Doğa Sigorta Yeni Ürünler Geliştirecek

Doğa Sigorta, tamamlayıcı sağlık, seyahat ve yabancı sağlık ile hayat dışı tüm branşlarda hizmetler sunuyor. Şirket, bu yıl içerisinde y

Doğa Sigorta Yeni Ürünler Geliştirecek
03 Şubat 2019 Pazar 17:39

Doğa Sigorta, tamamlayıcı sağlık, seyahat ve yabancı sağlık ile hayat dışı tüm branşlarda hizmetler sunuyor. Şirket, bu yıl içerisinde yeni ürünler geliştirmeyi amaçlıyor.

Sigorta sektöründe 2014 yılından beri faaliyet gösteren Doğa Sigorta, bugün 2000’e yaklaşan profesyonel acentesi, broker iş ortakları ve bankasürans kanalları aracılığıyla tamamlayıcı sağlık, seyahat ve yabancı sağlık ile hayat dışı tüm branşlarda hizmetler sunuyor. 2019 yılında karlılıkla büyüme hedefi ile hareket edeceklerini ifade eden Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar, “Trafik branşında, üzerimizde tuttuğumuz riski ve poliçe sayısını aza indirip, prim bazında artış sağlayarak, küçülerek büyümeyi hedefliyoruz. 2019 yılı için özellikle oto dışı ürünlerdeki çeşitliliği arttırmaya yönelik hedeflerimiz var” diyor. Son yıllarda gittikçe artan bir öneme sahip olan finansal sigortalar kapsamında bina tamamlama sigortası ve kefalet sigortası konusunda çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Gölpınar, bu ürün için bu yıl ürün geliştirme planların olduğunu, kasko branşında ise müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak standart ürünlere ek ürünler geliştireceklerini dile getiriyor.

"Android ve Apple’dan indirilen uygulamamız üzerinden DASK, trafik, kasko ve seyahat sağlık gibi ürünlerde teklif alma, poliçeleştirme, prim ödemesini gerçekleştirme gibi özellikleri hem müşterilerimizin hem de acentelerimizin kullanımına açtık. Böylece acenteler şirket dışında oldukları dönemlerde de bu ürünleri cep telefonlarından kolaylıkla teklif olarak alıp poliçe düzenleme imkânına sahip olabiliyorlar, bu durumun müşteri memnuniyetine de yansımasını görüyoruz."


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda Yüzde 135 Büyüme Sağladı
Gölpınar, Doğa Sigorta’nın 2015 yılı içerisinde Türkiye’de çok fazla uygulama alanı bulamayan katılım sigortacılığı ile ilgili olarak; yurt içi ve yurt dışındaki uygulamaları inceleyerek, gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladığını ve 2015 yılının Haziran ayından itibaren katılım sigortacılığında da öncü olarak faaliyet gösterdiğini aktarıyor. 2017 yılında, gerek prim üretiminde gerek hizmet kalitesinde sektörün ‘ilk’ 10 markası arasında yer aldıklarını ve ardından 31. Tüketici Zirvesi’nde yılın Tüketici Kalite Ödülü’ne layık görüldüklerini söyleyen Gölpınar, 2018 yılı sonuçlarına göre 10’uncu sırada yerlerini korurken karlı büyümeye odaklandıklarını anlatıyor. Gölpınar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “2018 yılında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü ile uygun primlerle, sadece beyaz yakalı ve üst seviye gelir gruplu bireyler değil, aynı zamanda normal çalışan, öğretmen gibi grupların da özel hastanelerin yüzde 90’ından yararlanılmasını sağladık. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndaki yüzde 135’lik büyüme gerçekleştirdik. Önemli ürün gruplarımızda sunduğumuz yüzde 30’a varan indirimle Enflasyonla Topyekün Mücadele (EMTP) desteğimizi ortaya koyduk.”

Mobil Uygulaması İle Kolaylıklar Sunuyor
Hızlı gelişen, genç ve yenilikçi bir şirket olarak dijital gelişime de çok önem verdiklerini ifade eden Gölpınar, IT altyapılarını sürekli geliştirdiklerini, hem ürün hem de dijitalizasyonun getirdiği faydalar bakımından acentelerine önemli fırsatlar sunduklarını söylüyor. Gölpınar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Poliçelerin sisteme girişteki hızı oldukça önemli. Bu yıl içinde yaptığımız en önemli şey, mobilden poliçe düzenlenmesini sağlamak oldu. Bu, acentelerimizin hizmet faaliyetlerini hızlandıran bir iş. Yapmış olduğumuz mobilizasyon girişimi ile Android ve Apple’dan indirilen uygulamamız üzerinden DASK, trafik, kasko ve seyahat sağlık gibi ürünlerde teklif alma, poliçeleştirme, prim ödemesini gerçekleştirme, PDF olarak poliçe düzenleme gibi özellikleri hem müşterilerimizin hem de acentelerimizin kullanımına açtık. Böylece acenteler şirket dışında oldukları dönemlerde de bu ürünleri cep telefonlarından kolaylıkla teklif olarak alıp poliçe düzenleme imkânına sahip olabiliyorlar, bu durumun müşteri memnuniyetine de yansımasını görüyoruz. Kazan kazan politikası ile acentelerimize de kazandıran bir şirket olma özelliğimizi her zaman taşıdık. Bu özelliğimizi sürdürerek, dijitalleşme konusunda da acentelerimizin müşterilerinin memnuniyetini artıracak yönde çalışmalarımız sürüyor.”

KOBİ’ler İçin Güvence Sağlayan Teminatlar
Coşkun Gölpınar, sigorta yaptırmanın KOBİ’ler için önemi konusunda da görüşlerini paylaşıyor. KOBİ’lerin devamlılığı, sürekliliği ve büyümelerinin doğal bir sonucunun da iş yerlerini ve mallarını sigortalatma ihtiyacı olduğunu belirten Gölpınar; bu gereksinimle birlikte, KOBİ’lere en çok karşılaşabilecekleri yangın, su baskını, hırsızlık, dahili su gibi risklere karşı verilen ana teminatların yanında isteğe bağlı verilen bazı teminatları da değerlendirmelerini öneriyor. Gölpınar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “İş yerinde KOBİ’lerin ve çalışanlarının huzurlu ve güvene dayalı ilişkiler kurduklarını biliyoruz; ama her ihtimale karşı kendi SGK’lı çalışanlarının KOBİ sahibine ait para veya malları çalmak, zimmetine geçirmek, dolandırıcılıkla KOBİ sahibini uğratacağı zararları teminat altına alan Emniyet Suistimal sigortasını yaptırabilirler. KOBİ’ler para, nakit, çek, senet gibi para ile ölçülebilen kıymetlerinin taşıma işlerinden sorumlu SGK’lı çalışanlarının banka ve diğer iş yerleri arasında taşınması sırasında karşılaşabileceği riskleri teminat altına alan Taşınan Para ve daha birçok risk için farklı sigorta teminatlarını talep edebilirler.” İş yerlerinde, her türlü önlem alınsa bile iş kazalarının meydana gelebileceğine de dikkat çeken Gölpınar, “KOBİ’ler üzerindeki büyük sorumluluklarını İşveren Sorumluluk ve aynı zamanda, çalışmanın sürekliliğini sağlarken dolaylı veya doğrudan çevreye verebilecekleri zararlara karşı sorumluluklarını İşveren Sorumluluk Mali Mesuliyet Sigortaları ve Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortaları ile teminat altına alabilirler” diyerek sözlerini tamamlıyor.


Etiketler; #Doğa Sigorta
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.