'Teşvik-i Bordro Paketimizle, Şirketlere Maksimum Teşvik Kazancı Sağlıyoruz'

Bordro outsourcing hizmetlerini deneyimli ve konusunda uzmanlaşmış ekipleriyle veren Rasyotek, Teşvik-i Bordro paketiyle işverenler için entegre b

'Teşvik-i Bordro Paketimizle, Şirketlere Maksimum Teşvik Kazancı Sağlıyoruz'
06 Aralık 2017 Çarşamba 08:15

Bordro outsourcing hizmetlerini deneyimli ve konusunda uzmanlaşmış ekipleriyle veren Rasyotek, Teşvik-i Bordro paketiyle işverenler için entegre bir çözüm sunuyor. Rasyotek Bordro Süreç Yönetimi Direktörü Zeynep Kizir ve Rasyotek Bordro ve Denetim Direktörü Cenk Zayim, şirketin sunduğu avantajlı hizmetleri aktarıyor.

Bordro hizmetleri dış kaynak kullanımında, Teşvik-i Bordro hizmetinin ayrıcalıkları neler?
Günümüzde, yapılan birçok işin adı aynı kalsa da yönetim süreçleri sürekli değişip gelişiyor. Bordro işlemleri buna iyi bir örnek. Değişen mevzuatlar ve iş dünyasının ihtiyaçları çerçevesinde bordro işlemleri için olmazsa olmaz birçok konu gündeme geldi. Devletin işverenlere sunmuş olduğu teşvikler, bordronun ayrılmaz bir parçası oldu. Rekabetin ve maliyetlerin arttığı günümüz iş dünyasında, teşviklerden en yüksek faydayla yararlanma konusu başlı başına bir önem arz ediyor. Bu önemi kendi çatısı altında tutacak, verimliliği arttıracak bir hizmet modeliyle Teşvik-i Bordro Hizmetini işverenler için hazırladık. Teşvik hesaplamaları konusunda Türkiye’nin en büyük kuruluşlarına hizmet veren ve bu konuda lider firmalardan olan Rasyotek; Teşvik-i Bordro hizmeti ile işverenler için temel yönetim süreçlerini bir araya getiren, entegre bir çözüm paketi olarak Teşvik-i Bordro paketini 2018 yılı öncesinde hizmete sundu. Yeni hizmet paketimizle, şirketlerin bordrolama sürecine ait tüm iş yükü ve sorumluluklarını üstlenirken aynı anda maksimum teşvik kazancı sağlayarak, bordro hizmetlerimizin işverenlere maliyetini minimum seviyeye indiriyor, hatta karlılık sağlayan bir hizmete döndürüyoruz.

Bordro Outsourcing’in önemi nedir?
Bordro hesaplama detaylarının temelini İş Kanunu, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Vergi Kanunları, Borçlar Kanunu gibi kapsamı oldukça büyük ve detaylı olan, ayrıca sürekli değişkenlik gösteren kanunlar oluşturuyor. Bordro uygulamacıları, yaptıkları işlemlerin sonucu olarak, işverene, çalışanlara ve devlete karşı oldukça ciddi sorumluluklar taşıyorlar. Bu sorumluluğun bilincinde, kanunlara hakim, doğru yorumlama yetisine sahip bordro uygulamacılarını bulmak ve bünyelerinde sürekli istihdam etmek, işverenler açısından her zaman mümkün olamıyor. Mevzuatın karmaşıklığının getirdiği uygulama zorlukları karşısında yazılımların yetersiz kalması ya da yanlış hesaplaması söz konusu olabiliyor. Uygulamaların mevzuata uygun şekillendirilmesinde; çalışan, işyeri, işin niteliği, statüsü gibi birçok kriter bazında yapılması gereken farklı işlemlerin yarattığı zorluklar, riskler mevcut. Ayrıca, bu programların şirketin ihtiyaç duyduğu tüm raporlamaları sağlama zorlukları, muhasebe ve insan kaynakları sistemleri ile entegre çalışmamalarından doğan zaman kayıpları oluyor.

Bu konuda şirketler ne gibi risklerle karşılaşıyor?
Tüm bu sorunların getirisi olarak işverenler, cezai riskler, maliyetlerinin artması, çalışanların haklarında yaşanabilecek olası kayıplar ve dava açılma gibi birçok riskle karşı karşıya kalıyorlar. Şirketlerin kendi bünyelerinde bilgi güvenliğini maksimum düzeyde sağlayabilmeleri için ciddi anlamda yatırım yapmaları gerekiyor, zaman zaman bilgi kayıp riskleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Ayrıca, bordro hesaplamalarının şirket içinde yapılması durumunda ücret gizliliğinin sağlanamaması riski bulunuyor. Rasyotek, işverenleri ve çalışanları tüm bu risklerden koruyarak, verimliliklerini arttıran, işçi-işveren ilişkilerinde yaşanabilecek sorunlar karşısında koruyan, işveren maliyetini gözetirken, çalışan haklarını koruyan, devlete karşı sorumluluklarını yerine getiren anlayışla bordro hizmetini şirketlere özel hazırlanan çalışma modelleriyle sunuyor.

Bordro Outsourcing’de Rasyotek Ayrıcalıkları Neler?
Teknoloji şirketi olmamızın getirdiği kabiliyetlerimizi kullanarak, verinin öneminin arttığı günümüz iş hayatında, salt bordro çalışmasından öte veriyi sizler adına işleyip, yeni birçok karar verici rapor ile destekliyoruz. Çözüm odaklı, maksimum fayda sağlama anlayışıyla, hızla yenileyebilecek esneklikte yapılandırdığımız ayrıcalıklı hizmetlerimizi müşterilerimize sağlıyoruz. Bilgi Güvenliği ayrıcalığımız, hizmetlerimizin ayrılmaz bir parçası olup, bu ayrıcalığımızla; müşteri memnuniyeti ve kalite yönetim sistemleri konularında yaptığımız çalışmalar sonucunda ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), 10002 Müşteri Memnuniyeti ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini aldık. Ayrıca, Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında gerekli tüm düzenlemeleri yaptık. Bütünleşik Tasarruf Sistemleri ayrıcalığımız ile aylık bordro hizmetlerini Rasyotek bordro departmanından alan müşterilerimize, eş zamanlı olarak SGK tarafından sunulan, tüm teşvikleri ayrı ayrı hesaplayan, Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarına ve 35 bin işyerine de sağlanan Bütünleşik Tasarruf Sistemleri (BTS) departmanı hizmetlerimizi de ayrıcalıklı olarak sunuyoruz. Bu sayede, iş yükü oluşturmadan teşviklerden maksimum seviyede yararlanma imkanı sağlayarak işveren maliyetlerini azaltarak, istihdam artışına katkı yaratıyoruz. İş Kanunu ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı ayrıcalığımız ile şirketlerin yapılarına, uygulamalarına, personel yönetmelikleri ve sözleşmelerine hakim olan bordro departmanımızla, bordro hizmetlerine ilişkin iş kanunu ve sosyal güvenlik konularında doğabilecek ihtiyaçlara yönelik, en verimli çözümleri sunuyoruz. Süper Portal Hizmeti ayrıcalığımız ile büyük veri diye tabir edilen bilginin anlaşılması ve yönetilmesi konusunda bilişim teknolojilerini kullanarak işletmeler adına fark oluşturacak, maliyetleri düşürecek, karar süreçlerine katkı ve yönlendirme sağlayacak analizleri işletmelere iş yükü oluşturmadan sunuyoruz. Konusunda tecrübeli ve uzman bordro ekibimizle, Ar-Ge ve Teknokent bordro uygulamalarında efektif, hızlı, hatasız ve maksimum fayda sağlıyoruz.

Web Bordro hizmetinizden de bahseder misiniz?
Web Bordro Hizmeti ayrıcalığımız ile teknolojik altyapımız ve bilişim kabiliyetlerimizle yazılımını yaparak geliştirmiş olduğumuz web sayfamız aracılığıyla Şirketlere hizmet sunuyoruz. İhtiyaçlarına, yapılarına yönelik olarak şirketin kendisine özel olarak yapılandırılan Web Bordro Hizmetimiz ile; şirket insan kaynakları yetkililerinin bordro verilerini takip edip, sorgulayabilecekleri veri tabanı oluşturuluyor. Tüm bordro verilerine, raporlarına güncel ve geçmiş dönem için ulaşım imkanı sağlanıyor. Bilgi alışverişinde yaşanabilecek olası aksamalar, yanlışlıklar bertaraf ediliyor. İş yükünü azaltan ve hata riski, bilgi kaybı gibi birçok riski ortadan kaldıran hizmet modelimizle, farklı kaynaklardan gelen bordro verilerini, çoklu kullanıma imkan veren yapısıyla merkezileştiriyoruz.

Şirketlere özel hangi hizmet modelleriniz var?
Rasyotek ayrıcalığı olarak, şirketlere özel oluşturulan hizmet modellerimizin temelini üç ana başlıkta topladık: Bordro Hizmetleri, Bordro Denetim Hizmetleri ve Bordro Eğitim Hizmetleri. Hizmetlerimizin başlangıç aşamasında, şirketlerin bordro yapılarında ve mevcut hesaplamalarında analizler, görüşmeler ve eş zamanlı bordro hesaplamaları yaparak süreç ve uygulamalarını anlıyoruz. Edinilen bilgiler doğrultusunda ihtiyaçlar ve gereksinimler dikkate alınarak özel olarak oluşturulan çalışma modelimiz ile hizmet veriyoruz. Özetle, bordro hizmetlerimizle, yasalar karşısında oluşabilecek riskler ve uygulama kaynaklı hatalardan, baştan önleyici sistemle şirketlerin tasarruflarını en yüksek seviyeye taşırken, tüm teşvik başlıklarının analizi ile maksimum teşvik kazancı sağlıyoruz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.