Yerli yazılım evi Bilişim AŞ yurt dışına açılıyor

Bilişim AŞ; bilişimERP, bilişimHR ve bilişimBI gibi ürünleriyle bugün 300’ün üzerinde kamu ve özel işletmeye çözümler sunuyor.

Yerli yazılım evi Bilişim AŞ yurt dışına açılıyor
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Şubat 2021 Çarşamba 22:54

Yazılım sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Bilişim AŞ; bilişimERP, bilişimHR ve bilişimBI gibi ürünleriyle bugün 300’ün üzerinde kamu ve özel işletmeye çözümler sunuyor. Şirket, yurt içinde uzun süredir kullanılan, başarı ve tecrübe kazanmış ürünleri ile bu yıl yurt dışında da büyümeyi planlıyor. 

Türkiye’nin en köklü yazılım şirketlerinden olan Bilişim AŞ, 35 yıldır sadece yazılım alanında hizmet veriyor. Şirket, Merkez Bankası ve TOKİ gibi büyük kamu kurumlarının yanında çok sayıda sanayi kuruluşunu da içeren 300’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Dünyada yaşanan gelişmelerin, yazılım sektörünü ülkelerin en stratejik sektörlerinden birisi hâline getirdiğini belirten Bilişim AŞ Ürün ve Hizmet Direktörü Mutlu Sedat Yılmaz, 2020 yılında şirket olarak ürün odaklı yapılanmaları gereği önemli ölçüde iş ortaklıklarına odaklandıklarını aktarıyor. 2021 yılında, ürün merkezinde iş ortaklıkları kapsamında büyümeyi hız kesmeden sürdürmeyi hedeflediklerini açıklayan Yılmaz, “Bu hedeflerimizde distribütörlükler aracılığıyla yurt dışında büyüme de yer alıyor. 2021 yılında bu kapsamda önemli adımlar atacağız. Gerek iş ortaklıkları gerekse bulut ürünlerimiz ve diğer kanallarımız ile 2021 yılı Bilişim AŞ için yurt dışında büyüme yılı olacak gibi görünüyor. Yurt içinde uzun süredir kullanılan, başarı ve tecrübe kazanmış ürünlerimizin yurt dışında daha büyük başarılara imza atacağını düşünüyoruz” diyor.

Yerli ve milli ürünler

Bilişim AŞ ürünlerinin yüzde 100 yerli ve milli olduğunu vurgulayan Yılmaz, ürettikleri ürünlerle sektörün öncülerinden olduklarını ifade ediyor. Yılmaz, ürünleriyle ilgili şu bilgileri veriyor: “Çeşitli platformlarla bütünleşik versiyonları ile yaklaşık yarım milyon çalışanın bordroları bilişimHR İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ürünümüzle hesaplanıyor. bilişimERP Kurumsal Kaynak Planlama Sistemi, özellikle endüstriyel üretim sektöründeki kurumların bütün iş süreçlerini ve kaynaklarını etkin bir biçimde yönetmeyi amaçlayan kalite odaklı, web tabanlı, bütünleşik bir yazılım ürünüdür. Sistemin mobil ortamda çalışan uygulamaları sayesinde, üretim/stok gerçekleştirim bilgilerinin veri girişi ve izlenmesi yenilikçi bir çizgide başarıyla yapılıyor. bilişimBI Yeni Nesil Bilişim İş Zekâsı Sistemi, kolay kullanılır, zengin görsel raporlama ve çözümleme yeteneklerine sahip, farklı yapısal ve yarı yapısal veri kaynaklarını birleştirebilen, gereksinim değişikliklerine hızla uyum sağlayabilen yenilikçi bir iş zekâsı ürünüdür.”

Fiyat avantajı sunuyor

Yerli ve milli ürünler geliştirdikleri için dünyadaki rakiplerle karşılaştırıldığında ciddi fiyat avantajına sahip özdeş ürünler sağladıklarını açıklayan Yılmaz; yazılım ürünlerinde danışmanlık ve destek kalitesine çok önem verdiklerinin altını çiziyor. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sektörel tecrübeler ERP, HR ve BI ürünlerinde çok önemlidir; konusunda uzman, sektörün sorunları bilen, etkin çözümler oluşturmuş firmayla çalışmak işletime alma süreçlerini ve sorunların çözülme süresini kısaltır. Bu bağlamda, konusunda tecrübeli endüstri mühendisleri, mali müşavirler, İK uzmanları ve iş zekâsı uzmanları ile çalışıyoruz. Ayrıca çözüm ortaklarımızın personeline de devamlı eğitim vererek en kaliteli hizmeti vermelerini sağlıyoruz. Bakım süreçlerinde, 35 yıllık tecrübemizle aktif bakım hizmetlerimizle fark yaratıyoruz.”

ERP çözümlerinin öne çıkan özellikleri

Web tabanlı, Java teknolojisi ile geliştirilmiş zengin işlevselliğe sahip, ölçeklenebilir, platform bağımsız bir ürün olan bilişimERP’nin, Tubitak-TEYDEB projesiyle akademik danışmanlık alınarak imalat sektöründe pilot uygulama ile geliştirildiği bilgisini veren Yılmaz; böylece yazılımevi-üniversite-sanayi iş birliği ile ERP metodolojisinde, sanayi firmalarının gerçek ihtiyaçlarına yönelik, kalite odaklı, parametrik, kolay kullanıma sahip bir ürün olarak öne çıktığını kaydediyor. Yılmaz, sözlerini şöyle tamamlıyor: “bilişimERP, gelişkin malzeme ve kapasite planlama işlevlerinin yanında sektörde öncü olduğumuz uçtan uca ERP kavramına uygun olarak, mobil cihazlardan kolay veri giriş arayüzleriyle sahadan imalat, stok bilgi girişi yapabilme olanaklarına sahiptir. Özellikle imalat sektörlerinde karmaşık ürün ağaçları, karmaşık stok problemleri olan firmalarda sahadan veri alarak gerçek verilerle planlama ve maliyet hesaplaması yapabilen az sayıda ERP çözümlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Ayrıca entegrasyonlara uygun, esnek ve zengin raporlamalara sahip Finans Yönetimi alt sistemimizle de ticari firmaların dikkatini çekiyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.