KOSGEB’den Proje Teklif Çağrısı

İmalat sanayisinde yer alan işletmeler, MES sistemleri ile dijitalleşmeye büyük bir adım atabilirler.

KOSGEB’den Proje Teklif Çağrısı
kobiaktuel
kobiaktuel
06 Mayıs 2021 Perşembe 00:55

KOBİ’ler için de dijitalleşme oldukça büyük önem taşımaktadır. KOSGEB, imalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle iş birliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmayı amaçlayan bir Proje Teklif Çağrısı yayınladı. Geri ödemesiz 300 bin TL’ye kadar destek limiti belirlendi.

Dijital dönüşüm, imalat sanayinde sektör bağımsız olmak üzere, işletmelerinizdeki tüm süreçlerinizdeki yaşamakta olduğunuz kayıp, hata, verimsizlik problemlerinizi giderecek argüman olarak kullanılır. İmalat sanayisinde yer alan işletmeler için verimliliklerini arttırmak, kayıplarını bulmak ve üretim sahalarını anlık olarak izlemek gibi birçok imkan sunan MES sistemleri ile dijitalleşmeye büyük bir adım atılabilir. Bu hem rakiplerinden bir adım önde olmayı hem de kayıplarını bulup onları iyileştirerek daha yoğun bir kapasiteyle çalışmayı sağlar.

Dijitalleşme zorunluluk hâline geldi

Gelişen ve dijitalleşen dünyada dijital dönüşüm artık bir tercih olmaktan çıktı. Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak ve rekabet edebilmek için işletmelerin dijitalleşmesini bir tercihten çok zorunluluk olarak değerlendirmek pek de yanlış olmaz. Ülkemizde büyük bir yer tutan KOBİ’ler için de dijitalleşme oldukça büyük önem taşımaktadır. Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte ortaya çıkan yeni ekonomik düzende birçok alanda maliyetleri düşüren, üretim hızlarını iyileştirmelerini ve verimlilik artışını sağlayan yazılım uygulamaları, KOBİ’lerin rekabet edebilmesini ve varlıklarını sürdürmelerini kolaylaştırır. Bu denli yüksek rekabet bu dönüşümü tercihten zorunluluğa çevirir.

300 bin TL’ye kadar destek

KOBİ’lere dijitalleşme yolunda KOSGEB’ten son dönemde düzenli olarak destek çağrıları yapılmaktadır. Birçok KOBİ işletmelerinin kârlılığını arttıracak olan bu dönüşümün bir kısmını, KOSGEB KOBİGEL çağrılarıyla finanse eder. Bu desteği kullanan KOBİ sayısı her geçen gün artmaktadır. KOSGEB imalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle iş birliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmayı amaçlayan bir Proje Teklif Çağrısı yayınladı. Geri ödemesiz 300 bin TL’ye kadar destek limiti belirlendi. İmalat sanayi sektöründeki KOBİ’ler, imalat sanayi sektörüyle ilişkili 8 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecektir.

Danışmanlık firmaları yol gösterici olacaktır

Mert Yazılım trexDCAS MES-AÜS (Akıllı Üretim Sistemi), emek yoğun montaj istasyonları için de SAS (Akıllı Montaj İstasyonu) çözümleriyle yerli üretim belgesi sayesinde alabileceğiniz desteğe yüzde 15 ilave yapabilmenizi sağlayacaktır. Mert Yazılım Elektronik’in daha önceki çağrılarda hazırlanan projeleri ile bu destekten birçok partnerimiz faydalandı. KOSGEB’ in proje başvurunuz esnasında sizlerden isteyeceği proje sunumu dahil daha yüksek oranda destek alabilmenizi sağlayacak, birlikte çalıştığımız alanında uzman destek danışmanlık firmaları sizlere yol gösterici olacaklardır. Ülkemizin çağı yakalayabilmesi ve dijital dünyaya uyum sağlayabilmesi için her geçen gün artarak devam eden çabalarımız, KOSGEB’ ten gelebilecek destekle birlikte daha anlamlı hâle gelecektir. İmalat sanayisinde faaliyet gösteren bütün KOBİ’leri bu süreci mutlaka değerlendirmeye davet ediyoruz.

trexDCAS

Satış ve Pazarlama Asistanı

Yasemin Karslıoğlu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.