TEB Faktoring yeni iş modelleri ile hizmet sunacak

TEB Faktoring, KOBİ’lerin işlerini güvenli bir ortamda büyütmelerine destek olmak için etkin bir nakit yönetimi ve uygun maliyetli ek işletme sermayesi sağlıyor.

TEB Faktoring yeni iş modelleri ile hizmet sunacak
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Temmuz 2021 Pazartesi 13:05

Mobil uygulaması üzerinden başvuru imkanı sunan şirket, işletmelerin nakde ulaşma süreçlerini hızlandırıyor.

İhtiyaca yönelik yurt içi ve yurt dışı faktoring çözümleri sunan TEB Faktoring, yaygın TEB şube ağının kolaylıkları ve deneyimli TEB Faktoring kadrosu ile güçlü mali yapı ve uygun fon maliyetleri, her ölçekten firma için uygun, esnek, uluslararası standartta, ihtiyacına yönelik, hız ve verimlilik odaklı çözümler, her an ve her yerden hizmet alınabilecek dijital kanallar, banka limitlerini bloke etmeyen kısa ve orta vadeli finansman gibi avantajlar sağlıyor. TEB Faktoring olarak, KOBİ’lerin işlerini güvenli bir ortamda büyütmelerine destek olmak için etkin bir nakit yönetimi ve uygun maliyetli ek işletme sermayesi sağladıklarını dile getiren TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, “KOBİ’lerimiz alacakları için uğraşmak zorunda kalmadan erken tahsilat ve daha kârlı satış yapma imkanına sahip oluyor, işlerini büyütmeye ve kendilerine daha çok odaklanabiliyorlar. Yurt içi ticaretlerinden doğan alacaklarına ait faturalı çek ve senetlerini uygun maliyet ve hızlı servislerimizle finanse ediyoruz” diyor.

Fiziki ve dijital olarak erişim kolaylığı

2020 yılında 10 milyar TL’ye yakın ciro ile yurt içi ve ihracat işlemlerine aracılık ettiklerini ve müşterilere finansman sağladıklarını açıklayan Baydar, önümüzdeki süreçte iş hacmini ve maliyet optimizasyonu ile verimliği artırmaya dönük projelerinin olduğunu belirtiyor. Baydar, “Önemli hedeflerimizden biri de yeni iş modeli ve yeni dağıtım kanalları sayesinde müşterinin bize, bizim de müşteriye erişimimizi hem kolaylaştırmak hem de artırmak olacak. Bu erişim hem dijital hem de fiziki teması içeriyor. Anadolu’daki bir KOBİ veya büyük şehirlerde çalışan bir müşteri hem dijital olarak hem de gerektiğinde fiziki olarak bize ve ürünlerimize kolaylıkla ulaşabilecek. Pandemi sebebiyle artık yeni iş modelleri gelişecek, hız esas olacaktır” ifadelerinde bulunuyor.

Hızlı başvuru deneyimi

Pandemi süreciyle birlikte kullanıcı alışkanlıkları ve müşteri ihtiyaçlarının hızla dijitale evrilmesiyle, mobil uygulama başta olmak üzere dijital servislerini müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeye devam ettiklerini kaydeden Baydar; kullanıcıların, TEB Faktoring mobil uygulaması üzerinden faturalı çeklerinin fotoğrafını çekip TEB Faktoring ile kolayca paylaşarak, dakikalar içinde sonuç alıp ihtiyaçları olan nakde hızla ulaşabildiklerini anlatıyor. Baydar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Mobil uygulamanın önemli bir hizmeti olan karekod okuyucu ile çekin üzerinde bulunan karekod okunarak çek bilgileri otomatik olarak dolduruluyor; böylelikle kullanıcılarımızın hızlı bir başvuru deneyimi yaşaması sağlanıyor ve manuel girişte oluşabilecek hataların önüne geçilebiliyor. Başvurusunu gönderdikten dakikalar sonra değerlendirme sonucunu mobil uygulama üzerinden alan kullanıcılarımızın işlem onayıyla birlikte avantajlı fiyat bilgisi de geliyor. Bu aşamadan sonra kullanıcılarımızın yapması gereken tek şey, TEB’in geniş şube ağının avantajıyla en yakın TEB şubesine giderek işlemini sonuçlandırması ve ihtiyacı olan işletme sermayesine kavuşmasıdır.”

Daha kolay bir faktoring hizmeti

Pandemi sürecinin de etkisi ve getirdiği değişim hızıyla birlikte, faktoring sektöründe de bazı önemli yeniliklerin görüleceğini düşünen Baydar, bunların en önemlilerinden birinin uzaktan müşteri edinimine faktoring şirketlerinin de katılması olduğunu söylüyor. Baydar, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bankaların bir süredir bireysel müşteriler için uyguladığı uzaktan müşteri edinimine önümüzdeki dönemde tüzel şirketlerin dahil edilmesiyle, faktoring şirketlerinin de bu süreçten faydalanmasını bekliyoruz. Bununla bağlantılı olarak, başvuru süreçlerinin ve müşteri edinim adımlarının da dijital süreçlerle daha kolay ve basit bir hâl alacağını öngörüyoruz. Bu ve benzeri değişimler, zamandan tasarruf ederek, yalın bir müşteri deneyimi ile daha hızlı ve kolay bir faktoring hizmeti sunmamıza olanak verecektir.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.