modelimizle, farklı kaynaklardan gelen bordro verilerini, çoklu kullanıma imkan veren yapısıyla merkezileştiriyoruz.


Şirketlere özel hangi hizmet modelleriniz var?
Rasyotek ayrıcalığı olarak, şirketlere özel oluşturulan hizmet modellerimizin temelini üç ana başlıkta topladık: Bordro Hizmetleri, Bordro Denetim Hizmetleri ve Bordro Eğitim Hizmetleri. Hizmetlerimizin başlangıç aşamasında, şirketlerin bordro yapılarında ve mevcut hesaplamalarında analizler, görüşmeler ve eş zamanlı bordro hesaplamaları yaparak süreç ve uygulamalarını anlıyoruz. Edinilen bilgiler doğrultusunda ihtiyaçlar ve gereksinimler dikkate alınarak özel olarak oluşturulan çalışma modelimiz ile hizmet veriyoruz. Özetle, bordro hizmetlerimizle, yasalar karşısında oluşabilecek riskler ve uygulama kaynaklı hatalardan, baştan önleyici sistemle şirketlerin tasarruflarını en yüksek seviyeye taşırken, tüm teşvik başlıklarının analizi ile maksimum teşvik kazancı sağlıyoruz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.