Kurumları finansal ve yönetsel alanda güçlendiriyoruz

Kurumlara yönetim ve finans danışmanlığının yanı sıra yönetici koçluğu ve mentorluk hizmetleri de veren Çiğdem Güven Yönetim Danışmanlık, Koçluk ve Mentorluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Hollanda’da da faaliyet gösteriyor.

Kurumları finansal ve yönetsel alanda güçlendiriyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
06 Haziran 2021 Pazar 18:51

Şirketin kurucusu Çiğdem Güven, sundukları hizmetleri, düzenledikleri eğitimleri ve şirketin bu yılki hedeflerini anlattı.

Şirketinizden ve sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Şirketimiz 2013 yılında yönetim danışmanlığı, finansal danışmanlık, koçluk ve mentorluk alanında hizmet vermek üzere kuruldu. Şirketin kurucusu olarak sektördeki 20 yılı aşkın deneyimimle finansal enstrümanların değerlendirilmesi, fiyatlanması, yönetilmesi ve pazarlanması konusunda uzmanım. Verdiğimiz hizmetler sayesinde bankalar ve firmalar, finansal ve yönetsel alanda güçleniyorlar. Kurumların liderlerine de tüm liderlik becerilerini geliştirme çerçevesinde stratejik, kârlı ve verimli çalışma programları sunuyoruz. Öncelikli değerlerimiz saygı, kalite, hız, katkı ve yeniliktir.

KOBİ’lere özel hizmetleriniz neler?

KOBİ’lerin büyümesine destek olmak için yönetim ve finans gibi iki önemli alanda onlara geniş çaplı hizmetler sunuyoruz. Finansal danışmanlık; borçlanma danışmanlığı, birleşme/satın alma danışmanlığı ve finansman danışmanlığı hizmetlerini içeriyor. Yönetim danışmanlık hizmeti ile KOBİ’lerin mevcut durumunu değerlendiriyor, hizmet anlaşması yapıyoruz. İdari özet çıkarıp bir rapor oluşturuyoruz. Bu raporun içeriğinde yapılan pazar analizi sonrası hedefler ve yönetim ile ilgili yol haritası yer alıyor. KOBİ’leri banka finansman politikalarından haber etmek için düzenlediğimiz, sosyal medya hesaplarımızda ve web sitemizde duyurusunu yaptığımız 22 Haziran’da gerçekleşecek “Firmalar için Banka Finansman Politikaları” webinarımız var. Bununla birlikte, Stratejik Finansal Liderlik sertifika programımız ve webinarlarımız devam edecek. Danışmanlık programlarında bazı bankalarla anlaşmalı özel paketler de sunabiliyoruz.

Yönetici Koçluğu hizmetinizin önemi ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Yönetici koçluğu yaptığımız kişilerde, önemli bir farkındalık seviyesi artışı, büyük resmi görme ve stratejik çalışma sonuçları doğuyor. Değişim ve öğrenme isteği yöneticileri farklılaştıran, geliştiren unsurlar. Kendini tanıma, fark etme aslında çok önemli bir farkındalık kapısını açıyor. Kişiler, verimli ve stratejik bir şekilde yönetme becerilerini artırıyorlar.

Eğitimlerinizin kapsamından bahseder misiniz?

Dijital Liderlik, Küresel Liderlik, Çevik Liderlik ve Çevik Dönüşüm, Finansal Liderlik, Koçvari Liderlik, Stratejik Liderlik, Girişimci Liderlik, Rekabet Analizi, Dijital Yetkinlikler, Güçlendirme, Yedekleme, İnovasyon, Yaratıcılık, Adaptasyon, Esneklik, Dayanıklılık, Networking, İş Performansı Güçlendirme, Problem Çözme Yeteneği, Online Eğitim ve Toplantılarda Konsantrasyon, Olağanüstü Durumlarda İş Sürekliliği, Belirsizlik Ortamlarında Aksiyon Alma ve Karar Verme, Zaman Yönetimi, Ekip Yönetimi ve Motivasyon, Kriz Yönetimi, Yapay Zeka ve Yönetim, Çatışma Yönetimi, Müzakere Yönetimi ve Teknikleri, Değişim Yönetimi, İnsansal Yönetim, Belirsizlik Yönetimi, Zorlu Koşullarda Ekip Yönetimi ve Motivasyon, Performans Yönetimi ve Geri Bildirim, Start-Up’lar için Girişimcilik ve Bankacının Dünyası, Bankacı, Müşteri, Kredibilite alanlarında danışmalıklar ve eğitimler veriyoruz. Bu programlarla birlikte firmaların yönetim ve finansal başarısı artıyor.

Pandemi sürecinde, en çok talep hangi danışmanlık hizmetlerinize oldu?

Pandemide hizmetlerimize dair taleplerde hızlı bir artış oldu. Özellikle Yönetim Danışmanlığı, Stratejik Liderlik, Kriz Yönetimi, Değişim Yönetimi, Finansal Liderlik, Koçvari Liderlik, Psikolojik Dayanıklılık, Dijital Liderlik ile ilgili danışmanlık ve eğitim programlarımız en çok talep alan hizmetlerimiz arasındaydı.

Bu yılki hedeflerinizde neler var?

Pandeminin getirdiklerini çok yakından takip edip, çevik bir şekilde hizmetlerimizi müşterilerimizin bundan faydalanacağı şekilde uyarlıyoruz. Dijital platform çalışmalarımız devam ediyor. Yurt dışı pazarımızı daha da geliştirmek üzere çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Hollanda’da da faaliyet gösteriyoruz. Üniversitelerle yakın çalışma içerisindeyiz. Liderlik konularında, okuyorken kendilerini geliştirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Yönetim, liderlik ve finansal konularda makalelerimiz devam edecek. Ayrıca, finansal yönetimle ilgili kitabımız 2021 yılı içerisinde okurlarla buluşacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.