Strateji ile uyumlu çalışmalarımız şirketlerin gücünü arttıyor

Vizyonun, stratejinin, değerlerin, özelliklerin ve kültürün kritik pozisyonlarla ve yönetimle birlikte ele alınması, odaklanmak adına çok fayda sağlıyor

Strateji ile uyumlu çalışmalarımız şirketlerin gücünü arttıyor
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Nisan 2019 Perşembe 16:43

Kurumsal ihtiyaç analizinde, Karuna Yönetim Danışmanlık olarak sondan başa gidiyoruz. Öncelikle kurumun danışmanlık almakla ne elde etmek istediğini belirliyoruz. Bu hedeften hareketle kurumun vizyon, yönetişim, organizasyon, süreç, yönetim sistemleri, yönetim analizini yapıyoruz” diyerek Karuna Yönetim Danışmanlık Kurucusu Bahar Kayserilioğlu sözlerine başlıyor. Değişim ya da tasarım gerektiren tüm projelerde, kurumun stratejileri ile başlayıp tüm tasarımı rekabet avantajını arttırmaya yönelik ve stratejisine uyumlu şekilde tasarladıklarını belirten Kayserilioğlu, “Vizyonun, stratejinin, değerlerin, özelliklerin ve kültürün kritik pozisyonlarla ve yönetimle birlikte ele alınması, odaklanmak adına çok fayda sağlıyor. Strateji ile uyumlu ve rekabet avantajını arttırıcı çalışmalarımız şirketlerin gücünü arttırıyor” diyor. Türk iş dünyasının, dünyadaki fırsatlara odaklanmayı başardığını söyleyen Kayserilioğlu, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Biz danışmanların yaptığı ise şirketin kaslarını geliştirmek ve onların daha uzun süreli ve daha uzağa sıçramalarına destek olmak;  onları güçlendirmek ve desteklemek. Bu yıl için danışmanlık verdiğimiz şirketlerin çevikliğini arttırma, yurt dışı pazarlara yönelik ihracat kabiliyetlerini geliştirme ve Turquality desteği almalarını sağlama projelerimiz var.”

Hedeflere ulaşması için yöneticiler çalışanlara koçluk yapmalı

Çalışan bağlılığı konusunda kurumlara önerilerde bulunan Kayserilioğlu, “Yapılan işlerin sonuçları ölçülmeli ve değerlendirilmeli. Ölçülebilen ve objektif değerlendirilen sonuçlardan çalışanlara ödül verilmeli. Çalışanlarla bire bir hedefleri konusunda el sıkışılmalı, gerçekleşmeler takip edilmeli ve hedeflere ulaşması için yöneticiler çalışanlara koçluk yapmalı. Tüm bunlara ilave olarak da başarılar takdir edilip kutlanmalı. Bunlar yapıldığında bağlılık sağlanabilir” ifadelerinde bulunuyor. Kayserilioğlu, Karuna Yönetim Danışmanık olarak tüm bu süreçlerin oluşturulmasında ve uygulanmasında danışmanlık hizmeti verdiklerini aktarıyor. 

Çalışanlar birkaç farklı kariyer yapabilecek

Dijital dönüşümün, önümüzdeki dönemlerde iş dünyasını nasıl etkileyeceğiyle ilgili görüşlerini de paylaşan Kayserilioğlu, “Teknoloji hızla tüm süreçlerde varlığını arttırmaya devam edecek. Teknolojinin daha fazla kullanılacağı, bilginin öneminin arttığı, çalışanların birkaç farklı kariyer yapabileceği, evden çalışmaların artacağı, iletişimin hızlandığı iş modelleri olacak. Bir araya gelip sinerji yaratma daha kolaylaşacak. Bireysel ihtiyaçlara yönelik hizmetler fazlalaşacak” diyor. Katma değersiz rutin işlerin yapay zekâlar tarafından yürütüleceğini aktaran Kayserilioğlu, sözlerini şöyle tamamlıyor: “AI ile sürekli öğrenen yapay zekâlar bilgi sorgulama ve teşhis tanı algoritmalarını çok etkin kullanacaklar ve kendi kendilerini geliştirecekler. Bilgi verme, bilgi sorgulama, bilgi yorumlama, teşhis, tanı gerektiren ve belli algoritmalarla yürüyebilecek iş alanları yapay zekâlar tarafından yürütülecek.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.