Datassist’ten işletmelere yeni nesil bordro ve İK çözümleri

İşletmelerin bordro ve yasal süreçlerini onlar adına yöneten Datassist; bunun yanında istihdam hizmetleri, kurumsal eğitimler, teşvik danışmanlığı, SGK danışmanlığı ve işe alım hizmeti gibi alanlarda da hizmet veriyor.

Datassist’ten işletmelere yeni nesil bordro ve İK çözümleri
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Mart 2021 Pazar 23:47

Yapay zekâ ve robotik otomasyon alanlarında da çalışmaları bulunan şirket, pandemi döneminde hem iş hacmini artırdı hem de kadrosunda büyüme gerçekleştirdi.

Datassist, kendi Ar-Ge ürünü olan dakika.com.tr üzerinden bordro hizmeti sunuyor. Şirketlerin bordro ve yasal süreçlerini onlar adına yöneten Datassist; bunun yanında bordro ve İnsan Kaynakları yazılımları, istihdam hizmetleri, bordro uzmanı istihdamı, kurumsal eğitimler, bordro uyum denetimi, teşvik danışmanlığı, SGK danışmanlığı, işe alım hizmeti gibi alanlarda da hizmet veriyor. Pandeminin dijital dönüşümü tetikleyen çok güçlü bir katalizör olduğunu aktaran Datassist CEO'su Umut Özbağcı, “2000’lerin başından bu yana tüm iş süreçlerini dijitalde ve kendi teknolojileri ile yöneten bir şirket olarak, bu süreçte yatırımımızın mental dönüşünü görmeye başladık. Zira özellikle uzaktan çalışma ve dijital unsurların iş hayatını domine etmesine hazır bir altyapı ile hizmetlerimizi sunuyorduk. Şirketlerin özellikle İK ve bordro süreçlerinde dijitalleşme konusunda partneri oluyorduk. Bu durum, pandemi ile artık herkes için bir mecburiyete dönüştü. 2017’de başladığımız yapay zekâ ve robotik otomasyon alanlarındaki çalışmalarımız da karşılık bulmaya başladı. Bu dönemde, hem iş hacmimizde hem de kadromuzda önemli bir büyüme gerçekleştirdik. Ayrıca 2018 ve 2020 yıllarında GPA (Uluslararası Bordro Derneği) tarafından Dünyanın En İyi Yerel Bordro Servis Sağlayıcısı seçildik” diyor.

Kuşak değişimi bir fırsat

Başarılı bir kurum kültürü için eğitimin, yetenek kazandırıcı eylemlerin ve oryantasyonların önemi olduğunu belirten Özbağcı, burada kültürün bölünmezliğini vurgulamak gerektiğini aktarıyor. “Çalışma kültürü, kurum kültürü ya da herhangi bir başka kültürün değiştiğini düşünmüyorum. Dolayısıyla kurum kültürü, kurumun içerisinde bulunan yönetici, ortak ya da çalışan herkesin kişisel kültür algısının çeşitli ağırlıklarla oluşturduğu ortak bir havuzdur. Bunu değiştirebilmek için yönetimin bakış açısı, çalışanların yaklaşımları ve algıları kadar doğru işe alım da önemlidir” şeklinde açıklamada bulunuyor. Özbağcı, pandemi ile birlikte yaşanan bu dönemde, önemli bir kuşak değişiminin yaşanmasının birçok kurum için bir fırsat olduğunu sözlerine ekliyor.

İK’nın rolü

Özbağcı, yakın geleceği şekillendirecek en önemli konunun dijitalleşme ile değişen organizasyonlar ve çalışma sistemleri olacağını söylüyor. Mevcut işin pandemiyle birlikte yeniden tanımlanması gerekmesi ve dijitalleşmenin getirileri ile birlikte girilecek yeniden yapılandırma sürecinde, İK’nın çok kilit bir rol oynadığının altını çizen Özbağcı, “Verimlilik, üretkenlik gibi kıstasların yanında çalışanların sosyal açıdan da desteklenmesinin gerektiği zorlu bir dönemeçteyiz; çünkü çalışma ortamı aynı zamanda son derece önemli bir sosyalleşme ortamı ve aracıdır. İşleri sürdürürken fiziksel ortamdaki verimliliğin uzaktan çalışmada devamını sağlarken, bir yandan da çalışanların huzurunu ve sosyal yoksunluklarını da tatmin edebilmek gerekecek. Yıllardır üzerine konuşulan çalışan bağlılığı ve çalışan deneyimi konuları, gerçekten teste tabi tutulacakları bir durumun içerisindeler” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.