'İyi çalışan deneyimi yaşan iyi müşteri deneyimi yaşatır.'

Profesyonelliğinin merkezine “müşteriyi” koyan Alonet Bilgi Teknolojileri hayatı kolaylaştırmak adına yeni projeler üreterek onlara destek veriyor.

'İyi çalışan deneyimi yaşan iyi müşteri deneyimi yaşatır.'
07 Şubat 2017 Salı 14:02

Profesyonelliğinin merkezine “müşteriyi” koyan Alonet Bilgi Teknolojileri hayatı kolaylaştırmak adına yeni projeler üreterek onlara destek veriyor.

Alonet Bilgi Teknolojileri AŞ, 2012 yılında, müşteri ilişkileri ve deneyim merkezi odağı ile kuruldu. Bugün 19 farklı markaya müşteri hizmetleri, müşteri deneyimi tasarımı, CRM, alt yapı çözümleri, şikayet yönetimi, sosyal medya yönetimi, kalite ve süreç danışmanlığı ve profesyonel bina yönetimi alanlarında hizmet veriyor. Tüm bunların yanında Alonet Bilgi telekom, finans, perakende, enerji, sağlık, e-ticaret tüketim başta olmak üzere birçok sektöre hizmet veriyor.


Alonet Bilgi İstanbul merkezli olarak Sivas ve İzmir’de 2 bin çalışan kapasitesi ile 1500 kişi olarak hizmet veriyor. Tüm lokasyonlarda yedekli ve kesintisiz altyapı ile hizmet sürekliliği sağlanıyor. Mevcut lokasyonlarda güçlü santral altyapısı ile gelen çağrı-giden çağrı-IVR, şikayet yönetimi, kanal bazlı müşteri yönetimi gerçekleştiriliyor. Yine tüm lokasyonlarda profesyonel bina yönetimi alanında hizmet veriliyor. Teknolojiyi yakından takip ederek, yenilikçi ve standartların ötesinde çalışma alanları ortaya konuyor.


Bunların bir adım ötesinde, Alonet Bilgi Teknolojileri’nin en önemli değeri müşterileri ve çalışanları. Şirket müşterilerin yerine düşünerek onların hayatını kolaylaştırıyor, yeni projeler üreterek maliyetlerini etkin yönetmelerini sağlıyor.


Uzman yönetim ekibi ve teknoloji en önemli etken


Farklı sektörlerdeki kurumsal müşterilerine, konusunda uzman insan kaynağı ile alternatif çözümler üreterek, teknoloji ile fark yaratıyor. Alonet Bilgi süreçlere odaklanarak çözüm sağlamak konusunda uzman bir yönetim ekibine sahip.


2017 yılında çağrı merkezi sektörünün 92.000 kişi olması öngörülüyor. Alonet Bilgi hedef ve ilkelerinden yola çıkarak, doğru pozisyona doğru adayları yerleştirebilmek ve yetiştirebilmek için yıl boyunca çalışıyor. Çalışanlar ile sadece iş ortaklığı yapmıyor aynı zamanda ortak hayallere beraber koşuyor. Bu süreci uçtan uca yönetmeyi, çalışanların yetkinlikleri bazında ilerlemek en önemli ilkelerden biri. Başlangıç noktası olarak ise alım süreçleri konuyor. Çalışanları ile yapılan iş birlikteliğinde yaşadıkları deneyim ve sonrası takip ediliyor.


Dünyanın en önemli işlerinden biri


Sektör, 2016 yılında 85 bin kişiye iş imkanı sundu. Çağrı merkezinde çalışmak dünyanın en zor meslekleri arasında görülse de dünyanın en önemli işlerinden biri. Markaların elçisi olan çağrı merkezleri markaların bilinirliği, imajını desteklemesi adımında önemli sorumluluklara sahip. Bazen bir telefonun ucunda marka ile konuşan müşteri temsilcileri müşterilere elçi olurken bazen de çözülmesi zor denilen sorunlara çözüm bulur.


Bu denli popülasyonu olan bir sektörün zorluklara göğüs germesi hiç kolay değil belki de ama bu sektörün çalışanları zoru başarıyor. Sektörün önemi insanların hayatlarını kolaylaştırma noktasında öne çıkıyor


Alonet Bilgi büyük bir aile. Çağrı merkezi yönetirken sadece bir organizasyon yönetmezsiniz tüm çalışanlarınız ile bir bütünü yönetirsiniz.


Ne kadar önemserseniz o kadar başarılı olursunuz


Ne kadar çok reklam olursa olsun; marka nasıl bir müşteri hizmeti veriyorsa müşterinin gözünde o kadar başarılıdır. Müşteri hizmetleri nasıl bir iletişim sekli belirliyorsa akil da kalan odur. Bugün müşteri deneyimi ile ön plana çıkan love mark olmuş markalara bakıldığında rakiplerinden öne çıkan en önemli özellikleri müşterilerine tasarladıkları deneyimdir. Deneyim ne kadar iyi tasarlanırsa marka müşterisinin gözünde o kadar ön plana çıkar. Müşteriler neler söylendiğini unutabilirler ama yaşatılan deneyimi ve ne hissettirildiğini asla unutmaz ve anlatırlar.


Alonet Bilgi müşterilerinin markalarını müşterileri kadar sahipleniyor


Her müşteri ile Alonet Bilgi o markaya bürünür sahiplenir. O markanın çalışanı olur “ Nasıl fayda sağlayabilirim?” sorusuna cevap arar. Markaların müşterileri Alonet Bilgi’nin müşterileridir. Ana odağı ise hizmeti ile fark yaratmak var.


Yeni yayınlanan cazibe merkezlerinin çağrı merkezlerine sağlayacağı faydalar ve önümüzdeki dönemde sektörel regülasyonlar ile istihdamın artırılması önümüzdeki yılın en önemli konuları olacaktır.


.


 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.