Tam Finans daha fazla KOBİ’ye erişecek

Tam Finans, Türkiye genelindeki yaygın şube ağı ile KOBİ, esnaf ve serbest meslek sahiplerinin ihtiyaçları olan finansmana kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Şirket, 2022 yılında daha fazla KOBİ’ye erişerek, sahada müşterilerinin yanında olmaya devam edecek.

Tam Finans daha fazla KOBİ’ye erişecek
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Aralık 2021 Pazar 16:10

Bugün Türkiye’nin 26 ilinde, 39 şubesiyle hizmet veren Tam Finans, yaygın şube ağı ile her bölgedeki KOBİ, esnaf ve serbest meslek sahiplerine ulaşıyor. Tam Finans olarak, her koşulda esnaf ve KOBİ’lerin acil nakit ihtiyacına tam zamanında, tam destek olmaya devam ettiklerini söyleyen Tam Finans Genel Müdürü Hakan Karamanlı, “Güçlü mali yapımız, teknolojiyi takip eden yenilikçi yaklaşımımızla Ar-Ge merkezi olan ilk ve tek faktoring şirketiyiz. Bu yüzden kendimizi sadece Finans şirketi olarak değil, aynı zamanda bir finansal teknoloji şirketi olarak konumlandırıyoruz. Müşterilerimize sektörel ayrım yapmadan yaklaşıyoruz. Sektör, kuruluş tarihi, ortaklık yapısı gibi herhangi bir ön koşullar olmaksızın müşterilerimizi değerlendiriyoruz” diyor.

Hızlı çözüm sunuyor

Potansiyel müşterilerin nakit ihtiyaçlarının genelde çok acil olduğunu belirten Karamanlı, “Vadeli satışlarından doğan alacakları oluyor. Fatura ya da maaşları ödemeleri, hammadde alımları gerekiyor. Ellerindeki bu vadeli alacakları vadesinden önce nakde çevirmek için faktoring hızlı bir çözüm sunuyor. Faktoringin bir avantajı da alacağınızın vadesi kadar borçlanıyor olmanız. Altyapımız sayesinde müşterilerimize dakikalar içinde olumlu, olumsuz cevap dönebiliyoruz” ifadelerinde bulunuyor. Faktoring sektörü olarak, bankacılık sisteminin içerisinde kendisine alan bulamayan, tabandaki ticareti finanse ettiklerini kaydeden Karamanlı, “Bu, finansal sistem içerisinde yüzde 80 oranla en büyük pay sahibi olan bankacılık sektörünün finanse etmediği, ama ekonomi için çok büyük önem taşıyan bir kesim. Ticari hayatın içerisinde böylesine önemli bir rol üstlenmek bizim için çok değerli” diye konuşuyor.

Daha fazla KOBİ’ye erişecek

2021 yılının başında belirledikleri hedefleri Kasım ayı itibarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Karamanlı, 2022 yılında da büyümeye devam edeceklerini söylüyor Karamanlı, şirketin seneyi 5 milyar 300 milyon TL ciro ile kapatacağını öngörüyor. Yaklaşık 35 bin farklı müşteri ile 120 binin üzerinde işlem yapmış olacakları bilgisini veren Karamanlı, “2022’de, pandemi etkilerinin de azalması ile daha olumlu bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz. Daha fazla KOBİ’ye erişerek, sahada müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diyor.

Ticaret ve üretimin artması bekleniyor

Karamanlı, pandemi dönemi ile dünyada ortaya çıkan tedarik sıkıntısının Türkiye’nin bölgedeki ve küresel ticaretteki rolünü daha önemli bir noktaya taşıdığını söylüyor. 2022 yılında ticaret ve üretimin artmasını öngören Karamanlı, faktoring sektörü için 2022 yılının bu kapsamda büyüme potansiyeli taşıdığını aktarıyor. Bu potansiyeli gerçekleştirmek için iki hususun sektör açısından önem arz ettiğini vurgulayan Karamanlı, “Bunlardan birincisi güven. Müşterilerine güven veren, tüm zorlu süreçlerde yanında olan ve müşterilerinin ihtiyaçlarına yeni ürünlerle yanıt veren firmalar rekabette öne çıkacaklar. Diğeri ise teknoloji. Finans sektörü teknoloji ile birlikte büyüyen ve gelişen bir sektör oldu. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran, çalışmalarına yansıtan firmaların önemli avantaj elde edeceklerini düşünüyorum” diyerek sözlerini noktalıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.