Marslı Video Ajansı'ndan Markalara Yaratıcı Video Çözümleri

Marslı Video Ajansı, hedef kitlelerine doğrudan ulaşmak isteyen markalara özel yaratıcı video içerikleri üretiyor.

Marslı Video Ajansı'ndan Markalara Yaratıcı Video Çözümleri
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Eylül 2019 Salı 13:10

Dijital teknolojilerin gelişmesi ve internetin kullanımının yaygınlaşmasıyla, markalar video içerikleriyle geniş kitlelere hızlıca ulaşabiliyorlar. Marslı Video Ajansı,  hedef kitlelerine doğrudan ulaşmak isteyen markalara özel yaratıcı video içerikleri üretiyor.

Marslı video ajansı, yeni nesil ajans bakış açısı ile markalara ürün ve hizmetlerini tanıtmaları amacıyla video temelli yaratıcı çözümler sunuyor. Ajans, yaratılan stratejiye uygun, sade ve anlaşılır metni yazarak; markaların, hedef kitlesine doğrudan ulaşması için ihtiyaca yönelik animasyon ya da prodüksiyon videolar üretiyor. Marslı Video Ajansı Kurucusu Atilla Erkmen, “Bugüne kadar, en yaratıcı fikirlerini duyurmak isteyen start-up’lara, yerel ve global ölçekteki birçok firmaya çözüm odaklı, etkileyici video içerikler hazırladık. Artık yurt dışına açılıp dünyadaki markaların da ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi planlıyoruz” diyor.

İnternet Trafiğinin Yüzde 82’sini Videolar Oluşturacak

Ürettikleri video içeriklerinin markalar için önemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erkmen; bugün internet trafiğinin yüzde 75’ini oluşturan video içeriklerin, 2021 yılında yüzde 82’sini oluşturacağının öngörüldüğünü söylüyor. Bu durumun videoyu bugünün ve geleceğin en etkili iletişim aracı haline getirdiğini aktaran Erkmen, “Markalar, doğru anlatım tekniğiyle hazırlanmış video içeriklerle en karmaşık fikirleri saniyeler içerisinde geniş kitlelere kolayca anlatabilirler. Böylece hedef kitlelerine hızlı bir şekilde ulaşır, ürünlerini ya da hizmetlerini müşterilerine etkili bir şekilde aktarabilirler. Aynı zamanda yeni müşterilere ulaşıp marka bilinirliğini de arttırmış olurlar” şeklinde açıklamada bulunuyor. Videonun birçok kullanım alanı olduğu gibi, her alanın farklı amacı ve farklı iletişim dilinin olduğuna dikkat çeken Erkmen, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Doğru ürünü, doğru alanda, doğru yöntem ve teknikle, doğru hedef kitleye ulaştırmak çok önemli. Bunun için de markalar, kaliteli içerik üretip kendilerine değer katmak istiyorlarsa video içerik stratejilerini doğru oluşturmaları ve yaratıcı fikre değer vermeleri gerekiyor.  Markaların bu alana yatırım yapmadan kendilerini geliştirebileceklerini pek mümkün görmüyorum.”

Video İçerik Tüketimi Hızlanacak

Erkmen, Türkiye’de ve dünyada giderek artan mobil kullanımının ve beraberinde artan son kullanıcının internet tüketiminin, markaların buralarda varlık göstermelerini zorunlu kıldığını ve ürünlerini pazarlamaları yönünde yaratıcılıklarını zorlayacak yeni alanlar sunduğunu söylüyor. 5G ve yeni nesil teknolojilerle birlikte, bu alanların daha da genişleyeceğini ve internetteki video içerik tüketiminin giderek daha da hız kazanacağını düşünen Erkmen, 5G ile live stream yayınların kalitelerinde ve sayılarında artış olacağını belirtiyor. Influencerların daha fazla anlık canlı içerikler paylaşarak, markalara kendilerini göstermeleri için yeni alanlar açacaklarını düşündüğünü belirten Erkmen, bunun yanı sıra bir yandan gelişmeye devam eden 360 video ve AR teknolojilerinin de bu canlı yayınların etkisini arttırmasının kaçınılmaz olacağını sözlerine ekliyor. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.