UNİDA Gerçek bir yol haritası sunar!

2003 yılından bu yana çeşitli endüstrilerde ve farklı kurumsallık aşamalarında faaliyet gösteren küçüklü, büyüklü şirketlere insan kaynakları

UNİDA Gerçek bir yol haritası sunar!
10 Mayıs 2017 Çarşamba 13:20

2003 yılından bu yana çeşitli endüstrilerde ve farklı kurumsallık aşamalarında faaliyet gösteren küçüklü, büyüklü şirketlere insan kaynakları yönetimi başlığı altında düşünebileceğimiz alanlarda analiz, kurgu, uygulama, denetim ve eğitim boyutunda hizmet veriyoruz. Ancak son 5 yıldır gelen talepleri doğru değerlendirerek gelişim ve değerlendirme merkezleri uygulamalarına ağırlık verdik.

Yeteneği tanımlayalım

Kitabi tanıma bakarsak, gelecek vaat eden ve kurumu için fark yaratan, üstün nitelikli çalışan. Bu genel tanıma katılmakla birlikte, gerçek yaşamdaki tanım bizce şu: yetenek işine; görev tanımı ne olursa olsun sorgulayarak bakabilen, öğrenmeye açık ve görüşlerini cesaretle ifade  edebilen ve sınırlarını zorlayabilen çalışan demektir. Bu merak ve kendini aşma eğilimi ile de neyi farklı yaparsa kurumu lehine bir gelişmenin yolunu açabileceğini düşünebilen kişi sadece yetenek değil gerçek bir değerdir de.

Tek tip bir yetenek tanımı ya da yaş sınırı olamayacağına göre, bu özelliğin ortaya çıkması için kişinin farkında olduğu ya da olmadığı potansiyelini hayata geçirebileceği ortam ve koşullar gerekir. Adil, kişiyi geliştiren, öğreten, teşvik eden, ödüllendiren çalışma iklimleri ve yönetim kültürleri yetenekleri bulup çıkarabiliyor, geliştirebiliyor ve kuruma katkılarının sürekliliğini teminat altına alabiliyor.

Değişim yönetimi somut sıkıntı ve çaresizlik duyguları ile perçinlenerek çözüm üretmeye ve sorunlara çıkış yolu aramaya soyunan, olmazsa olmaz bir süreç ve iş hayatının gerçeği. Bundan kaçınmak mümkün değil, ancak geciktirerek oyundan düşüşü kolaylaştırabiliyorsunuz.

Unida şirketinin misyonu

Unida; danışman kavramının zaman zaman çağrıştırdığı akıl veren, bol konuşan, sonuç alınmasına katkı veremeyen ve sonra  iş bitince çekip giden profile reaksiyonla kuruldu. Şirketlerin canları yandığında, onların dertlerini geçmişte bizzat yaşayıp, çıkış yolunu bulup uygulamış çözüm ortakları olarak onların yanlarında olmayı misyon edindik.

Gelecekte de bu güne kadar olduğu gibi müşterilerimize  öncelikle net, kapsamlı, tüm paydaşların sesini duyuracağımız  mevcut durum analizi yaparak ve somut verilerden yola çıkarak  hizmet etmeye devam edeceğiz.  Onlara yüzleştiklerinde ilk anda rahatsız edici de gelse, gerçekçi, somut  değerlendirmelerimizi ve geleceği inşa edecek önerilerimizi mesleki bir sorumluluk duygusu ile sunmaya devam edeceğiz. Unida’nın yarattığı değer; bu namuslu ve mesleğimize saygılı tutumuna sadık kalmasıdır.

Kurucu Ortak: Saide Kuzeyli

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.