Corpus Sigorta’nın toplam net kârı 87 milyon TL’ye ulaştı

Maher Holding bünyesinde iki yıl önce faaliyete başlayan Corpus Sigorta, 2020 yılı ilk sekiz aylık finansal verilerini açıkladı.

Corpus Sigorta’nın toplam net kârı 87 milyon TL’ye ulaştı
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Ekim 2020 Cumartesi 20:59

Buna göre, şirketin sektörlere sunduğu özel yaklaşım ve çözüm odaklı ürünleri, bu yılın ilk sekiz ayı itibarıyla 87 milyon TL net kâr ve yüzde 107 sermaye yeterliliği sağladı. Corpus Sigorta’nın aktif büyüklüğü ise geçen yıla oranla yüzde 21 artarak 497 milyon TL düzeyine ulaştı.

1989 yılında Gothaer Alman Sigorta şirketi tarafından kurululan Corpus Sigorta, sonrasında Demir Sigorta ve Türkland Sigorta gibi önemli markalar ile faaliyetlerini sürdürdü. Bu anlamda Corpus Sigorta markasının arkasında 200 yıllık uluslararası, 30 yıllık yerel bir tecrübe ve birikimin olduğunu dile getiren Corpus Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Vekili Ahmet Yaşar, “Ayrıca Türkland Sigorta adı altında faaliyet gösteren şirketi, 2018 yılında Maher Holding bünyesine kattığımızda bir ilke imza attık. Bu satın alma, Türkiye’nin sigortacılık tarihinde yabancı bir sigorta şirketinin yerli bir sigorta grubu tarafından satın alınması anlamında bir ilk oldu” diyor. Kurulduğu günden bu yana Corpus Sigorta’nın farklı sektörler için özel çözümler üreten, hızlı ve verimli bir çalışma modelini benimsediğini aktaran Yaşar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Maher Holding Sigorta Grubu bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta temelde ortak prensipler çerçevesinde faaliyet gösteriyor. İş ortaklarını, sigortalılarını ve dağıtım kanallarını tüm iş süreçlerinde merkeze alan bu yaklaşım, her iki şirketimizin de istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmesini sağladı.”

Kuruma özel, kapsamlı ürünler

Yaşar, Corpus Sigorta’nın birçok açıdan farklı özellikler ile ön plana çıktığını belirterek, “Corpus Sigorta güçlü iş kabul ve yüksek reasürans kapasitesi ile ön plana çıkıyor. Sigortalıya ve sigorta aracısına önceden hazırlanmış, hazır ürünler değil; anında terzi işi, talep edilen çözümü üreten güçlü kapsama ve yüksek kapasitede güvence sağlayan çözümler sunuyor. Corpus Sigorta, aynı zamanda sigorta brokerleri ve sigorta acentelerinin riski ve kendileri detaylıca anlatma fırsatı bulduğu bir platform olarak ön plana çıkıyor. Bu durumda broker ve acenteler, oldukça teknik riskleri dar bir kalıba sığdırmak gibi çok konforlu olmayan bir model yerine, riskleri kendi çerçevesine oturtarak güvence altına almak gibi son derece konforlu bir model içinde hareket ediyor” ifadelerinde bulunuyor. Corpus Sigorta’nın ağustos ayı itibari ile toplam aktif büyüklüğünün 2019 yıl sonuna göre yüzde 21 artarak 497 milyon TL seviyesine ulaştığını belirten Yaşar, toplam kârının ise bir önceki yıl sonuna göre yaklaşık sekiz kat artarak 87 milyon TL seviyesine ulaştığını kaydediyor.

Güçlü reasürans yapısı

Corpus Sigorta’nın reasürans yapısını ile ilgili bilgi veren Yaşar, “Şirketimiz, reasürans koruması temininde A rating ve üzeri kredi notuna sahip reasürörleri tercih ederek, güçlü reasürans yapısı ile hizmet veriyor. Bu doğrultuda reasürans anlaşmalarımıza Hannover Re liderlik yapıyor. Odyssey Re, MS Amlin AG, Mapfre Re, XL Re Europe SE (Axa XL), Milli Reasürans T.A.Ş. de programımıza destek veren reasürörlerimizdendir” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.