Asrın Global’den yeni nesil yönetim danışmanlığı hizmeti

Asrın Global, kurumlara yönetim danışmanlığı, inovasyon ve proje yönetimi gibi alanlarda hizmetler sunuyor. Ayrıca şirketin yapay zekâ ve robotik süreç otomasyon alanında bulut tabanlı Living Lab adlı projesi de var.

Asrın Global’den yeni nesil yönetim danışmanlığı hizmeti
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Mart 2021 Pazar 23:45

Yönetim danışmanlığı hizmetlerini teknoloji ile harmanlayan Asrın Global, Ar-Ge ve inovasyon odaklı uluslararası ticaret yönetimi ve yurt dışı yatırım fonlarını paydaşlarına sunuyor. Kurum ve kuruluşların kurum kültürlerini oluştururken rekabet edebilir yapılar inşa ettiklerini dile getiren Asrın Global Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Keleş, teşvik ve destekler ile birlikte proje bazlı sistemler geliştirdiklerini söylüyor. Bunun yanı sıra yapay zekâ ve robotik süreç otomasyon alanında bulut tabanlı Living Lab adlı dijital dönüşüm ekosisteminin oluşturulması projelerinin olduğu bilgisini veren Keleş; ilgili alandaki yönetim danışmanlığı hizmetlerini teknolojiyle entegre ederek zaman-fayda yönetimi gerçekleştirip insan kaynağını strateji ve farkındalık projelerinin geliştirilmesi üzerine yönlendirdiklerini açıklıyor.

                    

Bağımsız karar alma süreçleri etkilendi

Pandemi döneminde, işe alım süreçlerinde saha organizasyonlarının yoğun olmasından dolayı yerel kaynaklardan istihdam sağlama yoluna gittiklerini aktaran Keleş, “İşe alım süreçlerini referans kaynaklarıyla teyit ederek online toplantı platformları aracılığıyla görüşmeleri gerçekleştirdik. Eğitim altyapısını iç dinamiklerimizle birlikte sanayi odalarının sağlamış olduğu seminer, kurs ve MBA programları ile personelleri dahil ederek gelişimlerine katkı sağladık” diyor. Pandemi döneminde mevcut teknolojik altyapılarında uzaktan çalışma ya da home ofis olarak çalışma sistemini proje bazlı olarak uyguladıklarını kaydeden Keleş, merkez ile saha organizasyonlarının sürekli olarak bu platformları kullanmaları nedeniyle çok büyük bir geçiş sorunu yaşamadıklarını ifade ediyor. Keleş, uzaktan çalışma ve sürdürülebilir yönetim stratejilerinin, çalışanlar özelinde daha fazla bağımsız karar alma süreçlerini etkilediğini belirtiyor.

Kurum kültürünün geliştirilmesi

Keleş, kurum kültürünün mevcut personel yapısının alışkanlıklarının yeni istihdam edilen personeller özelindeki uyum süreçlerinin bütünü olduğunu söylüyor. Keleş, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kurumlarda patron ya da yönetici tarafından yönetilen alışkanlık ve uygulamaların, yeni katılımlara karşı sürekli bir insan kaynağı hareketi ya da kurumsal bir kimlik oluşturarak değerler yönergesini oluşturmaları gerekir. Şirket olarak, alışkanlıklar ile kurum kültürü arasındaki farkın anlaşılır olmasını ve mevcut durumun analiz edilerek kurum kültürünün yazılı normlar oluşturulmak suretiyle gelişme göstermesini sağlıyoruz.”

İşe alımda kriterler

İşe alım süreçlerinde, değerlendirdikleri kriterler olduğunu anlatan Keleş; bunları proje yapabilme ve yönetilme kabiliyeti, daha önce uyguladığı projeler ve sonuçlarının değerlendirilmesi, yenilikçi projelerde uyum sorunu göstermemesi, kendi kendine organizasyon yapısı kurabilme kabiliyeti, organizasyonun bütünü algılama, uçtan uca üretimde teknoloji ve yöntemleri geliştirebilme kabiliyeti sağlayabilme olarak sıralıyor. Keleş, işe alım süreçlerinde farkındalık, stratejik bakış ve organizasyonun bütünü algılayarak bulunacağı pozisyon ve süreçleri belirtme marifetiyle proje bazlı bir yönetim gerçekleştirdiklerini sözlerine ekliyor.

İK’da yeni nesil teknolojiler

İnsan Kaynakları alanında yeni nesil teknolojiler baz alınarak strateji, insan, teknolojik altyapı ve proses tabanlı proje yönetim metodolojilerinin belirlendiğini dile getiren Keleş; strateji-kültür-teknoloji bütünleşmesi gerçekleştirirken dijital stratejinin doğru tanımlanması gerektiğinin altını çiziyor. Keleş, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Belli bir dijital İK stratejisi, yeni nesil teknolojilerin İK süreçlerine entegre olduğu; kısa, orta ve uzun vadeli sürdürülebilir süreçtir. İşletme imajının devamlılığı, işletmenin marka ve değer önermesi, verimli ve çevik işe alım süreçlerinde İK ve işe alım 2.0’a özel sosyal medya platformları üzerinden istihdam network ağları gelişme göstermeye devam ediyor.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.