İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz!

İstihdam piyasasında doğru işveren ile doğru çalışan adayını hızla eşleştirerek teknoloji odaklı, güvenilir ve pratik bir çözüm sunan insan kaynakları platformu Bonded 24 Saatte İş, yeni ürünü BondedX’i kullanıcılarla buluşturdu.

İnsan kaynakları sektöründe devrim niteliğinde bir ilk BondedX ile patron sizsiniz!
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Kasım 2022 Cuma 11:47

. İşe alım sektöründeki verimliliği artırmak üzere geliştirilen BondedX,  geleneksel dinamikleri değiştiren, işe yerleşme hızını artıran, adayların ve şirketlerin beklentilerini maksimum düzeyde karşılayan bir ‘mülakat pazaryeri’ olarak konumlandırılıyor. İşverenler açısından premium üyelik modeliyle çalışan BondedX, şirketlere doğru adayları yönlendirerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken, iş arayanlara ücretsiz üyelik modeliyle sürecin tüm kontrolünü üstlenebilecekleri devrim niteliğinde, yepyeni bir sistem sunuyor.

“BondedX üzerinden işe yerleşme olasılığı %72”

BondedX’in geliştirilmesinin arkasında yataniçgörüleri paylaşan Bonded 24 Saatte İş Kurucu Ortağı Gizem Yasa, “Dinamikler hızla değişiyor ve bu değişime ayak uydurmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Geçmişte iş verenler eleman seçiyordu,  şimdi ise adaylar işveren seçiyor. Eğer işler adayların beklentilerini karşılamıyorsa, ne başvuru yapılıyor ne de görüşmeye gidiliyor. Her alanda olduğu gibi burada da verimlilik esas ve adaylar akıllarına yatmayan şartlar için yolda geçecek zamana ve harcayacakları paraya karşı duyarlılar.  Bonded 24 Saatte iş olarak BondedX’i geliştirirken önceliğimize verimliliği koyduk, iş ve eleman arama sürecini iki tarafın da beklentilerine uygun hale getirdik” dedi.

BondedX ile adayların iş bulma süreçlerini hızlandırdıklarını ve süreci kontrol altına almalarını sağladıklarını belirten Gizem Yasa, “Adaylar, ilanlara başvuru yapmıyor. Başvurusunun onaylanmasını beklemiyor. Olumlu geri dönüş alsa bile "Biz sana en yakın zamanda geri dönüş yapacağız" sözlerini hiç duymuyor. İstediği işi seçiyor, karşısına çıkan birkaç soruyu cevaplıyor. Eğer seçtiği işin kriterlerini karşılıyorsa direkt şirketin takviminden kendi görüşmesini kendisi ayarlıyor. En önemlisi tüm şartlar uyuşmuyorsa ne şirketin vakti boşa gidiyor ne de aday iş görüşmesine gitmek için zaman ve para kaybediyor. Eğer ortada bir randevu varsa, o randevuya   gidildiğinde işe alınma olasılığı %72'ye çıkıyor” ifadelerini kaydetti. 

BondedX’ten hizmet almak için başvuran her şirketin şartlarını gözden geçirdiklerinin altını çizen Yasa; düşük maaş teklif eden, adayların beklentisinin aşağısında kalacağını öngördükleri, yan veya sosyal haklar tarafında yetersiz olduğunu gözlemledikleri şirketlerle çalışmadıklarını söyledi. Gizem Yasa, bu şekilde bir güven ortamının tesis ederek Bonded 24 Saatte İş’in başlangıcından bu yana güvene aracılık etme sözünü BondedXile daha ileri boyuta taşıdıklarını belirtti.

“BondedXile iş görüşmesine katılım oranı %58’e çıkıyor”

BondedX’in şirketler kanadında nasıl bir artı değer yarattığı hakkında bilgi veren 24 Saatte iş Kurucu Ortağı Mert Yıldız ise, “Türkiye’de özellikle hitap ettiğimiz servis sektöründe iş görüşmesi yapmayı kabul etmesine rağmen görüşmeye gerçekten giden aday oranı %7. Bu durum şirketlerin kanayan yarası çünkü işe alımdaki verimsizlik veya gecikmeler kaybolan ciro anlamına geliyor. Zamanında işe alım yapamadığı için performans düşmesinden kaynaklı ciro kaybı ise %18. Biz tüm bunların önüne geçiyoruz. Doğru adayı, çok hızlı ve en verimli şekilde iş görüşmesine yönlendirince, BondedX için görüşmeye katılım oranı %58’e çıkıyor ve pozisyonların kapatılma ortalaması 3 gün. Dolayısıyla, şirketin ciro kaybını engelliyoruz ve şirketlere işe alım sürecini tamamen BondedX’e bırakarak işlerine odaklanma fırsatıveriyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.