Büyük şirket yazılım ve hizmetlerini, küçük şirket bütçeleriyle kullanma imkanı veriyoruz

Türkiye’nin KOBİ’lere odaklanan öncü muhasebe ve kurumsal iş yazılımları sağlayıcılarından biri olan Mikrogrup CEO’su Tunç Taşman ,Kurumsal hizmetler alanında müşterilerine sunmuş oldukları hizmetleri Kobi Aktüel’e anlattı.

Büyük şirket yazılım ve hizmetlerini, küçük şirket bütçeleriyle kullanma imkanı veriyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Mayıs 2023 Perşembe 00:27

Mikrogrup’tan ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

34 yılı aşkın tecrübemizle, ister ilk defa ticaret hayatına başlamış bir girişimci olsun, ister yılların tecrübesine sahip bir işletme olsun, farklı ölçeklerdeki KOBİ’ler, mikro işletmeler ve bu işletmelere hizmet veren mali müşavirler için uçtan uca muhasebe ve ticari yazılım programları ile e-Dönüşüm hizmetleri sunuyoruz. 500 kişiyi aşan uzman ekibimiz ve ülke geneline yaygın 400’den fazla iş ortağımız ile 150 binin üzerinde aktif müşterimize finansallarını ve işlerini yönetmelerini sağlayan çözümler geliştirmekteyiz. Amacımız; KOBİ ve mikro işletme sahiplerine “büyük şirket” yazılım ve hizmetlerini, “küçük şirket” bütçeleriyle kullanma imkanı vererek, işlerini ve finansallarını yönetmelerinde yeni bir platform sağlamak ve yeni bir çığır açmak.

Kurumlar için ne gibi hizmetler sunuyorsunuz? Bu hizmetlerinizin kurumlar için ne gibi avantajları var?

Grubumuzun bünyesinde yer alan Mikro ve Zirve ürün gruplarımız, ülke genelindeki yaygın iş ortakları ile işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt vermekte ve yaygın kullanıcı sayısı, üst seviye müşteri desteği ile uzun yıllardan beri pazardaki konumunu korumaktadır.  Öncelikli hedefimiz, büyümek isteyen KOBİ’lere ve işletmelere; yenilikçi, esnek, modüler çözümler sağlamak, onların işlerine değer katmak şeklinde özetlenebilir. Bizi farklılaştıran en önemli unsurlardan biri, müşterilerimizin yıllar içerisinde işlerini büyütürlerken, ihtiyaç duydukları çözümlere, ihtiyaç duydukları anda erişebilmeleridir.

Bir diğer ürünümüz olan Paraşüt; ön muhasebe alanında Türkiye’nin ilk bulut tabanlı yazılımıdır. KOBİ’ler Paraşüt’te, internet erişimi olan her yerden, dizüstü veya masaüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonundan giriş yaparak, finansal verilere ulaşabilir. Girilen finansal veriler, bulutta saklanır ve düzenli olarak yedeklenir.

Türkiye'nin ilk sertifikalı e-Dönüşüm özel entegratörlerinden biri olarak; müşterilerimize anahtar teslim yaklaşımı ile tüm e-Dönüşüm bileşenlerini kapsayan, zahmetsiz ve kolay bir entegrasyon hizmeti sunmaktayız. Bu kapsamda ekiplerimizin ücretsiz olarak yaptığı anahtar teslim e-Fatura hizmetiyle, uçtan uca; mali mühür başvurusundan, aktivasyona, eğitimden sistemin hayata geçirilmesine kadar tüm süreç, uzman e-Fatura danışmanlarımız tarafından yürütülmekte. Bu hizmetimizle müşterimiz; bir iş günü içinde e-Fatura’ya geçiş imkanı buluyor. 

Mikro grup olarak, KOBİ’lere bulut çözümünde sunduğunuz hizmetler ve sağladığınız avantajlar nelerdir?

Bulut bazlı çözümler bilindiği üzere kullanıcılara kolay ve esnek erişim, zamandan ve mekandan bağımsız şekilde işlerini yapabilmek olaylığı sağlıyor. KOBİ’ler bu doğrultuda grubumuzda yer alan ve sektörünün lider ürünü olan Paraşüt’le,istedikleri cihazdangelir/gider takibi, fatura takibi, cari hesap takibi, stokve depo takibi, e-ticaret entegrasyonu ve banka bağlantısı gibi işlemleri tek bir uygulama üstünden yapabilirler. Kullanıcılarımız,ön muhasebe alanında, istedikleri an,istedikleri mecradan (mobil veya web) işlerini ve finansallarını yönetebilirler. Bulut Tabanlı bu çözüm sayesinde, ek donanım maliyeti olmadan kolayca ve hızlı birşekilde dijitalleşme yolunda önemli bir adım atabilmekteler.

Önümüzdeki günlerde KOBİ’lereözel sunacağınız hizmetlere yönelik neler planlıyorsunuz?

Dijitalleşmenin artmasıyla birlikte,KOBİ’lerin beklentileri ve ihtiyaçları da hızla değişiyor. Biz de ürün portföyümüzü çeşitlendirerek, geliştirerek ve fırsat gördüğümüzde yeni şirketlere yatırım yaparak KOBİ’lerin bu değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek, sürdürülebilir şekilde büyümek amacıyla her sektöre uçtan uca hizmet sunmaya odaklanıyoruz.

Farklı sektörlere 34 yılı aşkın bir süredir çözümler üreten Mikrogrup; hem kullanıcıları, hem iş ortakları hem de entegre olduğu farklı çözümlerle çok güçlü bir ekosistem haline geldi. Bu ekosistemi geliştirip büyütmek için, çevrim içi eğitim platformlarımız Akademikro ve Zirve Akademi ile yüzlerce çalışanımıza, kanal ortaklarımızın çalışanlarına, binlerce üniversite öğrencisine, profesyonel ve kişisel çerçevede sertifikalı eğitimler sunuyoruz. Müşterilerimizin önemli gündemlerinden biri olan alternatif finansal servislere erişimleri konusunda, ihtiyaçlarına göre ve tercihleri doğrultusunda kullanacakları alternatif opsiyonlar sunmak için, sektördeki pek çok finans kurumu ve Fintek şirketi ile çalışıyoruz.KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde sunduğumuz çözümlerimizle, işletmelere hem zamandan hem de genel giderlerden tasarruf etme imkanı sunmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.