Tüm E-ticaret Ödemelerinin Dijital Cüzdanlarla Yapılması Bekleniyor

Paynet Ödeme Sistemleri, yeni ürün ve teknoloji geliştirme stratejilerinin kalbinde müşterileri için değer yaratmayı ön planda tutuyor.

Tüm E-ticaret Ödemelerinin Dijital Cüzdanlarla Yapılması Bekleniyor
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Temmuz 2022 Pazar 23:08

Müşterilerilerinin ödeme teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını yenilikçi ve esnek çözümlerle karşılamaya odaklananan Paynet, tüketicilere ödemelerini hızlı, kesintisiz, konforlu ve güvenli bir şekilde tamamlama ayrıcalığını sunarken, işletmelere de enerjilerini tahsilata değil büyümeye harcamaları için destek oluyor. Paynet tarafından geliştirilen PayPOS uygulaması; akıllı cep telefonu, tablet, el terminali ve kiosk gibi Android işletim sistemine sahip cihazları, NFC ile ödeme alabilen POS cihazlarına çeviriyor. Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, PayPOS uygulamasının  öne çıktığını belirterek,  “NFC özelliği bulunan tüm Android cihazları POS cihazına dönüştüren PayPOS uygulaması ile fiziki POS'a ihtiyaç duymadan, saniyeler içinde istenilen yerden temassız ve hızlı ödeme alınabiliyor. dedi.

 Bir diğer yenilikçi ödeme çözümü olan  Paylink’e değinen Ertürk, “Yenilikçi link ile ödeme alma çözümümüz ile ödeme için fiziksel sınırları ortadan kaldırırken güvenli ödemeyi mümkün kılıyoruz. Kredi ile ödeme alma çözümümüz, PayKredi ile üye iş yerlerimizin, müşterilerine yeni ödeme seçenekleri sunabilmesine imkan tanıyoruz. Yaptığımız özel iş birlikleriyle tüketicilerin ödeme anında kredi kullanarak alışverişlerini kesintisiz bir şekilde tamamlamalarını sağlıyoruz. Çoklu ödeme çözümümüz ile “Paynet” üye iş yerleri, müşterilerine aynı alışverişte birden fazla karttan ödeme alabilme seçeneği sunuyor. Yapılan alışverişlerde müşterilerin kart bilgileri saklanabiliyor ve müşteriler daha sonra tekrar ödeme bilgilerini girmeden kaydettikleri kartlarıyla tüm satış kanalları üzerinden kolayca alışveriş yapabildiğini” ifade etti.

 Tüm platformlarla uyumlu esnek bir yapıya sahip olan Paynet API, ödeme ve tahsilat gibi finansal süreçlerin dijitalleştirilmesi ile sorunsuz bir deneyim sunma konusunda geliştiricilerin en büyük yardımcısı. Paynet üye iş yerleri, Paynet’in tüm ürünlerini Paynet API ile şirketlerinin ihtiyaçlarına göre uyarlayıp müşterilerine sunabiliyor. Paynet API ile PayPOS, kredi ile ödeme almayı sağlayan PayKredi, Düzenli Ödeme, Çoklu Ödeme veya link ile ödeme almayı sağlayan Paylink gibi Paynet çözümlerine kolayca erişmek ve kullanılmak istenen çözümü site veya uygulamalara entegre etmek mümkün oluyor.

Onur Ertürk, Paynet Ödeme Hizmetleri ile tahsilat süreçlerini, tüm kartlarla, kredi ile ödeme alma imkanı ve Cüzdanlarla Ödeme gibi tüm finansal ödeme alma enstrümanlarını tek bir teknoloji altyapısı ile paydaşlarına sunduklarını söyledi. Ertürk, “Gelişmiş raporlama sistemlerimizle  şirketlerin, gerçekleşen işlemleri ve bu işlemlere ait ödemelerin vadelerini anlık ve sıkı takip edebilmelerini sağlıyoruz. Şirketlerin, kendileri veya bayi, mağaza ve şube gibi kanalları üzerinden Paynet’in sunduğu ‘tak-çalıştır’ çözümler aracılığı ile ek maliyetlere katlanmamalarını, doğrudan son kullanıcılar üzerinden tahsilat yapmasını mümkün kılıyoruz. PayPOS çözümümüz ile fiziki POS cihazına ihtiyaç duymadan saniyeler içinde temassız ödeme almayı sağlıyor, fiziki POS’u bir mobil uygulamaya çevirerek işletmelerin gereksiz maliyetlere katlanmadan işlerini büyütmesine destek oluyoruz. Market, restoran gibi işletmelerde Android tabanlı POS çözümümüz PayPOS, şirketlerin ek maliyetlere katlanmadan tahsilat süreçlerini sorunsuzca çözmelerini sağlıyor” dedi.

Yakın gelecekte ödeme sistemlerinde mobilin yerini biyometrik veriler ya da yüz/retina tanıma gibi uygulamalarla ödeme alacağını söyleyen Onur Ertürk,  “Dijital cüzdan tabanlı işlemler de artmaya devam edecek. 2024 yılına kadar dünya çapındaki tüm e-ticaret ödemelerinin yarısından fazlasının dijital cüzdanlarla yapılması bekleniyor. Dijital cüzdanlar, sadece ödeme enstrümanlarını saklayan standart bir cüzdan olmanın ötesine geçecek. Bu teknoloji, yapay zeka tabanlı çalışmalarla tüketiciye gerçek zamanlı akıllı teklifler üreterek, yaşayan ve iletişim kuran bir organizma haline gelecek. Tüketicilerin kart tabanlı işlemlerden hesap ve QR kod tabanlı işlemlere geçişi de hızlanacak. Token sistemi de ödemeler dünyasında kendine daha geniş bir yer bulacağını” sözlerine ekledi.

Onur Ertürk, ödeme sistemleri teknolojilerinde gelecek 10 yılda dijital dönüşümün hızlanacağını belirterek, “Nakdin ortadan kalkacağı bir geleceğe doğru ilerlerken kart plastiğinin ve POS makinalarının da ortadan kalkacağı bir gelecek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl ve önümüzdeki dönemde ödemeler pazarında çok kanallı yaklaşımı destekleyecek yeni çözümler, yeni yatırımlar ve yeni iş birlikleriyle büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.