Yemeksepeti, Afetzede Restoranların Deprem Öncesi 3 Aylık Hizmet Bedellerini Geri Ödüyor

Türkiye’de hızlı ticaretin öncüsü Yemeksepeti, deprem felaketinden etkilenen üye restoranlarını desteklemek amacıyla önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Yemeksepeti, Afetzede Restoranların Deprem Öncesi 3 Aylık Hizmet Bedellerini Geri Ödüyor
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Haziran 2023 Pazar 13:24

22 yıldır iş ortağı restoranlarla omuz omuza büyüyen ve her daim yanlarında olmayı taahhüt eden Yemeksepeti, şimdi de en zor zamanlarında, üye restoranlara var gücüyle destek vermeye devam ediyor. Bu hedefle Yemeksepeti, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'daki 1.085 üye restorana, depremden önceki son 3 aya ait hizmet bedeli gelirini geri ödemeyi amaçlıyor. Bu sayede restoranların daha hızlı bir şekilde toparlanarak işlerine devam etmelerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Dayanışma içinde restoranlarla birlikte güçleniyoruz

Deprem felaketinden etkilenen üye restoranlarla, afetin ilk gününden itibaren dayanışma içinde olmayı çok önemsediklerini söyleyen Yemeksepeti CEO'su Mert Baki, konuyla ilgili şunları söyledi: “Restoranlarla birlikte büyüme yolculuğumuz boyunca güçlü bağlar kurduk ve şimdi, bu zor dönemlerinde kararlı bir dayanışma ile iş ortaklarımızın yanlarında yer almayı sürdürüyoruz. Afetten en çok etkilenen 4 ilimizde Yemeksepeti üyesi olan tüm restoranlarımıza Yemeksepeti olarak, depremden önceki son 3 ayda elde ettiğimiz hizmet bedeli gelirimizi geri ödüyoruz. Bu 4 ilde %90’a varan oranda işlerini devam ettiremeyen restoranlarımıza destek sağlayarak daha hızlı bir şekilde toparlanmalarına yardımcı olmak ve istisnasız tüm iş ortaklarımıza yardım eli uzatabilmek adına bunu çok önemsiyoruz. Bu kampanya öncesinde Yemeksepeti olarak, afet bölgesi ilan edilen 11 ilde, depremin ilk gününden itibaren hizmet bedeli almadık. Bunun için oluşturduğumuz 7,5 milyon TL’lik kaynak, 4 il için sağlayacağımız 5 milyon TL’lik komisyon geri ödemesi ve bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz diğer desteklerimizle birlikte, deprem bölgesi için yarattığımız fon, toplamda 34 milyon TL’yi buldu. Bölge tamamen iyileşene, mümkünse tüm işletmelerimiz yeniden ayağa kalkana kadar elimizi afet bölgesi üzerinden çekmeyeceğiz. Unutmayalım ki, birlikte güçlüyüz ve dayanışma içinde daha iyi bir geleceğe yürüyeceğiz.”

Geri ödeme için 5 milyon TL’lik kaynak yaratıldı

1 Ocak 2023ten önce Yemeksepeti üyesi olmuş restoranların dahil edildiği projede, depremden önceki üç aya ait hizmet bedeli gelirinin geri ödemesinde restoran başına alt limit 1.000 TL, üst limit ise 12.500 TL olarak belirlendi. Buna göre Yemeksepeti üyesi olmasına rağmen deprem öncesinde çok az sayıda sipariş alan tüm işletmeler de destek paketindeki alt limit hizmet geliri geri ödemesinden yararlanabilecek. Bir diğer deyişle alacağı hizmet geliri tutarı 1.000 TL’nin altında kalsa bile Yemeksepeti üyesi her bir restorana, alt limit üzerinden, yani 1.000 TL ödeme yapılacak. Hizmet geliri geri ödemelerinde üst limit ise 12.500 TL olarak uygulanacak. Yemeksepeti'nin başlattığı bu projede tüm üye işletmelere yaralarını sarmada bir nebze olsun destek olmak amaçlanırken, toplamda ise 5 milyon TL'ye yakın yeni bir kaynak depremden en fazla etkilenen 4 ilimize aktarılmış olacak.

4 ilde ayrıca sene sonuna kadar hizmet bedeli alınmayacak

Sene sonuna kadar hizmet bedeli ve masraf kesintisi uygulanmayacak iller Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya olarak belirlendi. Bu 4 ildeki restoran siparişleri için bu proje kapsamında 2023 yılı sonuna kadar hizmet bedeli uygulanmayacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.