Proworkist, İK akademisi kurarak kendi kariyer merkezini hayata geçiriyor

Kurumların işe alım süreçlerine yönelik hizmetler sunan Proworkist, büyümek isteyen ve aynı zamanda kurumsal olma yolunda hedefleri bulunan şirketlere, mevcut şirket kültürlerine uygun olarak İK sistemleri kurma alanında yönetim danışmanlığı hizmeti de veriyor.

Proworkist, İK akademisi kurarak kendi kariyer merkezini hayata geçiriyor
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Mart 2021 Pazar 23:37

Yakın bir gelecekte, iç eğitmen kadrosunu genişleterek Akademi kısmını faaliyete geçirmenin hazırlıklarını yapan Proworkist, uzun zamandan bu yana altyapı çalışmalarını sürdürdüğü kendi İK portalının da açılışını yapmaya hazırlanıyor.

Şirketlerin İK departmanlarının en önemli fonksiyonlarından biri olan “işe alım” sürecini müşterileri adına yürüten Proworkist; çözüm ortağı olduğu müşterilerini; şirketlerinin kurum kültürüne, vizyon ve misyonuna uygun, temsil yeteneği güçlü çalışanlarla bir araya getiriyor. İŞKUR onaylı özel istihdam bürosu olduklarını dile getiren Proworkist İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ebru Halitoğlu, kurumların ihtiyaçlarına göre personel teminini, alanında uzman danışmanlar eşliğinde yaptıklarını belirtiyor. Halitoğlu, doğru yetenek ve yeterliliği belirlemek adına işe alım sürecinde pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere göre beceri, yetenek ve kişilik envanteri gibi çeşitli testler yapıldığını söylüyor. Doğru ölçümleme yapabilmek için yetkinlik bazlı mülakat, stres mülakatı, grup mülakat gibi çeşitli mülakatlar yaptıklarını anlatan Halitoğlu; yetkinlik bazlı mülakat uygulaması ile birlikte Kritik Başarı Unsurları adı altında orta ve üst düzey pozisyonlar için uyguladıkları ayrı bir mülakat sürecinin de bulunduğunu aktarıyor.

İK sistemleri kurma projesi

Proworkist, büyümek isteyen ve aynı zamanda kurumsal olma yolunda hedefleri bulunan şirketlereİK Sistemleri kurma alanında da yönetim danışmanlığı yapıyor. Bu danışmanlık süreci yürütülürken, iç denetim uygulamalarıyla müşterinin öncelikli gereksinimlerini belirleyerekşirkete özel olarak tasarlanan bir yol haritasıoluşturuluyor. Bu uygulama sayesinde, İK sistemleri kurma projesinde, tespitleri yaparak, zamanı doğru yönetmekle birlikte müşterinin ihtiyaçları ile ilgili uygun bir altyapı oluşturup, geliştirdiklerini dile getiren Halitoğlu, “Bu İK altyapı sistemi, tarafımızdan kurgulanması ile başlıyor ve tabii ki yasal süreçlere uyumlu, çalışan değerlerini koruyan ve tüm operasyon süreçlerinin kesintisiz ve hatasız sürdürülebilir hâle gelmesi adına süreçlerini bütünüyle tanımlamak ve tamamlamak oluyor” diyor.

Proworkist Akademi’yi faaliyete geçirecek

Pandemi ile birlikte iş dünyasında ciddi bir dönüşümün olduğunu belirten Halitoğlu, bu dönüşümle birlikte 2021 yılı için İK alanında yeni trendlerin oluştuğunu söylüyor. Halitoğlu, bu trendleri uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim, bulut tabanlı İK, yapay zekâ odaklı işe alım, çalışanın fiziksel ve ruh sağlığı, çalışan profilinde çeşitlilik ve eşitlik, Gig ekonomisi olarak sıralıyor. Proworkist olarak, 2021 trendlerine uyum sağlayarak, bulut tabanlı İK sürecinin teknolojisine Haziran ayı itibari ile geçeceklerini dile getiren Halitoğlu, şirketin hedeflerini şu cümlelerle açıklıyor: “Özellikle İK alanında kariyer yapmak isteyen, yeni mezun ya da çalıştığı şirkette İK departmanına geçiş yapmış kişilere, oluşturduğumuz uzman eğitmen kadromuzla, İK modülleri olarak tasarlanmış özel içeriklerle eğitim veriyoruz. Aynı zamanda bu eğitimimizi daha geniş çapta kurumsal müşterilerimiz için de düzenliyoruz. Bu eğitimleri akademik ve sürekli hâle getirmek için Proworkist Akademi’yi beş ay gibi bir süre içerisinde faaliyete geçirmeyi amaçlıyoruz. Bununla birlikte İK portalımızı aktif hâle getirmek üzereyiz. Bundan sonra iş arayanlar direkt olarak özgeçmişlerini portalımız üzerinden oluşturabilecekler; müşterilerimiz direkt portalımız üzerinden adaylarla iletişime geçebilecek. Bundan sonraki planımız ise işe alımlarımızı yapay zekâ odaklı yapmak.”

Doğru işe doğru personel temini

Kurum kültürü için en başta şirketin var olma sebebi, değerleri, vizyon ve misyonu doğrultusunda kurumun hikayesinin oluşturulması gerektiğini ifade eden Halitoğlu, böylelikle kurumun temel değerlerinin oluşturulduğunu aktarıyor. Halitoğlu, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Başarılı bir kurum kültürüne sahip olmanın en önemli unsuru, sahip olduğunuz şirket kültürüne uyum sağlayabilecek personeller ile birlikte çalışmaktır. Bu konuda müşterilerimiz ile birlikte, kurumun en önemli unsuru olan personel teminlerinde, ‘doğru işe doğru personel’ felsefesiyle yola çıkarak, pozisyonların yetkinliklerine göre çeşitli test ve mülakat teknikleri ile, alanında uzman işe alım danışmanlarımızla süreci başarı ile yürütüyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.