Anadolu Sigorta'dan KOBİ'lere Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi

Sigortanın tüm branşlarında ürünler sunan Anadolu Sigorta, çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına göre farklılaşan sektörel paket sigortalarına da ürün grubunda yer veriyor.

Anadolu Sigorta'dan KOBİ'lere Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Eylül 2019 Çarşamba 16:14

Şirket, Siber Güvenlik Paket Poliçesi ile siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak masraflara karşı işletmelere güvence sağlıyor.

Anadolu Sigorta, bugün Türkiye genelindeki profesyonel acenteleri ve Türkiye’nin önde gelen bankaları aracılığıyla hayat dışındaki tüm branşlarda faaliyet gösteriyor. KOBİ’ler için İşyeri Paket, KOBİ Paket ve çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına göre farklılaşan sektörel paket sigortaları sunduklarını ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “KOBİ’lere yönelik özel paket sigorta çözümlerimiz, hem hasar sonrası ortaya çıkacak fiziksel kayıpları hem de oluşacak gelir ve kar kayıplarını telafi ediyor. Bunun da ötesinde, sağladığımız ücretsiz ve özel risk yönetimi ve danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde riskleri gerçekleşmeden önce belirleyip önlem alınmasını sağlıyoruz. İşyeri Paket Poliçemiz ile iş yeri binası, camları ve diğer tüm muhteviyatı koruma altına alarak, yangın, su baskını, hırsızlık, cam kırılması ve daha pek çok riske karşı iş yerleri için en geniş güvenceyi sunuyoruz” diyor. KOBİ Paket Poliçesi ile bina yanında işletmedeki dekorasyonlar, makineler, demirbaşlar, elektronik cihazlar gibi kıymetleri de teminat altına aldıklarını aktaran Sönmez; ayrıca iş yerine ait emtea ile üçüncü şahıslara ait emtea ve nakit para ile kıymetli evrak, ürün sorumluluk, ferdi kaza ve hukuksal gibi daha pek çok teminatı poliçe beraberinde sunduklarını ifade ediyor.

Siber Güvenlik Riskine Karşı Koruma Sağlıyor

KOBİ’lere sundukları ürünler arasında Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi’nin de olduğunu aktaran Sönmez, “Bu ürünümüzle sigortalılarımızın bir siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak veri koruma hasarları, iş durmasından kaynaklanan zararlar, idari para cezaları, siber fidye hasarları ile bilgi güvenliği, gizlilik sorumluluğu ve veri ihlali masraflarını poliçemizdeki koşullar ve istisnalar çerçevesinde teminat altına alıyoruz. Standart limitlerle belirlediğimiz bu ürünümüzü çok makul primlerle poliçelendiriyoruz” diyor. Bu ürünün kapsamına yönetici sorumluluk teminatının eklenebileceğini belirten Sönmez; böylece yönetim ve denetim kurulu üyelerinin ve yöneticilerin görevlerini yerine getirirken sebep oldukları kusurlu eylemler, aldıkları yanlış kararlar ve ihmallere bağlı olarak sebebiyet verdikleri zararlardan doğan yükümlülükleri sigortaladıklarını kaydediyor.

Birçok Dijital Çözüm Sunuyor

Anadolu Sigorta’nın dijital çözüm ve hizmetleriyle ilgili bilgiler de veren Sönmez;  müşterilerin kasko, konut, trafik, bireysel sağlık, ferdi kaza, DASK, yurt dışı seyahat, bireysel siber güvenlik ve Uçuşum Güvende poliçesi için hem internet sitesinden hem de Sigortam Cepte mobil uygulaması üzerinden çok hızlı bir şekilde fiyat bilgisi alabildiklerini veya poliçe satın alma işlemini online tamamlayabildiklerini söylüyor. Anadolu Sigorta’nın bunun yanında AS’lı, TurboJet, Uzaktan Görüntülü Ekspertiz, Sağlığım Cepte, Dijital Acente Projesi (DAP) gibi birçok dijital çözüm ve hizmetinin olduğunu sözlerine ekliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.