Cloudyflex Yönetici Ortağı Haluk Çavuşoğlu : 'Dijital Dönüşüm Sayesinde KOBİ'ler; Müşterilerine Birçok Kanaldan Dokunabilir'

“KOBİ’ler; ürünlerini hedef müşterilerine tanıtma, sunma, ulusal ve uluslararası rakiplerine fark atma ve pazar paylarını arttırma konular

Cloudyflex Yönetici Ortağı Haluk Çavuşoğlu : 'Dijital Dönüşüm Sayesinde KOBİ'ler; Müşterilerine Birçok Kanaldan Dokunabilir'
22 Mart 2018 Perşembe 22:49

“KOBİ’ler; ürünlerini hedef müşterilerine tanıtma, sunma, ulusal ve uluslararası rakiplerine fark atma ve pazar paylarını arttırma konularında birçok zorluk yaşıyor. Dijital dönüşümün sağladığı araçlar sayesinde ise müşterilerine web, sosyal medya ve chat gibi birçok kanaldan dokunabilirler”

“KOBİ’ler genellikle ürettikleri ürünlerde uzmanlar, fakat ürünlerini hedef müşterilerine tanıtabilme, sunabilme, ulusal ve uluslararası rakiplerine fark atabilme ve pazar paylarını arttırma konularında birçok zorluk yaşıyor. Dijital Dönüşüm, KOBİ’lerin özellikle müşterilerine daha etkin şekilde ulaşma ve hizmet verme konusunda kabuklarını kırabilmelerini sağlıyor. Dijital dönüşümün sağladığı araçlar sayesinde KOBİ’LER; müşterilerine web, sosyal medya, chat gibi birçok kanaldan hizmet verebilir ve dokunabilir” diyerek Cloudyflex Yönetici Ortağı Haluk Çavuşoğlu sözlerine başlıyor.   KOBİ’lerin, CRM gibi araçlarla müşterilerinin isteklerini ve taleplerini kayıt altına alabildiklerini, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetip müşteri memnuniyetini arttırabildiklerini dile getiren Çavuşoğlu, e-ticaret çözümleriyle ise ürünlerini dünya çapında hedef müşterilerine tanıtıp ihracat siparişleri alabileceklerini belirtiyor.

“KOBİ’ler birçok süreci ekonomik olarak yönetebilir”
“Dijitalleşme birçok KOBİ için yeni bir alan ve birçok yeni terimi, teknolojiyi öğrenmek ve anlamak gerekiyor. KOBİ’lerin dijitalleşme yolculuğunda her konuyu kendi içlerinde gerçekleştirmeleri ekonomik olmayacaktır. Bu açıdan uzman olunmayan konularda dış kaynaklardan destek alınması gerektiği düşünüyorum” diyen Çavuşoğlu, diğer yandan seçilen teknoloji altyapılarının da önemli olduğunun altını çiziyor. Çavuşoğlu, “Zoho One gibi bir teknoloji platformu seçildiğinde, müşteri yönetiminden dijital pazarlamaya, sosyal medya yönetiminden satış sonrası servise kadar birçok süreci ekonomik olarak yönetebilir ve dış firmalardan alınacak hizmet maliyetlerini azaltabilirler” diyor.

“Kişiye Özel Pazarlama gelişerek, kullanım alanını arttıracak”
Markalaşma yolundaki KOBİ’lerin, iyi strateji kurup bunu uzun vadeli hedeflere çevirirken, kısa vadeli aksiyonlarla uygulamaya geçmenin önemli olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Bu aksiyonları ise uygun fiyatlı dijital altyapı çözümleri ile desteklemek kritik. KOBİ’lerin, hem ihtiyaçlarına hem de maliyet hassasiyetlerine uygun altyapı ve paydaşları bulabilmeleri, zaman veya para kaybını azaltacak ve verimliliği arttıracaktır” diyor. Çavuşoğlu, dijitalleşmenin geleceği konusunda ise şu cümleleri aktarıyor: “‘Kişiye Özel Pazarlama’ gelişerek kullanım alanını arttıracak, ancak bu esnada tüketiciler iletişim bombardımanı da yaşamak istemiyorlar. Artık gerçekten doğru kişiye, doğru mesajın, alıcının tercih ettiği doğru kanaldan iletilmesi son derece hassas hale geliyor. Sadece satışı başarmanın değil, rekabette kazanmanın yolu da en doğru dijital ürünlere yatırımdan geçiyor. En doğru pazarlama kanallarını etkin kılıp, otomasyonunu maksimize etmek önem kazanıyor. Zoho One gibi birçok dijital ihtiyaca tek çatı altında yanıt veren erişilebilir fiyatlı ürünler gittikçe daha çok tercih edilecek.”

“Kurumlar, Zoho ile daha verimli çalışıyorlar”
Çavuşoğlu, Cloudyflex’in KOBİ’leri esnek, güçlü ve ekonomik bulut tabanlı iş uygulamaları ile tanıştırmak ve rekabet güçlerini arttırmak amacıyla kurulmuş bir bilişim firması olup, Cloudyflex olarak Zoho’nun Türkiye temsilcisi olduklarını söylüyor. Çavuşoğlu, sözlerine şu cümlelerle son veriyor: “Zoho, online iş uygulamaları sunan küresel bir bilişim şirketi. Kurumlar, Zoho yazılımlarını kullanarak müşteri yönetimi, satış, pazarlama, sosyal medya, satış sonrası servis, finans, insan kaynakları gibi iş süreçlerini çalıştırıyor, bilgi ve verilerini yönetiyor, ofiste veya dışarıda daha verimli çalışıyorlar. KOBİ Aktüel okurlarına özel bir kampanya hazırladık. Yüzde 12’lere ulaşan lisans indirimleri sunduğumuz bu kampanyanın bilgilerine web sitemiz üzerinden ulaşılabilir.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.