Türkiye’nin ilk bordro firması olan Datassist, KOBİ’lere çözümler sunuyor

Ülkemizin bordro çözümleri sunan ilk firması olan Datassist, 250’den fazla çalışanı olan, İstanbul merkezli olmak üzere Eskişehir, Samsun ve Bursa’daki ofisleriyle bordro merkezli hizmetlerini sunan bir regülasyon teknolojileri şirketidir

Türkiye’nin ilk bordro firması olan Datassist, KOBİ’lere çözümler sunuyor
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Mayıs 2023 Perşembe 19:26

Datassist CGO’su Kemal KoçakTürkiye’de İnsan Kaynakları profesyonelleri arasında ‘bordrooutsourcing’ dendiğinde “Datassist”in akıllara geliyor olması da yıllardır sürdürdüğü faaliyetler sonucu edindiği olumlu repütasyonun da bir göstergesi” olduğunu söyleyerek,“Son yıllarda ülkemizde edindiği bu repütasyonu da uluslararası kurumların arasında bordro sektöründe kazandığı ödül ve başarılarla da yurtdışına taşımaya başlamıştır” dedi.

“Bordro outsourcing servisimizde kurumların iş gücü maaş maliyetlerinin yönetimini sağlıyoruz”

Kemal Koçak “Ana iş kolumuz olan bordro outsourcing servisimizde kurumların işgücü maaş maliyetlerinin yönetimini sağlıyoruz. Bu yönetim kapsamında maaş hesaplamaları, yasal bildirimler, tazminat ve teşvik hesaplamaları, iş kanunu ve sosyal güvenlik danışmanlığı gibi ana fonksiyonlar dışında izin, fazla mesai, masraf yönetimi gibi İK’yı destekleyici hizmetlerimiz de sunulmaktadır” dedi. Koçak, “Bu servisimizin merkezinde kendi online yazılımımız olan Dakika Personel Yönetimi’nin gücü ve esnekliği ile bizimle çalışan kurumların bordro süreçlerini kurumsallaştırıyor, onların yatırım yapmadan sahip olamayacağı global bir teknolojiyi kullanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca yanlış maaş veya teşvik hesaplamalarından kaynaklanacak cezai yaptırımların da sorumluluğunu alıyoruz” şeklinde konuştu.

Ana hizmetlerinin Bordro Outsourcing, Çalışan istihdamı ve Online Bordro hesaplama yazılımının kiralanması şeklinde olduğunu belirten Kemal Koçak,“Bu hizmetlerin yanı sıra yine bordroya dokunan teşvik danışmanlığı, iş ve sosyal güvenlik danışmanlığı, bordro ve alt işveren denetimi, eğitim ve işe alım gibi daha butik olan ancak kapsam olarak tamamlayıcı hizmet olarak addedebileceğimiz servislerimiz de bulunmaktadır” dedi.

Koçak konuşmasında “Bu yıl içerisinde, geleceğin İK süreçlerinde büyük pay bulacağını analiz ettiğimiz yeni ürün ve hizmetlerimizi de gerçekleştirdiğimiz yatırım ve işbirlikleriyle müşterilerimize sunmaya başlayacağız. Bunlar:

  • Finansal Refah ve Esnek Yan Haklar Yönetimi
  • Performans Yönetim Sistemi
  • Ücret Analizi
  • Bordro’da Yapay ZekaChat-Bot

KOBİ’lerin bordro süreçlerinin tasarlanması ve kurumsallaştırılması noktasında verdiğimiz hizmetlerle onlara destek oluyor ve iş gücü yönetimlerini kolaylaştırıyoruz”

OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) ülkelerindeki KOBİ’ler işletmelerin %85’lik kısmını, istihdamın ise %70’ini oluşturmaktadır. Kemal Koçak, “Benzer durumda olan ülkemizde de ekonomimizingüçlü ve sürdürülebilir olarak kalkınmasının yolu, KOBİ’lerin güçlendirilmesinden geçmektedir. Datassist olarak biz de KOBİ’lerin bordro süreçlerinin tasarlanması ve kurumsallaştırılması noktasında verdiğimiz hizmetlerle onlara destek oluyor ve işgücü yönetimlerini kolaylaştırıyoruz. 1000’den fazla müşterimizin önemli bir bölümünü oluşturan KOBİ’ler, Datassist’eoutsource ettiği operasyonları sayesinde ana işlerine odaklanabiliyor ve tek bir noktadan teşvik, hesaplama, danışmanlık, izin, eğitim gibi birçok profesyonel hizmete erişerek maliyet tasarrufu sağlayabiliyor” şeklinde konuştu.

Kemal Koçak, iş birliği ve yatırımlar ile gelecek yıllarda 2023 yılını bir milat olarak addedeceklerini öngördüklerini belirterek, “Yeni ürün ve fonksiyonlarımızın geliştirilmesi ve piyasaya sunulmasını takiben, 23 yıl önce ülkemizde nasıl bordro outsourcing fikriyatını yaratan baş aktörlerden biri olduysak, yeni teknolojilerimizin de sektöre imza mahiyetinde bir etki yaratacağından ve Datassist adıyla yan yana anılacağından eminiz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.