Geberit’in kalitesini Türkiye’deki pek çok yaşam alanıyla buluşturuyoruz

Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer, Avrupa’da neredeyse tüm ülkelerde sektör lideri olduklarını belirterek, sorularımızı cevapladı.

Geberit’in kalitesini Türkiye’deki pek çok yaşam alanıyla buluşturuyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Aralık 2023 Pazartesi 23:45

Geberit olarak sıhhi ürünlerde Avrupa lideri konumundasınız. Sektördeki faaliyetlerinize değinir misiniz?

1874 yılında kurulan bir marka olarak Türkiye’deki faaliyetlerimize 2002 yılında kurulan Geberit Türkiye şirketi ile taçlandırdık. Türkiye’de 21 yıldan bu yana pazarın dinamiklerine uygun bir şekilde strateji uygulayıp bu doğrultuda yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Satış noktalarımızı her geçen gün artırırken geliştirdiğimiz showroom konseptiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Özellikle gömme rezervuar alanında Türkiye pazarına giren ilk marka olma unvanına sahibiz. Sektördeki ana faaliyet alanımız boru ve banyo grubu olarak ikiye ayrılıyor. 2019 yılı sonunda da Türkiye’de portföyümüze banyo mobilyası ve vitrifiye ürünlerimizi de ekleyerek pazara sunduğumuz ürün gamımızı çeşitlendirdik. Genel ürün gamımızda banyo serileri, banyo ürünleri, montaj sistemleri, temin sistemleri ile atık su ve drenaj sistemleri bulunuyor. Güncel teknolojilerle geliştirilen yeni nesil ürünlerimiz, alanında uzman ekibimiz ve showroom konseptimiz sayesinde bize güvenen sektör profesyonellerine ve tüketicilerimize kaliteli, sürdürülebilir ürünler sunuyoruz. Yeni showroom konseptimizin yer aldığı İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla-Bodrum, Antalya, Samsun, Ordu, Konya gibi illerde rakiplerimizden ayrışıyoruz. Bu noktada İhracat alanımızın kapsadığı ülkelerde de geliştirdiğimiz showroom konsepti çalışmaları bizi farklı kılan noktaların başında geliyor.

Müşterilerinizin yaşam kalitesine katkıda bulunmak adına sürdürülebilir hizmetleriniz mevcut mudur?

 Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde doğaya saygılı politikamızı sürdürüyor, bu doğrultuda iş yapış biçimlerimizi sürdürülebilirlik kapsamında geliştiriyoruz. Her yeni ürünümüzün tasarım ve üretim aşamasında ekolojik açıdan bir öncekinden daha iyi durumda olması önceliklerimiz arasında. Dayanıklı yapısı sayesinde en zorlu koşullara uygun şekilde kullanıcılarımıza sunulan ürünlerimiz aynı zamanda sürdürülebilir projelerin tamamında doğanın korunmasına yardımcı oluyor. Odaklandığımız ana konuların başında gelen su kullanımına yönelik önlemler alırken su tüketimini azaltmaya yardımcı oluyoruz. Sürdürülebilir üretim prensiplerine bağlı bir marka olarak karbon emisyonları ve karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik stratejiler geliştiriyoruz. Mevcut karbon yoğunluğumuzu her yıl yüzde 5 azaltma hedefi doğrultusunda iş süreçlerimizi geliştiriyor, 2035 itibarıyla nispi karbon emisyonlarını 2015’e kıyasla yüzde 80 azaltmayı hedefliyoruz. Odaklandığımız ana konuların başında gelen su kullanımına yönelik aldığımız önlemler sayesinde her yıl iyileştirmelerde bulunmaya devam ediyoruz. Hem üretim hem de ürün kullanım aşamalarında istikrarlı olarak su tüketimini azaltmaya odaklanıyor, suyun üretim süreçlerinde ve laboratuvarlarda yeniden kullanımı noktasında tüm önlemleri alıyoruz. Sıhhi tesisat ürünlerimiz, binalarda su tüketimini sistematik olarak optimize etmeye de yardımcı oluyor.

Yurt içi ve yurt dışı pazar payınıza değinir misiniz?

Sıhhi tesisat alanında Avrupa sektör lideri olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.Türkiye pazarında da sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında sektörümüzün öncü aktörlerinden biri konumunda bulunuyoruz.

 2024 yılı için yeni yatırımlarınız olacak mı? İleriye dönük hedefleriniz nelerdir?

 Geberit olarak yeniliklere olan hızlı adaptasyonumuz ve bu doğrultuda geliştirdiğimiz teknolojilere değişen trendler, profesyoneller ve tüketici alışkanlıklarına en doğru çözümlerle cevap vermek için ileri mühendislik, tasarım ve teknolojiyle yol almaya devam edeceğiz. Geberit’in kalitesini ilerleyen yıllarda da Türkiye’deki pek çok yaşam alanıyla buluşturacağız. Bunun yanı sıra son dönemde Türkiye ve ihracat pazarlarımızda showroom konseptimizde güncel ihtiyaçlara cevap veren yeni değişimlere imza attık. İhracat pazarlarımızdaki etkinliklerimiz ve varlığımız da artırarak devam ettirme gayretindeyiz. İstanbul’daki merkez ofisimizde yer alan showroom ve eğitim merkezimizi eğitim ve tanıtım çalışmaları için 2021 yılında renove etmiştik. Yenilenen alan tüm ürün gruplarına yer verilen showroom alanı ile bayi personellerine, mimarlara, mühendislere ve teknik servis ekiplerine eğitimlerin de verilebildiği bir eğitim merkezini kapsıyor. Bizim için en önemli konuların başında eğitim geliyor bu alanda tüm profesyonellere verdiğimiz eğitimleri de artırmayı hedefliyoruz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.