'İnsan Kaynakları, Yeni İş Modelleri Konusunda Eğitim Vermeye Hazırlıklı Olmalı'

“Şirketlerin ihtiyaçları yönünde, yönetim danışmanları tarafından yeni iş modelleri telaffuz ediliyor. Bu yeni iş modellerinin ortaya çı

'İnsan Kaynakları, Yeni İş Modelleri Konusunda Eğitim Vermeye Hazırlıklı Olmalı'
09 Ocak 2019 Çarşamba 15:01

“Şirketlerin ihtiyaçları yönünde, yönetim danışmanları tarafından yeni iş modelleri telaffuz ediliyor. Bu yeni iş modellerinin ortaya çıkmasına paralel olarak bir dizi yeni mesleklere de ihtiyaç duyuluyor.”

“Dijital dönüşümde veri ve entegrasyon kavramları baş rol oyuncusu durumuna geldiğinden, bu gerçeği erkenden algılayan şirketler, dijital dönüşümü iş modellerinde daha kolay uygulayabilir bir duruma gelebiliyorlar” diyerek sözlerine başlıyor Poyraz Danışmanlık’ın Kurucusu Ali İhsan Poyraz. Dijital dönüşümle birlikte, geliştirdikleri yeni iş modelleriyle iş dünyasında öncülük yapan şirketlerin, dijital dünyanın yarattığı yeni fırsatları en etkin şekilde değerlendirme şansını elde ettiklerini aktaran Poyraz, “Web kanalıyla tasarlanan iş modelleri ile internet arenasında daha etkin bir üretim ve pazarlama sistemi doğuyorsa, yeni iş modellerinin yolu açılıyor demektir. Bu bağlamda şirketlerin ihtiyaçları yönünde, yönetim danışmanları tarafından çeşitli içerik ve başlıklar altında iş modelleri telaffuz ediliyor. Bu yeni iş modellerinin ortaya çıkmasına paralel olarak bir dizi yeni mesleklere de ihtiyaç duyuluyor” diyor.

“İnsan Kaynakları yeni eğitimlere hazırlıklı olmalı
Dijitalleşmenin etkilerinin, hızını kaybetmeden ve sürekli olarak devam edeceğini kaydeden Poyraz, “Bu dönemde İnsan Kaynakları yönetimine düşen en büyük sorumluluk, gittikçe işlevini kaybeden işlerde çalışanları ortaya çıkan yeni tür işlere yöneltmek ve bu alanda kısa ve uzun dönemli eğitimlere hazırlıklı olmaktır” diyor. Poyraz, dijitalleşmeyle birlikte ortaya çıkan yeni mesleklere dijital dönüşüm danışmanlığı, veri bilimciliği, veri analisti,  yapay zeka pazarlamacılığı,  enformasyon mühendisliği,  sanal market İşletmeciliği,  sanal market yöneticiliği, 3-D Yazıcı mühendisliği, sanal gerçeklik programlayıcıları,  bilgi güvenliği uzmanlığı, robot koordinatörlüğü, şebeke geliştirme mühendisliği, geri dönüşüm mühendisliği gibi örnekler veriyor.

“Yönetici arayışı hizmetimiz kurumsallaşma için temel bir adım”
Ali İhsan Poyraz, şirket olarak sundukları danışmanlık hizmetleri ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Poyraz, “Poyraz Danışmanlık, Türkiye’de öncülüğünü yaptığı yönetim danışmanlığı alanında geniş bir kitleye etkin hizmetler sunuyor. Poyraz, 1970’lerden günümüze kadar yaşamını sürdüren tek yönetim danışmanlığı kuruluşudur. Türkiye’de yönetim danışmanlığının yanı sıra Türkiye’deki ilk ücret araştırmasını, ilk yönetici arayış ve seçimi hizmetini (headhunting), yöneticilere yönelik ilk ihracat pazarlaması eğitimini Poyraz Danışmanlık gerçekleştirdi. Bugün büyük uluslararası kuruluşlardan KOBİ’lere kadar çeşitli işletmelere, insan kaynakları yönetimi, ücret yönetimi, performans değerleme, yönetim geliştirme ve değişim yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Sunduğumuz yönetim danışmanlığı hizmetleri,  müşterilerine önemli avantajlar sağlıyor. Şirketlerin kurumsallaşması sürecinde, Poyraz’ın sunduğu yönetici arayışı hizmeti temel bir adımı oluşturuyor” diyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.