TÜRKKEP YÜZDE 60 BÜYÜDÜ

Uçtan uca tüm e-Dönüşüm hizmetlerini sunan TÜRKKEP, koronavirüs salgını döneminde teknolojik çözüm ve hizmetlere olan talebin artmasıyla yüzde 60 büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı.

TÜRKKEP YÜZDE 60 BÜYÜDÜ
kobiaktuel
kobiaktuel
09 Haziran 2020 Salı 04:36

Bu dönemde, yeni ürünü TÜRKKEP İmza’yı piyasaya sunan şirket, bu çözümüyle her ortamdan imza işleminin yapılmasını sağlıyor ve imza süreçlerini kolaylaştırıyor.

Bilgi Teknoloji Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmet sağlayıcısı olan TÜRKKEP, aynı zamanda Gelir idaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş E-fatura özel entegratörü. Uçtan uca tüm e-Dönüşüm hizmetlerini tek noktadan verdiklerini dile getiren TÜRKKEP Genel Müdür Vekili Dilek Akyürek, güvenli iletişim ve iletim ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynadıklarını belirtiyor. Koronavirüs salgını ile evden işlemlerin elektronik ortamda ve güvenli bir altyapı ile yapılmasının son derece önem kazandığını vurgulayan Akyürek; TÜRKKEP olarak bu dönemde, imza süreçlerini kolaylaştıran ve her ortamdan imza işleminin yapılmasını sağlayan yeni ürünleri TÜRKKEP İmza’yı piyasaya sundukları bilgisini veriyor. TÜRKKEP İmza’nın, belgelerin e-İmza ile imzalanması için sistemde tanımlı kullanıcılara atanmasını sağladığını ifade eden Akyürek, “Belgeler e-İmza ile imzalanıp isteğe bağlı olarak KEP ile gönderimi gerçekleştirilebiliyor. TÜRKKEP İmza, aynı zamanda elektronik olarak imzalanmış belgelerin doğrulanmasını da mümkün kılıyor. TÜRKKEP İmza Uygulaması ile birlikte diğer sunduğumuz çözümlerin tümünün ortak paydası zaman ve mekan fark etmeksizin her ortamdan kayıtlı iletimi mümkün kılan uygulamalar olmaları. Diğer bir tanımla karşı tarafa iletilen belgenin ve varsa ekinin bütünlüğü bozulmadan, tarafların kimlikleri doğrulanarak iletilmesidir” diyor.

Yeni İş Birlikleri Yapacak

Pandemi sürecinde TÜRKKEP’in sunduğu çözüm ve hizmetlere ilginin yüksek olduğunu, bu yılın ilk dört ayında yüzde 60 oranında büyüme gerçekleştirdiklerini kaydeden Akyürek, önümüzdeki aylarda da büyümenin devam edeceğini öngördüklerini aktarıyor. “TÜRKKEP olarak, uç kullanıcıların her ortamda kayıtlı iletim ve elektronik imza kullanabilmelerini kolaylaştıracak uygulamalar ve katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bankacılık, sigorta, dağıtım, enerji, üretim, aracı kurumlara yönelik çözümlerimizi çeşitlendireceğiz. Kamudaki UETS ve e-Yazışma gibi e-Dönüşüm projelerine hizmet veriyor, köprü görevi görüyoruz. Önümüzdeki dönemde de hem kullanıcı hem de hizmet veren kamu kurumları ile yakın iş birliği içerisinde olacağız” diyen Akyürek, dijital dönüşüm çözümlerinin KOBİ’lerde kullanımını artırmak için özel çalışmalar yapacaklarını belirtiyor. 

İşlem Güvenliği Öne Çıktı

Koronavirüs salgını sürecinde alışkanlıkların ve geleneksel yöntemlerle yapılan imzalama, iletim, mağazadan alışveriş gibi işlerin azaldığına, teknolojinin ön plana çıktığına da değinen Akyürek, “Hemen hemen tüm işlerimizi yaparken teknolojiden faydalandık, faydalanmaya devam ediyoruz. E-imza, Kayıtlı İletim, E-İrsaliye gibi e-Dönüşüm çözümlerine olan ilgi ve talep arttı. İşlemlerin güvenli bir biçimde yapılması ön plana çıktı. Salgının başlangıcından bu yana e-Dönüşüm sektöründe yüzde 15 oranında büyüme gerçekleştiğini söyleyebiliriz” diyor. TÜRKKEP olarak, bu süreçte güven hizmetlerine olan talebin artığını net bir biçimde gözlemlediklerini belirten Akyürek, yeni dönemde de uzaktan güven hizmetlerinin artacağını öngördüklerini söylüyor.

Birçok Çözümün Önemi Artacak

Küresel salgının etkisi en fazla dijital alanda kendisini gösterdiğini ifade eden Akyürek, kısa ve orta vadede yapılması planlanan birçok çözümün öne alındığını aktarıyor. “Büyük veri ve yapay zekânın çok önemli olduğunu biliyorduk, bunların önümüzdeki dönemde daha da önem kazanacağını öngörüyoruz. Aynı şekilde her türlü değerli evrak alışverişi başta olmak üzere kurumların paydaşları ile yapacakları yazışmalarını da kayıtlı iletim ile yapacaklarını öngörüyor ve bu bağlamda uç uygulamaların artacağını düşünüyoruz” diyen Akyürek; mobil uygulamalar ile birlikte e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Saklama, e-Makbuz gibi tüm e-Dönüşüm çözümlerinde artış yaşanmasını beklediklerini sözlerine ekliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.