Kobi Yazılım Hizmetleri CEO'su Çağatay Akpolat: 'Rusça Konuşulan Ülkelerde Yatırım Yapmak Artık Daha Kolay'

KOBİ Yazılım, yüksek teknolojiye sahip yazılım çözümlerinin ulusal ve uluslararası pazarlarda geliştirilmesi ve pazarlanmasında uzmanlaşmı

Kobi Yazılım Hizmetleri CEO'su Çağatay Akpolat: 'Rusça Konuşulan Ülkelerde Yatırım Yapmak Artık Daha Kolay'
07 Aralık 2017 Perşembe 06:55

KOBİ Yazılım, yüksek teknolojiye sahip yazılım çözümlerinin ulusal ve uluslararası pazarlarda geliştirilmesi ve pazarlanmasında uzmanlaşmış bilişim firması olarak sektörde konumlanıyor. Kobi Yazılım Hizmetleri CEO’su Çağatay Akpolat, “Bilgi teknolojileri alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinde, onlarla aynı dili konuşmak ve artı değerler sunmak için tüm kaynaklarımızı KOBİ’lerin hizmetine sunuyoruz” diyor.

Neden Rusça Konuşulan Ülkeler?
2010 yılında, işletmelerimizin 250 milyon nüfusa sahip Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Belarus, Türkmenistan, Kırgızistan, Gürcistan ve Tacikistan gibi ülkelerde yatırımlarının artması, KOBİ’lerimizin Türkiye’de sahip olduğu hizmet kalitesini de bulundukları ülkelerde araması anlamına gelmişti. Tatbiki bulundukları ülkelerin mevzuatlarına göre ticari faaliyetlerini sürdürmeleri gereken KOBİ’lerimiz, bu bağlamda bulundukları ülkelerde yerel bilgi teknoloji firmaları ile ticari süreçlerini yönetmek ve işletmelerini kontrol altına almak istediler. Yurt içi ve yurt dışında birçok noktada işletme, depo ve satış ağına sahip firmaların yaşadıkları en büyük sorun, işletme operasyonlarını takip etmek. Eksiksiz ve doğru bilgi akışı ile erişilen kusursuz raporlama, işletme süreçlerinin takibinde ve karar vermede en önemli adım olarak karşımıza çıkıyor. İşletmelerin farklı ülkelerde sahip oldukları değerleri yönetebilmeleri için bulundukları ülkelerin finans yönetim sistemlerini, kendine özgü muhasebe mevzuatlarını bilmeleri gerekiyor.

KOBİ’lere hangi çözümleri sunuyorsunuz?
ERP, CRM, MRP, entegrasyon ve mobil yazılım olarak ticari yazılım çözümleri sunuyoruz. Rusça konuşulan ülkelerde işletmelerimize, 1C İşletme 8 platformu üzerinde geliştirilen, açık kaynak kodlu 1C:ERP, 1C:CRM, 1C:Ticaret Yönetimi, 1C:Mobil, 1C:Bodrove 1C:Muhasebe gibi birçok yazılım çözümü sunuyoruz. Bu yazılım çözümlerini işletmelerimizin Türkiye’de kullandığı diğer ERP veya farklı yazılım çözümleriyle bütünleşik olarak çalıştırabiliyoruz. Entegrasyonu sağlanan çözümlerimiz Türkiye’nin önde gelen yazılım çözümleridir. Bu çözümlerden bazılarını sunan SAP, Microsoft, Logo, Netsis, Nebim, Oracle gibi iş ortaklarımızla yatırımcılarımıza çözüm sunmaya devam ediyoruz.

1C Yazılım Platformu ile ilgili neler söylemek istersiniz?
1980 sonrasında Rusya’da geliştirilmeye başlanan 1C Yazılım platformu, ilk olarak muhasebesel süreçler temel alınarak ilk çözümler oluşturuldu. İlerleyen zamanlarda farklı sektörlerde kullanılması ve uygulanması ile birçok sektöre özel yazılım çözümünün oluşması sağlandı. Bugün 1C: İşletme 8 platformu dünyanın 20 ülkesinde bir milyondan fazla işletmede, şirketlerin ticari süreçlerinin yönetimi için tercih edilmiş durumda. Çoklu dil desteği ve açık kaynak kod yapısı ile bilgi teknolojilerinde faaliyet gösteren firma ve girişimciler için esneklikler sunuyor. Kullanım kolaylığı, proje üretme hızı ve uygun fiyat avantajı ile platformun kullanımı giderek hızla artıyor.

Peki, ağırlıklı olarak hangi sektörlere ve hangi ülkelerde yazılım hizmeti sunuyorsunuz?
Perakende, üretim, mobilya, tekstil, gıda gibi birçok sektörde yatırım yapmış firmalarımıza hizmet sunuyoruz. Hizmetlerimiz, 7 gün 24 saat teknik destek anlayışıyla Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak sürdürülüyor. Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, Tacikistan, Romanya, Kırgızistan, Belarus, etkin olarak hizmet sunduğumuz ülkeler.

2018 yılı hedef ve projelerinizi paylaşır mısınız? Önümüzdeki yıl ne kadarlık yatırım yapmayı planlıyorsunuz?
2018 için Türkiye perakende sektörünün uluslararası alanda ihtiyaç duyacak perakende yazılım çözümlerine odaklanacağız. Online yazılım çözümleri, mobil yazılım çözümlerine ve büyük veri analiz/raporlama çalışmalarına odaklanmak için Ar-Ge ekibimizi farklı ülkelerde yer alan iş otaklarımız ile güçlendirerek KOBİ’lerimize artı değerler sunan yazılım çözümleri sunmaya devam edeceğiz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.